Dlaczego w mojej tubie jest brązowy płyn? Teraz ze zdjęciem wewnętrznym


13

Któregoś dnia spłaszczyłem przednie koło, wchodząc na wzniesienie - usłyszałem trzask i PSSSSHH, i widziałem gejzer bladej „pary” lub pary wydobywającej się z nakłucia.

Wymieniłem dętkę na zapasową i kontynuowałem, ale zauważyłem, że dętka jest mokra wewnątrz opony. Od miesięcy nie pada na mój rower.

Kiedy wróciłem do domu, założyłem łatkę na rurkę i zauważyłem dużo wilgoci wokół dziury. Po napompowaniu bulgotał jak kałuża błota. Rura też była wrażliwa i nie mogłem wypchnąć całego powietrza na później, gdy je schowaliśmy.

Wydawało mi się, że w środku jest trochę wody, więc rurkę pozostawiono zawieszoną z zaworem presta na dole i rozwinięto.

8 godzin później wyglądało to pod spodem: 8 godzin później

Większe zdjęcie basenu - to 10 godzin na wyczerpanie: Ilość jest około 5-6 łyżek deserowych (szacowane) Więcej krwi z opon

Ciecz ciekła, a nie lepka, i była wyraźniejsza na górze z kolorem zatopionym na dnie. Kolorowy kawałek wygląda jak błoto lub zawieszony proszek

Rurka jest oznaczona jako „CST 700c 19-23” i długa liczba. Nie ma wzmianki o żadnej szczelności ani odporności na przebicie tej rurki.

Dlaczego w mojej tubie jest brązowy płyn?

EDYCJA : Usunąłem rdzeń zaworu i próbowałem oczyścić goop ruchem obrotowym. To nie zadziałało, więc zepsułem tubę. Rozciąłem go, aby zobaczyć, co blokuje otwarty zawór, i wyglądało to tak:

Nie najlepsze zdjęcie przepraszam, ale to galaretowata masa z wieloma czarnymi kropkami, jak ziarna piasku. Podejrzewam, że są to zawieszone fragmenty gumy butylowej z wnętrza rurki. wprowadź opis zdjęcia tutaj

TL; DR? Miękkie rurki są złe - kup nową.


Być może związane z bicycles.stackexchange.com/questions/8010/... ale odnosi się to do białej cieczy.
Criggie

1
Tak, to zwykła stara zardzewiała woda. Sprężarka powietrza użyta do napełnienia opony była nieprawidłowo konserwowana, a woda zgromadziła się w zbiorniku powietrza do punktu, w którym się przelała. Część tej wody wdmuchnęła się w oponę po jej napełnieniu. Aby temu zapobiec, zbiorniki sprężarki powietrza muszą być opróżniane w regularnych odstępach czasu.
Daniel R Hicks,

@DanielRHicks Tak, używam pompy podłogowej, która została kupiona nowa, ponieważ dostałem ten rower szosowy. Lub ponad 40-letnia pompa ramowa, jeśli jadę. Nie mam pojęcia, z czego korzystał poprzedni właściciel, ale kompresor ma sens. Przerażająca rzecz PO pracowała w warsztacie lotniczym i mam nadzieję, że nie zrobili tego samego z oponami do samolotów!
Criggie

Wiem tylko, że nie zbliżyłbym się do tego kompresora. Woda była w tym zbiorniku od dawna i rdzewieje z wnętrza. Nie chciałbym być nigdzie w pobliżu, gdy czołg ulegnie awarii.
Carey Gregory

@CareyGregory zgodził się, że byłoby źle. W tym przypadku była to właściwa rura marki CST z fabrycznie zainstalowaną marką szczeliwa.
Criggie

Odpowiedzi:


22

Widziałem wcześniej ten kolor. Jeśli napełnisz zbiornik ze sprężonego powietrza, upewnij się, że zbiornik został niedawno odpowietrzony. Częściej w wilgotnych obszarach zbiorniki powietrza dostaną się do wnętrza. Normalna konserwacja polega na wypompowaniu wody ze zbiornika. Kondensacja powoduje rdzewienie wnętrza zbiornika i może ostatecznie spowodować awarię zbiornika. Po umieszczeniu na nich linii powietrza wydostaje się powietrze, ale także trochę odparowanej wody. To dostaje się do twoich probówek i z czasem się powiększa, jeśli używasz tego samego źródła napełniania. Unikaj, umieszczając filtr przewodowy również na przewodach powietrznych. Testuj, dmuchając dłonią powietrze z bezpiecznej odległości. Jeśli jest mokro lub mokro, znajdziesz winowajcę.

