Problemy z suportem dolnym


1

Więc wyjąłem stary suport z mojej hybrydowej ramy, suport FSA Platinum ISIS 68 x 118 mm.

Następnie zastąpiłem kwadratowym stożkiem Shimano BBUN55 68 x 11,8 cm. Potem zdał sobie sprawę, że był to kwadratowy stożek, a nie gwiazda w kształcie poprzedniego FSA. Teraz oczywiście mój mechanizm korbowy nie pasuje.

Z przyjemnością kupuję kolejny mechanizm korbowy, ponieważ mój ma ponad 6000 km trudnej drogi i naprawdę nie mam ochoty go ponownie wyciągać.

Czy coś w stylu: http://www.chainreactioncycles.com/fsa-vero-compact-n10-11-chainset/rp-prod129455 pasuje?

W przeciwnym razie powinienem go wyjąć i zamówić właściwy? Jedyny BB, jaki widzę, jeśli jest taki sam i wydają się trwać tylko 3000 km :(


1
Cóż, gwiazda jest ogólnie uważana za lepszą od kwadratu (chociaż nie ścigam się, by zastąpić moją kwadratową jednostkę stożkową). (Jeśli nabój BB trwa tylko 3000 km, dzieje się z nim coś poważnego i nie przypominam sobie żadnych innych skarg na to, że wózki Shimano BB zużywają się tak szybko.)
Daniel R Hicks

Dzięki za komentarz, to suport FSA Platinum ISIS, który wciąż na mnie umiera. Wydaje się, że jest to wspólna wada i otrzymują okropne recenzje (i powszechne w przypadku hybrydy boardman).
AliGibbs,

OK, więc wzór gwiazdy nie jest zgodny z Shimano? (Myślę, że niektórzy są, niektórzy nie.)
Daniel R Hicks,

Nawet nie pomyślałem o sprawdzeniu! Wyglądałam tak inaczej, że nawet nie próbowałam. Wkrótce sprawdzę.
AliGibbs,

ISIS to w zasadzie wielowypustowe korby, które są alternatywą dla Shimano Octalink i nie są kompatybilne (10 splajnów vs 8 splajnów). To wygląda jak kwadratowy mechanizm korbowy ze stożkowym stożkiem, ale musisz upewnić się, że Twój BB zapewnia prawidłową linię, a co nie.
Batman,

Odpowiedzi:


2

Zastanowiłbym się, czy powrót do kwadratowego stożka nie byłby tak duży. A zakup korby pasującej do suportu jest nieco wstecz. Ten zestaw korbowy, z którym jesteś powiązany, byłby w porządku, zakładając, że chcesz zachować BB. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​FSA jest całkiem niezła, ale nie mogę tego powiedzieć z całą pewnością dla twojej sprawy, ponieważ zajmowałem się tylko ich droższymi rzeczami.

Trzeba uważać na prawidłową linię łańcucha. Jeśli masz wrzeciono o niewłaściwej długości, skończysz na czymś shimmingu, którego nigdy nie polecam, chyba że jest to absolutnie konieczne, lub po prostu kupujesz nowy. Bez dodatkowych informacji nie mogłem ocenić wrzeciona odpowiedniej długości dla twojego motocykla. Na stronie internetowej FSA nie miałem szczęścia w znalezieniu sugerowanej długości wrzeciona do wyprodukowania standardowej linki 43,5 mm lub czegokolwiek, co jest odpowiednie dla twojego przypadku.

Gdybym był tobą, zamówiłbym prawidłową kulę BB, o ile jesteś gotów zatrzymać korbę jeszcze przez chwilę. Nowa korba i BB może być w porządku, jeśli możesz sobie na nią pozwolić i chcesz nowej, płynnej konfiguracji. Nie wiem jednak, co robisz, jeśli kulki FSA mają tylko 3000 km. Miałem dokładnie taki sam i trwał tak długo, że sprzedałem rower, zanim się zużył.


To mój trzeci BB tego typu. Mój przyjaciel ma ten sam rower, również przeszedł 2. Albo nie są przyzwyczajeni do walijskiej pogody, czy my naprawdę wbijamy nasze rowery? Poszedłem z prawidłowym BB- zgłosi się za około 6 miesięcy :-P
AliGibbs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.