Jakie było uzasadnienie dźwigni hamulca wstecznego?


10

Rower w stylu Porteur, popularny wśród mężczyzn dostarczających gazety we Francji w latach 40. i 60. XX wieku, miał dźwignie hamulca wstecznego, widoczne na tym schemacie w artykule z Bicycle Quarterly (zdjęcie jpeg nosi tytuł rebourherseville1960.jpg):

rebourherseville1960

Grupa producentów, w tym Dia-compe, sprzedawała dźwignie hamulcowe, które zostały odwrócone, a także niektóre współczesne reprodukcje: Odwróć dźwignie

Czy to tylko ze względów stylowych? Nie mogę myśleć o wielu zaletach dźwigni hamulca wstecznego (oprócz stylu) i mogę myśleć o poważnych wadach (zaczepi się lub złapie rzeczy podczas jazdy do przodu). Jakie były powody, dla których początkowo dźwignie hamulcowe były takie?

Preferowane źródła okresu.


1
Wygląda na to, że możliwe jest uzyskanie większej dźwigni w zależności od położenia dłoni i kształtu prętów.
ebrohman,

1
Zastanawiam się, czy jest to kwestia bezpieczeństwa - czy byłoby mniejsze prawdopodobieństwo uderzenia w końce dźwigni podczas wypadku?
dlu

4
@BSOrider, wręcz przeciwnie, prawda? Myślę, że pinky będzie bliżej osi obrotu. Jeśli dobrze pamiętam, dźwignie rewersu, które widziałem, są dopasowane do kierownic.
dlu

1
Jeśli korzystasz z pasków aerodynamicznych, są do tego wygodne.
Batman,

5
Zaletą jest to, że obszar uchwytu drążka nie musi być prosty na całej długości dźwigni. Krzywa na pasku może rozpocząć się przed końcem dźwigni, a dźwignia będzie nadal „kwadratowa” w stosunku do głównej części obszaru uchwytu. Pozwala to również na przymocowanie sworznia obrotowego na zewnątrz i na końcu kabla, ale trzeba by się nad tym trochę zastanowić, aby zobaczyć, co to sugeruje.
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


8

Jeśli spojrzysz na rysunki starych motocykli, pokazano oba typy konfiguracji hamulców. Potwierdza to pogląd, że był to jedynie wybór projektowy bez znaczących zalet i wad w stosunku do innych konfiguracji innych niż estetyka. Sugeruję, że tak się składa, że ​​budowniczowie w miejscu i okresie, który zacytowałeś, użyli tego projektu, ponieważ był modny.

Ryzyko „złapania” jest tutaj bardzo ograniczone, chyba że jeździec dosłownie przechodzi przez krzaki (w takiej sytuacji złapanie byłoby najmniejszym problemem). Pomijając dziwne wypadki dziwaczne, nikt nie będzie „mówił” przez dźwignię hamulca wstecznego. Zastanów się, co tak naprawdę by się stało, aby tak się stało.


1
Z drugiej strony, jeśli nie oddasz chłopcu dostawy papieru dwóch dolarów ...
Monica Apologists Get Out

4

Mogą istnieć różne powody korzystania z tego rodzaju dźwigni. Osobiście go używam, ponieważ kierownica, którą wybrałem, pochyla się ostro blisko końca uchwytu, więc nie ma miejsca zarówno na dźwignię zmiany biegów, jak i dźwignie hamulca. Używam dźwigni rewersu od kilku lat bez włóczni lub zaczepiania się nimi, i stwierdzam, że z nieliniowym hamulcem działają wystarczająco dobrze na rower miejski.


Dziękujemy za wyjaśnienie pytania. Styl może być zaangażowany, ale zdjęcia w połączonym artykule BQ również sugerują praktyczność: wygięcie paska i dodanie pozycji uchwytu. Dłuższe sekcje uchwytu zginają się bardziej. Odwrócone dźwignie umożliwiają krótszy uchwyt. Spójrz również na owijanie taśmą barową na tych zdjęciach portierskich motocykli z lat 40. i 50. XX wieku: sugerują, że kierowca chce wielu pozycji dłoni na stosunkowo płaskiej belce. Odwróć dźwignie na to pozwalają, zwykłe dźwignie przeszkadzają. janheine.files.wordpress.com/2013/05/singercityfull.jpg janheine.files.wordpress.com/2013/05/…
Bike Artisans

2

Przesuwając dźwignię hamulca do końca drążka, masz więcej miejsca na kierownicy dla uchwytów i dźwigni zmiany biegów.

zrzut ekranu

Informacje pochodzą z velo-orange.blogspot.com .


Witamy na Giełdzie Stosów Rowerów. Dziękuję za udział. Jednym z naszych celów jest bycie zasobem informacyjnym. Dobre odpowiedzi wyglądają trochę jak bardzo krótki artykuł badawczy. Skopiuj część informacji, która dotyczy pytania, a następnie podaj link do oryginalnego źródła. Wybierz się na wycieczkę
David D

Ulepszyłem twoją odpowiedź, aby kredytowała źródło bez zależności od źródła. Ale nie widzę, aby zaoszczędzono dużo miejsca. Jedną z zalet może być ochrona dłoni, jeśli jeździec się przewróci.
Criggie

1
Nie publikuj tekstu jako obrazów. Nie można go przeszukiwać i jest niedostępny dla osób niedowidzących, które polegają na czytnikach ekranu. A tak na poważnie, szybsze i łatwiejsze jest kopiowanie i wklejanie tekstu jako tekstu niż zrobienie zrzutu ekranu.
David Richerby,

To moje złe, Richard. Przywróć moją edycję.
RoboKaren

2

FWIW, Wypożyczone e-rowery JUMP zostały przeprojektowane, aby używać tych dźwigni w stylu, aby umożliwić wewnętrzne poprowadzenie całej linki hamulca w celu zmniejszenia wandalizmu motocykli.


Z technicznego punktu widzenia nie odpowiada to na pytanie („Jakie były uzasadnienia pierwotnego posiadania takich dźwigni hamulca ?”, Moje podkreślenie), ale z pewnością jest to uzasadnienie, więc cieszę się, że jest to przydatna odpowiedź.
David Richerby

0

Czystszy wygląd. Standardowa dźwignia będzie miała nieatrakcyjny zacisk. Ponadto, kierowca może chcieć użyć wielu pozycji rąk na drążku, a zacisk może być na drodze do pożądanej pozycji.


1
czy masz na to źródło, idealnie, jak pyta pytanie, źródło z okresu?
Nuі

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.