Jak mogę pomalować klucz kryptonitowy?


13

Mam teraz 4 klucze kryptonitowe na breloczku, które noszę ze sobą dla mojej rodziny. Są to te z czarną plastikową żarówką na dziobie klucza. Aby ułatwić moje życie, chciałbym je pomalować dla łatwej identyfikacji. Jakiego rodzaju farby muszę użyć wraz z technikami lub innymi wskazówkami.


1
Alternatywą dla lakierowania / polerowania może być uzyskanie zamków kluczy zarówno przez ślusarza, jak i przez dealera. W ten sposób wszyscy macie tylko jeden klucz. Nie wymaga malowania, a także mniejszy zestaw kluczy.
Criggie

1
@Criggie często zamki rowerowe są specjalistyczną rzeczą, dla której ślusarze nie mają narzędzi ani części. Na przykład zamki rowerowe Abus nie mogą zostać ponownie wprowadzone w Australii.
Móż,

2
Wolę odciąć część uchwytu, aby każdy klucz miał inny kształt. Jest to trwałe i łatwe do wykrycia w ciemności lub za pomocą dotyku.
Móż,

Powinieneś być ostrożny z tym, ile odciąłeś, szczególnie. jeśli mieszkasz w miejscu, w którym zamki są podatne na zamarzanie.
Batman,

3
Nie wiem, gdzie je zdobyć, ale mam rozciągliwe plastikowe elementy, które pasują do głowy (uchwytu) klucza. Są nie tylko różne kolory, ale mają różne wzory guzków.
WGroleau,

Odpowiedzi:


19

Użyłem lakieru do paznokci, dobrze przylega do plastiku i jest bardzo twardy. Łatwiej jest go nakładać niż malować natryskowo, ale nieco bardziej niepotrzebnie i tworzy grubszą warstwę farby. Użyłem go również do zaznaczenia zamków. Dostajesz butelki w najbardziej absurdalnych kolorach w 1-funtowym sklepie w dziale kosmetyków dla nastolatków.


1
Do malowania moich kluczy kryptonitowych użyłem lakieru do paznokci (aka polski paznokci, jak to jest znane w USA). Za pierwszym razem dobrze przygotuj powierzchnię. Niektóre środki do usuwania alkoholu lub lakieru do paznokci z odrobiną tarcia szybko oczyszczą i odparują. Pomaluj tylko gumową część kilkoma warstwami. Zrobiłem to z kilkoma klawiszami i chociaż w końcu całkiem sporo odłamał, pozostawił klawisze identyfikowalne przez dość długi czas. Łatwo jest go naprawić, po prostu malując go po tym, jak zostanie rozdrobniony do piekła.
Benzo,

+1 za lakier do paznokci. Mam dostęp do setek butelek, a druga połowa tego nie zauważy. Rozważ też zdarcie plastikowej końcówki z uchwytu klucza i użycie metalowej części klucza. Sprawia, że ​​Twój brelok jest lżejszy i mniejszy. Przed aplikacją przeszlifować końcówkę do malowania. Nałóż również trochę tego samego połysku na zamki, aby po prostu dopasować kolor do koloru, zamiast zapamiętywać, który kolor.
Criggie

11

Farba (a nawet lakier do paznokci) będzie odpryskuje plastik prędzej czy później. Ważne jest, aby farba weszła w rowki, w których jest chroniona. W mojej ostatniej serii 2 oznacza to logo z jednej strony, a numer klucza z drugiej. Mam starszą serię 2 z nieco innym kluczem, a rowki na niej nie są tak głębokie (aw przypadku logo są szersze), co nie byłoby tak dobre.

Alternatywa: kup paczkę kolorowych opasek kablowych, przełóż jedną przez otwór w każdym kluczu, z kolorami pasującymi do samych zamków.

Moje przygody z nieudanym Abusem były wynikiem próby uniknięcia posiadania identycznych kluczy. Kupując nowe, można uzyskać klucze podobne do zamków Kryptonite (w niektórych krajach), ale nie sprzedają zamka pasującego do istniejącego klucza.


6

Tak długo, jak przykryjesz metalową część klucza (tj. Część, która wchodzi do zamka) za pomocą taśmy (np. Taśmy malarskiej), malowanie jest łatwe.

Możesz nieco zszorstkować powierzchnię plastiku papierem ściernym. Następnie możesz użyć farby w sprayu (są takie, które są oznaczone jako szczególnie dobre dla plastiku - niektóre z tych, które nie są oznaczone w ten sposób, odkleją się), lub jeśli pójdziesz do sklepu z artykułami rzemieślniczymi być farbami specjalnie oznakowanymi do użytku z tworzyw sztucznych (ale farby sklepowe z rękodziełem będą prawdopodobnie mniej trwałe na dłuższą metę niż inne). Krylon sprzedaje w ramach Fusion odpowiednie farby do linii z tworzyw sztucznych.

Alternatywnie, możesz po prostu umieścić kolorowe kawałki taśmy (np. Kolorową taśmę klejącą) na każdej żarówce.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.