Prawo rowerowe: definicja demontażu


8

Niektóre obszary wymagają demontażu roweru. Jaka jest dokładna definicja zsiadania z roweru?

Czy możesz po prostu zsiąść z siedzenia roweru, ale przytrzymać pedał, aby popchnąć rower do przodu?

A może musisz całkowicie zsiąść z roweru?


5
Lokalne prawo będzie musiało określić zejście.
paparazzo

1
Istnieją również subtelności wokół znaków informacyjnych, ostrzegawczych i możliwych do wyegzekwowania. Często znaki „Demontaż rowerzystów” nie mają mocy prawnej, ale zależy to od tego, kto je wystawił i czy spełniają wymogi prawne dla tego zastosowania. Nasza lokalna rada bardzo im się podoba, ale są one „informacyjne”, co oznacza, że ​​w najlepszym razie są sugestią. Jednak policjant nadal może wykorzystać obecność znaku jako powód, aby zarezerwować kogoś za nieostrożne użytkowanie pojazdu lub jakiekolwiek inne wykroczenie, jakie wymyśli.
Móż

Natomiast mamy podobne znaki, a grzywny wahają się od 100 USD do 250 USD, w zależności od lokalizacji (grzywna jest oznaczona na znaku).
Batman,

Pedant we mnie nie może przestać myśleć, że „zsiądź” oznacza zsiąść z roweru i stanąć z boku ... ale NIE oznacza to, że nie możesz wrócić na rower po zsiadaniu :) Tak samo jak znak Stop - przestajesz ... ale potem zaczynasz od nowa!
BlueChippy,

Odpowiedzi:


12

Z definicji zsiadanie oznacza zsiadanie z roweru. Oznacza to, że nie powinieneś krążyć po górnej rurze, ale stać obok roweru. W razie potrzeby możesz chodzić na rowerze. Jest to najbezpieczniejszy zakład, z którego powinieneś skorzystać, chyba że posiadasz dodatkowe informacje.

Nie należy po prostu zsiadać z pedału jedną stopą lub kałużą, chyba że masz dodatkowe informacje, które mówią, że w tej okolicy jest w porządku.


Jest to prawie na pewno poprawne („prawie”, ponieważ w przypadku każdego pytania prawnego można znaleźć patologiczny przykład). Nie zawsze jest to najbardziej uprzejme podejście, ponieważ szerszy spacer obok roweru niż kroczenie na nim lub siedzenie na siodle i jazda łodzią ze stopą na ziemi.
Chris H

Tak, myślę, że chodzenie na rowerze nie jest tak rozsądne, jak chodzenie na rowerze jedną nogą. Zresztą i tak nie będę jechał szybciej niż jogging. Dlaczego więc prawo czyni to nierealnym?
Nhân Lê,

1
@ Nhân Lê: Prawo zapewnia bezpieczeństwo pieszym i poczucie bezpieczeństwa. O wiele łatwiej jest pisać i egzekwować prostą zasadę, taką jak wymóg zsiadania. „Rowerzysta musi zsiąść z roweru” „Rowerzysta może zsiąść z roweru lub może siadać na nim na rowerze i nie używać pedałów, aby zapewnić pęd do przodu lub usiąść na siedzeniu, i nie może jechać szybciej niż pieszy oraz musi być w stanie bezpiecznie się zatrzymać i .... użyć chodnika ”
mattnz

@ NhânLê Bardzo łatwo skończyć szybciej, jeśli trzymasz jedną stopę na pedale, podobnie jak ludzie chodzą dość szybko na deskorolkach. Wydaje się całkiem rozsądne, aby naprawdę zmusić cię do zejścia, aby upewnić się, że nie jedziesz szybko.
Cascabel,

1
Zgadzam się z @mattnz. W każdym razie wybór właściciela / zarządzenia nieruchomości stanowi wprowadzenie i egzekwowanie tych przepisów. I tylko dlatego, że możesz być dobrze wychowany, jeśli jest to dozwolone, nie oznacza, że ​​inni będą (zobacz każdy kampus z przyzwoitą liczbą rowerów).
Batman,

2

Demontaż: zsiadanie z roweru i chodzenie poza nim w jakikolwiek sposób, który nie wymaga stawiania go na ramieniu, w żaden sposób ani w formie, ani noszenia roweru.

