Plan aktualizacji XC


2

Mam GT Avalanche 1.0 (jest to 26-calowy hardtail - więc myślę, że to pytanie może być przydatne nie tylko dla mnie) i podoba mi się. Ale teraz mogę sobie pozwolić na jakieś ulepszenie.

Moje cele to:

  • Ogranicz straty tarcia - nie jeżdżę dużo po utwardzonych drogach, więc używanie lepszych opon nie jest dla mnie opcją.
  • Zwiększ siłę hamowania. Moje hamulce to Avid Elixir 1 i myślę, że mogę dostać większe wirniki - czy będzie to warte?

Odpowiedzi:


1

Zatrzymywanie na dyskach można poprawić, zmieniając pady na bardziej miękkie - Chcesz uniknąć spiekanych padów (z wypalonym metalem) i sięgnij po pady z żywicy. Minusem jest to, że żywice zużywają się szybciej i nie są tak dobre na mokrej nawierzchni. Sprawdź również grubość i bicie rotora. Nie przejmuj się modernizacją tylnego hamulca, przód wykonuje większość pracy.

Inną opcją może być zmiana całego przedniego układu hamulcowego na hydrauliczny zamiast linowego. Dają więcej informacji zwrotnych, gdy płyn się nagrzewa i rozszerza.

Błoto i żwir tak naprawdę nie mają „oporu toczenia” w taki sam sposób, jak twarda nawierzchnia jak droga. Czy możesz przeformułować tę część?

Wypróbuj inny wzór bieżnika na oponach / oponach, jeden z większą liczbą mniejszych gałek na środku bieżnika. Będzie to zauważalne na drodze i ubitej glebie. Jeśli chcesz wiosłować po błocie, pomogą większe, grubsze zaczepy, ale tylko na ramionach, więc ugryzą tylko, jeśli trochę się zatopisz lub pochylisz się.


Dzięki! O toczeniu: miałem na myśli, że byłoby wspaniale, gdyby moje koła mogły obracać się dłużej i przy mniejszym tarciu. Wspomniałem o typie terenu tylko dlatego, że tak naprawdę niewiele jeżdżę po utwardzonych drogach. Zmienię pytanie wiedz
k102

@ k102 Rozważ też odbudowę i oczyszczenie łożysk osi. Nowe łożyska kulkowe i czyszczenie pozwolą utrzymać miseczki / stożki ładne i gładkie. Długo zwolni.
Criggie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.