Napompowana opona częściowo zsunęła się z obręczy, czy mogę naprawić bez opróżniania?


4

Jest ~ 3 "część mojej tylnej opony, która nie jest już w ścianach obręczy z jednej strony. To starszy rower, ale w dość dobrym stanie. Opony zostały właśnie wymienione przez profesjonalistę i umieściłem może 6 mil nie zauważyłem tego podczas jazdy na rowerze, ponieważ koło ledwo może minąć hamulec i zauważyłbym opór.

Moje główne pytanie brzmi: czy mogę to naprawić bez opróżniania opony (nie mam jeszcze pompy, więc byłbym bez roweru, dopóki nie dostałem)? Co spowodowało to & amp; Jak mogę zapobiec powtórzeniu się tego?


1
Posiadanie roweru, ale nie pompy, nie jest w porządku. Opony rowerowe nie są jak opony samochodowe, w których można je po prostu zignorować przez lata.
John Zwinck

Ostrożnie, możesz użyć samochodowej pompy powietrza w lokalnym serwisie / stacji benzynowej / serwo / stacji benzynowej. To nie jest idealne. Zgadzam się z @johnZwinck - kup pompę. Mały jest dobry do okazjonalnego użytku i pomaga w ćwiczeniu w ramionach, gdzieś, czego brakuje rowerzystom. Może uda ci się pożyczyć pompę od kolarza?
Criggie

1
@Criggie: pożyczenie pompy nie jest rozwiązaniem, ale spowoduje później ten sam problem („Dostaję szczyptę mieszkań” lub cokolwiek innego). Wymagana jest pompa, kropka.
John Zwinck

@Johnzwinck tak absolutnie się zgodził. Sugerowałem, aby jedynie naprawić natychmiastowy problem i zapobiec temu, by źle poszło, gdyby PO musiał gdzieś dotrzeć. Quinlanofcork możesz przenieść swój rower do najbliższego sklepu rowerowego? Może być łatwiej po prostu wziąć koło, jeśli jest ono możliwe do usunięcia. ... a tu jestem z kilogramem narzędzi i części zamiennych przy każdej jeździe.
Criggie

2
Odeślij go do swojego „profesjonalisty” i poproś, żeby to naprawił. Nie powinno tak być w przypadku profesjonalnej instalacji opon. I kup sobie porządną pompę.
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


9

Krótka odpowiedź: nie.

Jedynym rozwiązaniem jest opróżnienie opony (więc jest ledwie napompowane, wystarczy ją utrzymać na miejscu, ale na tyle miękkie, że można manipuluj koralikiem ) i rozluźnij obwódkę wokół koła, aby uzyskać równomierny rozkład. Jeśli masz naprawdę szczęście, w innym miejscu znajdzie się pasujące miejsce, w którym koralik utknie w środkowej części obręczy, a gdy pchniesz luz wokół niego, znajdziesz to i wszystko się weźmie na miejsce. To idealne rozwiązanie.

Ale może to również oznaczać, że opona jest nieco za duża dla twojej obręczy, w takim przypadku lepiej jest kupić inną oponę. Dowiedzieć się, jak to naprawić, i sprawdzić, czy to się powtórzy.

Kiedy to naprawiasz, kuszące jest po prostu spuszczenie powietrza, pchnięcie kulki i ponowne napełnienie. Problem pojawi się ponownie bardzo szybko. Rzeczywisty problem polega na tym, że masz okrągły koralik, który jest mniejszy niż okrągły kołpak na obręczy. Jeśli rozmieścisz je tak, aby były koncentryczne (nawet dookoła), które będą działać, ale nie są stabilne, dopóki nie pompujesz opony z powrotem, aby pchnąć ją mocno do krawędzi.

Jeśli masz dziwny rower z kołami o nietypowych rozmiarach, to jest prawie możliwe, że jest to w rzeczywistości opona o złym rozmiarze. Ale to mało prawdopodobne. Bardziej prawdopodobne jest, że masz tani rower z nieco mniejszymi kołami lub uszkodzoną obręczą i hojnie zbudowaną (tanią) oponą.

Warto kupować pompę rowerową, nie tylko na takie czasy, ale po to, aby utrzymać pompowane opony, które ułatwią jazdę. Jest to krok na drodze do posiadania zestawu do naprawy przebić (co pozwoli zaoszczędzić pieniądze i czas).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.