W ten sposób obserwator: aka policja lub personel służby cywilnej, może łatwo odróżnić różnicę między „jazdą” a „chodzeniem”

Jest to część samego egzekwowania prawa, więc nie ma szarej strefy do zakwestionowania, niezależnie od tego, czy jeździsz czy jedziesz rowerem.

Spacerowanie po rozstawionych nogach: jak na dwóch stopach mocno na ziemi i jest to jedyny sposób poruszania się do przodu i do tyłu, jest całkiem bezpieczne, pod warunkiem, że jesteś pełen myśli o tym, kto jest wokół ciebie, ponieważ poruszasz się tylko tempem ) pieszego o szerokości ramion i długości roweru. jest to szczególnie prawdziwe w przypadku przenoszenia ładunków na siodła, kosze lub kierownicę. Tam, gdzie chodzenie poza rowerem byłoby niebezpieczne ze względu na walkę grawitacji z rowerem i próbę utrzymania go w pozycji pionowej, kiedy zaczyna on przechodzić przez grawitację, kopie opony na bok, gdy wieszasz się na kierownicach, próbując zatrzymać ciągnięcie w dół. (9 lat bezpośredniego doświadczenia jako jedyny środek transportu dla siebie i przewożonych przeze mnie towarów. Jest to bardzo niebezpieczne dla siebie i innych podczas chodzenia „poza rowerem” obciążonym na przykład ładunkiem 40-80 funtów.

Gdy nie siedzisz i nie używasz jednego pedału lub kopiesz drugą stopą do ruchu do przodu, podczas gdy równowaga na drugim pedale jest dość niebezpieczna dla siebie i innych. Jeśli musisz teraz zatrzymać się. Ciało w ruchu pozostaje w ruchu, chyba że działa na nie siła zewnętrzna. Oznacza to wyważenie tego pojedynczego pedału i brak kontaktu z siedziskiem, co oznacza, że ​​rower NIE będzie Cię zatrzymywał, gdy naciskasz hamulce, wysyłając cię do przodu lub w innym niebezpiecznym kierunku.

W rzeczywistości jest to bardziej niebezpieczne niż trzymanie obu stóp na pedałach w miejscu, w którym zdejmujesz siedzenie. Przynajmniej im środek ciężkości znajduje się pośrodku z powodu równego nacisku na oba pedały, a tarcie między tobą a rowerem jest większe, gdy nagle naciskasz hamulce.

Znowu: Demontaż polega wyłącznie na tym, aby obserwator wiedział, co robisz, a tym samym ułatwić egzekwowanie prawa / zarządzenia.


1

Musisz całkowicie zejść z roweru. Możesz sobie z tym poradzić, spacerując po nim (obie stopy na ziemi). Ta zasada jest zwykle stosowana, aby uchronić pieszych przed uderzeniem.


Aby chodzić po schodach, musisz mieć ciężar na nogach, a jest to niewygodny, nieefektywny i niezręczny sposób, aby poruszać rowerem o więcej niż kilka kroków ... Jeśli kroczysz na rowerze, siedząc na siodle, jego „jazda”.
Criggie

1

Odpowiedź: Demontaż oznacza zejście i przejście obok roweru.

Nie można również hulajnoga jedną nogą na pedale, jednak można biegać lub biegać z rowerem obok siebie.

Chyba nic nie mówi, że motocykl musi pozostać na ziemi - możesz go nosić do przodu / do tyłu lub nawet na boki, i przestrzegasz litery prawa.


Zgadzam się ze stwierdzeniem criggle.
Na rowerze
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.