Poszczególne przekładnie kasetowe i zamień prędkość 10 na prędkość 9


1

Dlaczego nie możemy kupić pojedynczych przekładni kasetowych? Prawdopodobnie 90% mojej jazdy to tylko 4 do 5 biegów na kasecie. Reszta biegów jest używana znacznie rzadziej. Mam skonfigurowaną 9-biegową przerzutkę SRAM X0. Ponieważ muszę wkrótce wymienić łańcuch i kasetę, chciałbym zamienić się na 10 prędkości. Czy oprócz kasety, łańcucha i dźwigni zmiany będę musiał wymienić przerzutkę i pierścienie?

Dzięki


Na to mogą odpowiedzieć tylko producenci.
Móż

1
Poproszę także jedno pytanie na pytanie.
Móż

6
Jeśli używasz tylko 4-5 biegów, dlaczego chcesz zamienić na 10 biegów?
paparazzo

Odpowiedzi:


3

Dawno temu niektóre sklepy rowerowe zaopatrywały pojedyncze koła zębate, ale wtedy było 5 kaset prędkości i niewiele możliwości wyboru. Wtedy niewiele osób wydawało się zainteresowanych. Dzisiaj, z 6, 7, 8, 9, 10, 11 opcjami prędkości, trzema głównymi producentami, często z wieloma materiałami w każdej szerokości, a także innymi odmianami, byłoby zbyt wiele opcji. Podejrzewam, że nawet naprawdę duże sklepy internetowe miałyby problemy. Dla porównania, spójrz na szprychy - niewiele miejsc ma więcej niż najpopularniejsze typy w najpopularniejszych rozmiarach, nie mówiąc już o przyrostach 2 mm od 100 mm do 400 mm (koło Rohloff 16 "do przedniego koła 36")

Zastanów się, co jest wymagane: chcesz wymienić trybik dla konkretnej kasety, którą masz, spośród co najmniej 10 opcji dla konkretnej kombinacji producenta, liczby trybów, materiału i kosztów. Jasne, prawdopodobnie zaakceptowałbyś trybik z następnego kroku w górę lub w dół w asortymencie producentów, o ile byłby kompatybilny (wskazówka: prawdopodobnie nie jest).

Spójrz online: Wiggle ma na liście 84 kasety, ChainReaction ma 69 MTB i 56 kaset drogowych, Starbike ma 80 opcji. Zakładając, że średnio 9 zębów na kasetę i 20% to duplikaty / kompatybilność, to ponad 400 różnych zębów na zapas.

(za długo na komentarz).


1
To powiedziawszy, niektóre sklepy rowerowe demontują kasety do pewnego poziomu i odbudowują je (Harris Cyclery to jeden), wykonując niestandardowe kombinacje.
Batman

1

Shimano przestało sprzedawać rozbierane koła zębate, kiedy przeniosły się do Hyperglide. Dzięki Uniglide możesz budować własne kasety, a nawet odwracać tryb zębów, aby zużyć drugą stronę zębów. Słyszałem wiele powodów, ale ostatecznie uważam, że ma to sprzedawać więcej kaset.

W zależności od przerzutki prawdopodobnie będziesz musiał ją wymienić. Zazwyczaj działają w dół (tj. 10-biegowa przerzutka na 9-biegowej kasecie), ale nie w górę. Wynika to z tego, że ciągi kabli są takie same, ale geometria jest inna z powodu węższej kasety i dodatkowego koła zębatego.

Nie musisz niczego wymieniać z przodu, chyba że używasz super grubych tarcz, które nie pasują do łańcucha 10-biegowego.


1
Wątpię, żeby sprzedała więcej kaset, ale po prostu jest droższa dla wszystkich zaangażowanych. Sklepy muszą utrzymywać zapasy różnych trybików, często trzeba płacić komuś za złożenie kasety, Shimano ma więcej kosztów ogólnych, aby mieć osobne jednostki SKU, a dla mniejszych odstępów trudniej będzie je złożyć. Większość zakresów biegów (zwłaszcza teraz z tak dużą liczbą biegów) jest już dobrze reprezentowanych, więc niestandardowy kąt jest teraz mniej wartościowy niż w dniach wymiany kół zębatych. A jeśli zużyjesz kilka biegów, nie jestem pewien, ile razy rozbierzesz na części i włożysz stare stare koła, które są nadal dobre.
Batman,

0

Być może zechcesz zmienić prędkość na 10 z tego samego powodu, że dostępne są teraz 11-prędkościowe kasety, w których jeszcze dawno mieliśmy tylko 5 kaset prędkości.

Płynniejsza, mniej skacząca zmiana biegów.


Gidday i witamy w SE Bicycles, dziękuję za odpowiedź - edytowałem ją, aby usunąć przekształcenie pytania. Jeśli w ogóle zmieniłem znaczenie, proszę cofnij.
Criggie

Właśnie odpowiadałem na komentarz / pytanie / odpowiedź Frisbee na oczywisty powód, dla którego ktoś dokonałby takiej zamiany.
Jeff

Prawdopodobnie będą też potrzebować nowego tylnego koła, jeśli zdecydują się na 11-biegową konfigurację z powodu zmiany szerokości odręcznej, która została wprowadzona przy 11-biegowej prędkości.
Rider_X

@jeff Wystarczająco. Tutaj, na tym stosie, każda odpowiedź jest odpowiedzią na pierwotne pytanie. Skupiam się na odpowiedzi.
Criggie

0

Większość współczesnych kaset to teraz nie tylko pojedyncze koła zębate i przekładki. Często mają nośniki dużych zębów lub łączą ze sobą wiele większych zębów i elementy dystansowe. Myślę, że głównym powodem tego jest przyjęcie aluminiowego korpusu typu freehub w celu zmniejszenia masy ciała. Nie mogą wytrzymać tak dużej siły, jak stalowe korpusy bez ramy, bez deformacji i zasadniczo wymagają, aby kasety były bardziej połączone z przekładniami o średnim i wyższym momencie obrotowym.

Ponadto trudno jest powiedzieć, kiedy są noszone koła zębate. Nie jest łatwo zmierzyć je tak, jak mierzysz zużycie łańcucha, a także ściślejsze tolerancje między trybami kasetowymi w rowerach o prędkości 9-10-11, co utrudnia sprzedaż pojedynczych części kasety i zapewnia dobrą zmianę biegów. Sklepowi rowerowemu (lub mechanikowi domowemu) znacznie łatwiej jest wymienić całą kasetę i łańcuch razem, aby zapewnić płynnie działający rower.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.