Przypadek doświadczenia: nie wypuszczali sprężarki w sklepie na plaży, w którym pracowałem. Wykrwawiłem go, kiedy zaktualizowaliśmy, aby przygotować go do przechowywania. Jeden galon wody wypłynął z tego małego sześcio-galonowego zbiornika. Jedna szósta objętości powietrza została pochłonięta przez wodę i był to również mętny brązowy mleczny kolor.

Również z szacunkiem się zgodził. Biały płyn jest często zatrzymywany jako płyn zapobiegawczy w postaci płaskiego płynu wypełnianego do tuby. Stop flat może być również w kolorze neonowej zieleni.


3
Tak, ten clolur wygląda znajomo po wykrwawieniu mojego starego systemu centralnego ogrzewania!
PeteH,

1
Tak, który wygląda jak rdza w wodzie. Również coś, co możesz zobaczyć wychodząc z rury roweru, jeśli masz pecha :(
Danielle Madeley,

1
Podobna myśl: ktoś, kto zamierza sprzedać ci rower, na którym nie jeździł, mógł zostawić pompę na zewnątrz i pompować zardzewiałą wodę do opony, pompując ją, aby sprzedać. To niesamowite, co ludzie robią, sprzedając rowery. Kupiłem jeden z 24-calową tubą na 26-calowym kole. Jak oni to założyli, nie mam pojęcia, ale się utrzymało. Trzeba przyznać, że był to bardzo tani rower.
Chris H

1
@ChrisH - Byłoby bardzo niezwykłe, gdyby pompa ręczna zgromadziła w niej wystarczającą ilość wody, aby spowodować ten problem. Pompa rdzewieje i zamarznie dość szybko, jeśli pozwoli się zmoczyć.
Daniel R Hicks,

1
@DanielRHicks Nie mogę się z tym nie zgodzić, wydaje się, że jest nieco bardziej prawdopodobne niż alternatywa. Ponieważ ruchome części pompy są gumowe na stali dla cylindra, a często stalowy wałek w plastikowej nasadce, prawdopodobnie może być dość zardzewiały i nadal pompować, ale uzyskanie tak dużej ilości wody wydaje się mało prawdopodobne.
Chris H

8

Rozmawiałem z poprzednim właścicielem motocykla, a on potwierdził, że opona nigdy nie była napełniona ze sprężarki, zawsze używała pompy podłogowej lub minipompy, która pobiera powietrze z atmosfery, więc jest tak małe prawdopodobieństwo, że woda przepłynie przez pompę.

Rurka była samouszczelniającą się rurką CST, wartą około dwukrotności kosztu normalnej tuby. Brązowa kupa jest płynem uszczelniającym tej marki tuby. Miał nie więcej niż kilka miesięcy i był przystosowany do sprzedaży roweru.

Sądzę, że samouszczelniające się rury drogowe są w związku z tym trochę bezużyteczne.

Zaakceptowanie tej odpowiedzi, ponieważ pochodzi od poprzedniego właściciela.


Być może samouszczelniająca się rurka była źle przechowywana i / lub zbyt długo była przechowywana na półce. Szczeliwa do opon mają (długi) skończony okres użytkowania. Kiedy zawiodło, czy jeździłeś w nietypowych temperaturach? Przypuszczalnie istnieje zakres temperatur, w którym działają. Możliwe jest również, że przebicie było zbyt duże, aby je uszczelnić, zanim wysokie ciśnienie w oponach wypchnęło całkiem sporo szczeliwa.
Chris H

@chrish Dobra uwaga - Mimo że rura została świeżo zainstalowana, mogła znajdować się na półce sklepowej od lat. Nigdy nie widziałem, co spowodowało przebicie, ale nie był to gorący upalny dzień, może temperatura powietrza 25 stopni C, kąt wznoszenia 12-14% i wiatr w stronę wzgórza.
Criggie

1
Jeśli opcjonalne są opony odporne na przebicie, jest to o wiele lepsze niż jakikolwiek płyn uszczelniający w tubie. Przynajmniej rura wypełniona płynem traci trochę szczeliwa po przebiciu i nie można łatać tych opon, ponieważ ma on zwyczaj nielakować łat (przynajmniej takie jest moje doświadczenie). Więc to w zasadzie: używaj rurki wypełnionej szczeliwem, dopóki niektóre nakłucia się nie zgromadzą i nie dostaniesz płaskiej opony, wymień rurkę i powtórz. Odporna na przebicie opona zapewnia znacznie dłuższe odstępy między przebiciami, a zatem wymaga znacznie, o wiele mniej konserwacji.
cmaster

1
rury samouszczelniające mają dość złą reputację. Widziałem markę „szlamową”, która przecieka ogromną kałużę goopów na całym świecie, jednocześnie nie zamykając małej dziury. Podczas gdy w kolarstwie górskim opony bezdętkowe / uszczelniacz są bardzo niezawodne i zwykle natychmiast uszczelniają otwory.
Andy P.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.