trudności w zmianie biegu na niższy na Shimano (6-biegowy tylny bieg)


9

Jestem nowy w używaniu roweru z wieloma prędkościami. Dostałem ten nowy rower 4 dni temu z 6-biegowymi przerzutkami Shimano. Nie wiem wiele więcej o komponentach.

Nie ma problemu, gdy przechodzę na wyższy bieg (2 do 3, 3 do 4 itd.)

Ale napotykam problem, gdy próbuję zmienić bieg z 5 na 4 lub z 4 na 3 itd. Łańcuch nie przesuwa się i wydaje dźwięk.

Aby zmusić go do przejścia na żądany bieg, zmieniam bieg na wyższy, kiedy łańcuch wydaje dźwięk, a następnie wracam na żądany bieg. np. jeśli jadę na 5. biegu i chcę zmienić na 4., na chwilę przełączam się na 3. i wracam na 4., a potem wszystko jest dobrze bez dźwięku z łańcucha. Ale obawiam się, że ta sztuczka może nie być dobra i że robię coś złego.

Więc proszę facetów, aby zasugerowali mi właściwy sposób zmiany biegów na niższe.

Próbowałem znaleźć filmy na youtube, ale niewiele pomogły. Filmy pokazują, że zmiana nie powinna być wykonywana podczas pedałowania pod naciskiem, więc śledziłem to, ale zmiana nie była jeszcze płynna.


Czy zmieniasz przerzutkę (popychając łańcuch z boku na bok na koła zębate o różnej liczbie zębów)?
dlu

Wygląda na to, że twój sprzęt wymaga regulacji. Niekoniecznie jest to problemem, ponieważ wszystkie koła zębate wymagają od czasu do czasu regulacji, ale może to również oznaczać, że coś zostało ustawione nieprawidłowo lub jest (jeśli rower nie jest fabrycznie nowy) zużyty. Z tego prostego powodu, że mówisz, że jesteś nowy w tym wszystkim, polecam sklepowe spojrzenie na rower. Jeśli kupiłeś rower w sklepie, nie jest nierozsądne, aby poprosić go o obejrzenie go
PeteH,

1
Cześć, to zupełnie nowy rower. Pcham łańcuch z boku na bok za pomocą okrągłego uchwytu po prawej stronie. Właściwie nie mogę zrozumieć, kiedy mogę z łatwością przejść na niższy poziom, dlaczego występują trudności na odwrót.
Amit

1
@amit minął już miesiąc - jak się masz? Czy jeździsz i zmieniasz się teraz lepiej?
Criggie

2
@ Criggie, tak, jest lepiej. Wziąłem rower do sklepu, dostosowali go, więc jest lepszy od 2 października. Ale nadal czuję, że zmiana z wysokiej na niską jest płynna w 80% w porównaniu do zmiany z niskiej na wysoką i muszę uważać, aby zmiana odbyło się prawidłowo. Na ruchliwej drodze trudno jest usłyszeć ten dźwięk.
Amit

Odpowiedzi:


1

Wystąpił problem z liną łączącą dźwignię zmiany biegów z mechanizmem (przerzutka tylna)regulator tylnej przerzutki

Kabel z czasem się poluzował i musi być ciaśniejszy. Możesz go dokręcić, obracając regulator lufy, jeśli jest obecny. może być taki, jak na zdjęciu i może istnieć taki, w którym kabel opuszcza dźwignię zmiany biegów na kierownicy. patrząc w kierunku strzałki, obróć regulator lufy w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby napiąć kabel.

Dokonaj drobnych korekt, tj. Ćwierć obrotu na raz. Możesz wyszukać filmy, które pomogą. To proste, kiedy wiesz, jak to zrobić, ale trudne i frustrujące za pierwszym razem. Twój lokalny sklep rowerowy również chętnie Ci pomoże.


0

Musisz albo wyregulować przerzutkę (w szczególności napięcie cięgna Bowdena), albo rozważyć ustawienie na wyższym poziomie. Tanie rzeczy działają tak, jak kosztuje.


1
Tanie rzeczy mogą działać bardzo ładnie. W szczególności nowoczesny poziom podstawowy lub lepszy zestaw shimano można szybko, płynnie i niezawodnie zmieniać. ALE tylko wtedy, gdy jest ładnie skonfigurowany, a jedno wrażenie mam, że tańsze komponenty wymagają częstszej modyfikacji.
Chris H

ok .. więc macie na myśli prawdopodobnie nie robię tego źle. W takim przypadku ponownie zabiorę rower na zakupy i poproszę o zmianę ustawień.
Amit

0

Jeśli możesz zabrać to do sklepu, postaw je na stojaku i pokaż, jak powinny działać koła zębate po ich dostosowaniu.


Uwaga w komentarzach, zostało to zrobione przez OP w październiku.
Criggie

Witamy w Bicycles SE. Szukamy odpowiedzi bardziej szczegółowo . Odpowiedź, która mówi niewiele więcej niż „zabierz to do sklepu”, powinna powiedzieć, dlaczego nie możemy udzielić bardziej szczegółowych porad i / lub dlaczego jest to najlepsza lub jedyna opcja PO. Taka krótka, jednowierszowa odpowiedź prawdopodobnie zostanie odrzucona, oznaczona jako interwencja moderatora i prawdopodobnie usunięta.
jimchristie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.