Co jest przyczyną przecięcia opony?


4

wprowadź opis zdjęcia tutaj Używam Schwalbe Lugano 700 * 25C ​​do dojazdów, to prawie nowa opona o długości mniejszej niż 500 km. Ostatnio zaczynam znajdować nacięcia na około 1 cm na gwincie opony. Czy ktoś wie, co jest przyczyną przecięcia opony? Napompowuję oponę nieco powyżej maksymalnego psi, czy to część problemu?


Zalecam dodanie zdjęcia, abyśmy mogli spojrzeć na rodzaj cięcia, o którym mówisz.
brendan

2
Ponadto - dlaczego pompujesz je ponad maksimum? Nie uzyskasz z tego żadnej zwiększonej prędkości, tylko większa szansa, że ​​opona spadnie z obręczy ...
brendan

Samo ciśnienie w oponach nie powinno stanowić problemu, o ile nie przekroczysz górnej granicy ściany bocznej o 30% lub więcej. Cięcia mogą jednak wynikać z jazdy przez potłuczone szkło, a uszkodzenia z tego powodu są prawdopodobnie nieco bardziej prawdopodobne przy wyższym ciśnieniu. (Zdjęcie lub trzy bardzo by pomogły.)
Daniel R Hicks,

Dzień dobry i zapraszamy do SE Bicycles. Myślę, że przecięcie opony jest spowodowane przez obcy przedmiot. Czy znalazłeś coś wbudowanego w wycięcie? Czy było wystarczająco głębokie, aby spowodować przebicie? Czy jedziesz trasą z tłuczonego szkła? A może parkujesz swój rower w złym miejscu, a jakiś nie-rowerzysta go przeciął?
Criggie

Tak, wygląda jak potłuczone szkło, a może fragmenty metalu z pobliskiego zakładu produkcyjnego. (Pierwszy raz jeździłem na obecnym rowerze i podniosłem fragment opony z żeliwa.)
Daniel R Hicks,

Odpowiedzi:


9

Wygląda mi to na potłuczone szkło, możesz znaleźć resztki taśmy na dole cięcia. Z czasem ten fragment zadziała do wewnątrz i ostatecznie dostaniesz przebicie.

Pozostała będzie mniejsza niż ta, ostra, płaska krawędź, która faktycznie wbiła się w twoją oponę, a następnie zerwała:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To pytanie ma zdjęcia podobnego problemu, w którym brak wyciągnięcia fragmentu oznaczał przebicie po przebiciu. To pokazuje przebicia, które dostajesz.

Jednym z zadań konserwacyjnych, które niektórzy wykonują, jest zdobycie ostrego metalowego przedmiotu i wykopanie wszystkich małych odłamków szkła z opon. Zmniejsza to liczbę przebić, ale z mojego doświadczenia oszczędza dziesięć minut naprawy przebicia na każdą godzinę lub dwie zrywki z opony. To nie jest tego warte. Zamiast tego używam opon odpornych na przebicie, które są cięższe i wolniejsze niż te takie jak twoje. Prawdopodobnie spędzam dodatkową godzinę jazdy na każde dziesięć minut unikania nakłuwania ... ale częściowo jeżdżę dla sprawności, więc mi to nie przeszkadza.


Godzina lub dwie wybieranie śmieci w porównaniu do dziesięciominutowej naprawy może być nieco przesadzeniem. A usuwanie śmieci odbywa się w zaciszu własnego sklepu / domu.
paparazzo

3
Jeśli poświęcisz 15 minut co drugi tydzień, aby oszczędzić nakłucie co dwa miesiące, będzie to godzina na nakłucie.
Móż
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.