Jak wymienić obudowę kabla przerzutki?


2

Moja obudowa (osłona) przerzutki eksplodowała:

Broken derailleur cable housing

Kupiłem nową osłonę o tej samej długości:

cable housing

PROBLEM : Teraz zdaję sobie sprawę, że w przeciwieństwie do kabli hamulcowych, które są podobne []------, kable przerzutki wydają się być podobne []-------[].

PYTANIE : Jak mogę umieścić kabel w obudowie? Nie mam wielu narzędzi, tylko śrubokręty, klucze imbusowe i kilka typowych innych.

Derailleur inside

Odpowiedzi:


4

„Podwójny koniec” pomieści różne dodatki. Chodzi o to, żeby odciąć koniec, który nie pasuje do twojego ustawienia. Następnie kabel wygląda jak kabel hamulcowy :-)

Więc co powinieneś zrobić, aby usunąć stary kabel i dopasować koniec do nowego kabla. Następnie odetnij koniec, którego nie potrzebujesz (przyciąć w pobliżu „niewłaściwego” końca, aby zachować długość kabla). Teraz możesz przeciągnąć kabel przez obudowę i wykonać naprawę.

Po wyjęciu starego kabla zwróć uwagę na sposób mocowania końców. Odłożysz to w ten sam sposób.

Jeśli nie masz / nie możesz sobie pozwolić na inwestycję w „odpowiedni” przecinak do kabli typu ścinanego, o którym mowa w komentarzu, zwiększysz swoje szanse na wycięcie na samym końcu kabla do końca, który usuwasz. Metal, który uformował koniec, może pomóc w podtrzymaniu pasm kabli i zapewnić czystsze cięcie. Jeśli koniec się zniekształci, spróbuj zreformować koniec kabla, przekręcając żyły z powrotem na miejsce. Oto przykład poszukiwanej przecinarki do kabli (w tym przypadku a Park Tool CN-10 ).

Park CN-10 Professional Cable & Housing Cutter


1
Warto byłoby zainwestować w przyzwoity nożycowy nożycowy kabel. Standardowy „diagonalny” obcinacz drutu będzie kręcić koniec kabla.
Daniel R Hicks

Dzięki! Po przecięciu kabla i włożeniu go do pochwy, chyba kupiłem nowy „załącznik” i przylutowałem go do kabla? A może mogę wykorzystać istniejące? Można to zobaczyć na ostatnim zdjęciu, jeśli masz pojęcie, jak nazywa się ten typ załącznika.
Nicolas Raoul

1
Na odwrót: pierwsza połączona para wygląda tak, jakby miała ostrza, które przechodzą przez siebie i ścinają kabel. Krzywe w łopatkach pomogą również podeprzeć kabel, dzięki czemu utrzyma on swój kształt podczas cięcia.
dlu

1
To, co myślę, że nazywacie „załącznikiem” w powyższym komentarzu, jest (zaskakująco) nazywane „końcem kabla” - maleńką metalową rurką otwartą na jednym końcu. Ma to na celu utrzymanie strzępienia się kabla. zaciskasz go za pomocą szczypiec lub kowadełka zaciskającego, które jest dobrze ukryte tuż pod obrotowym złączem obcinaków do drutu w pierwszym ogniwie. (Robisz to oczywiście jako ostatnia operacja w Twojej instalacji , po tym jak kabel jest gwintowany i dopasowywany, i przycinany do ostatecznej długości.)
Daniel R Hicks

1
@dlu - Obawiałbym się, że płaskie ostrza spowodują, że koniec kabla się rozprzestrzeni. Plus takie noże są przeznaczone do miękkiej miedzi, a nie do twardej stali nierdzewnej.
Daniel R Hicks

0

Kup zestaw z kablem i obudową. Obetnij obudowę odpowiednim nożem i załóż końcówki. Przewlec kabel i TO przeciąć kabel. Jeśli nie chcesz kupić odpowiedniego noża, zapłać LBS (lokalny sklep rowerowy).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.