Wymiana talerza na ciasto


4

Talerz ciasta / tarcza z dorków między kasetą a szprychami mojego roweru pękła od wieków i musiałem go usunąć. Chciałbym dostać zamiennik, ale nie mogę znaleźć żadnego online. Czy muszę też zdobyć taki oparty na największej zębatce, czy jest jeszcze coś do rozważenia?


1
Google „mówił straż” lub „mówił ochroniarz”, a znajdziesz wiele opcji. Jeśli chodzi o to, co uzyskać, prawdopodobnie główną różnicą jest sposób montażu urządzenia. Niektóre z nich ściśle przylegają do części piasty za zestawem, a inne mają duży otwór i pasują po zatrzaśnięciu na szprychach. Te ostatnie nieuchronnie się rozluźniają i grzechotają.
Daniel R Hicks

Dzięki, wciąż szukałem „talerza do ciasta”. Tak, oryginał miał wycięcia pasujące do kasety.
kabZX

1
Zastanów się, jak wyjść bez niego i upewnić się, że górna śruba ograniczająca jest ustawiona prawidłowo. Jeśli łańcuch przesunie się nad górą, natychmiast przestań handlować, zejdź i napraw go.
Criggie

@ Criggie: Ja bym sobie poszedł (sam przycinam przerzutkę / śruby graniczne), ale wygląda na to, że jest to tanie ubezpieczenie od rozbiórki koła, po tym, jak widziałem niektóre straszne uszkodzenia, które widziałem. Ponadto, jeśli łańcuch przejdzie w szprychy, zatrzymanie korb nie przyniesie żadnego efektu, ponieważ łańcuch będzie nadal poruszał się względem koła.
kabZX

@kabZX Fair call - zrobiłem to raz i próbowałem przywrócić łańcuch, zmieniając się i handlując. To pogryziło zakręt ~ 9 szprych, które zaczęły się łamać w ciągu następnych kilku tygodni. Płytki są lekkie i blisko osi, więc dlaczego nie. Dodatkowo możesz uzyskać odblaskowe.
Criggie

Odpowiedzi:


2

Wyszukiwanie w Google Spoke Protector doprowadziło do kilku dostawców. Rozmiar oparty jest na największej zębatce. Większość jest jednak podawana według wymiaru ogólnego w calach, a nie liczby zębów. Są dwa style montażu, które znam. Jeden typ zaczepia się na hub. Istnieje różnica między mocowaniem Freehub a wolnobiegiem. Druga odmiana montuje się, zaczepiając się o szprychy. Mogę sobie wyobrazić, że potrzebujesz takiego, który pasuje do liczby szprych koła.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.