Naprawiono zatrzymanie koła zębatego po zatrzymaniu stóp. Jakieś pomysły dlaczego?


3

Mam rower stacjonarny Pure Fix. Przez jakiś czas jeździłem w trybie pojedynczej prędkości, ale ostatnio postanowiłem obrócić koło i ustawić stały bieg.

Mój problem polega na tym, że kiedy próbuję przestać poruszać stopami na pedałach, rower chce iść naprzód. Podobnie jak pęd ruchu powoduje, że niezwykle trudno jest go zatrzymać. Koło nie tylko się zatrzymuje, a pedały dociskają się do moich stóp. Oznacza to, że muszę bardzo mocno naciskać na pedały, aby zwolnić!

Czy naprawione koła zębate nie powinny robić dokładnie tego, co robią twoje stopy? Dawno temu miałem stary rower i bardzo łatwo było zatrzymać obracanie się opon, sprawienie, że poślizg lub hamowanie będzie dziecinnie proste.


Masz pojęcie, jaka jest twoja prędkość do przodu? A w przybliżeniu ile ważysz ty i twój rower?
Criggie

10
Tak działa stały sprzęt. Może powinieneś wrócić do trybu pojedynczej prędkości.
paparazzo

3
Tak to działa.
Daniel R Hicks

5
Pierwsze prawo ruchu Newtona
PeteH

4
Dziękujemy wszystkim za pomoc i informacje. Myślę, że była to prosta odpowiedź, której po prostu nie do końca zrozumiałem. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili czas na udzielenie odpowiedzi i wyjaśnienie, dlaczego, choć wydaje się, że większość z was to zdrowy rozsądek. To było naprawdę pomocne :)
David Zerba

Odpowiedzi:


7

Hamowanie za pomocą łańcucha na stałym biegu nie przypomina żadnego innego manewru podczas jazdy na rowerze, ponieważ gdy zwalniasz, zmiana pędu odciąża tylne koło, przez co twoje działania są mniej skuteczne. Aby zatrzymać rower z nieruchomymi kołami, musisz jechać stosunkowo wolno i przyłożyć ciężar ciała do oparcia się pedałowi. To prawie jak pociągnięcie przedniego koła do góry. Chodzi o to, aby zwiększyć nacisk na tylne koło, aby się przyczepiło.

Osobiście przez całe życie właściwie używałem przedniego hamulca, a zatrzymanie tylnego koła kojarzy mi się z przedszkolakami zatrzymującymi swoje trzykołowe koła z napędem bezpośrednim.

Czy spodziewasz się, że rower zatrzyma się jak BMX lub coś innego z hamulcem nożnym, w którym pedałowanie do tyłu aktywuje hamulec wewnątrz piasty tylnego koła?

Moim zdaniem hamulce nie są wyposażeniem opcjonalnym w żadnym rowerze.


1
Myślę, że właśnie o tym myślałem, że powinien był to zrobić. Dziękuję za komentarz, był bardzo pomocny i pouczający. Oczywiście nadal planuję używać przedniego hamulca. Haha przede wszystkim bezpieczeństwo.
David Zerba

7

Rower, który miałeś dawno temu, miał tylny hamulec (uruchamiany pedałami obracającymi się do tyłu), ten, który teraz nie ma tylnego hamulca i musisz walczyć stopą z bezwładnością, aby go zatrzymać. Można pokusić się o stwierdzenie, że właśnie z tego powodu wymyślono hamulce i dodano je jako standardowe wyposażenie rowerów.


Ale widziałem wiele filmów online, a nawet osoby bez hamulców z łatwością obracają pedał do tyłu, a tylna opona całkowicie się zatrzymuje. Jestem więc pewien, że kopalnie też to powinny zrobić, ale dziękuję za poświęcenie czasu na odpowiedź i opinie, bardzo doceniane.
David Zerba

W przypadku roweru o stałym biegu pedałowanie do tyłu spowodowałoby, że tylne koło nie zatrzymałoby się. Musisz włożyć więcej wysiłku w zatrzymanie się niż w ślepy zaułek. Spójrz na wysiłek rowerzystów torowych na początku, aby zmusić swoje motocykle do przesadzonego efektu.
Mauro

2

To zależy również od przełożenia, jeździłem na 48 lub 50/18 lub 19 czymś takim. Prędkość maksymalna była dla mnie ważna, więc zaciągnąłem przedni hamulec, ponieważ nie mogłem zablokować nóg na tych proporcjach

Faceci, których znałem, nie robili hamulców i tłukli znacznie niższe przełożenia, ale później byli znacznie bardziej niespokojni, kiedy wyprostowali się. ..

20 z tyłu było największym powszechnie dostępnym ... przyklej 42 lub 40 z przodu, zobacz, jak sobie radzisz!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.