Mapowanie najbardziej łagodnej trasy dla mojej pojedynczej prędkości


15

Dojeżdżam do pracy na jednobiegowym rowerze szosowym, więc dużo łatwiej jest unikać stromych wzniesień (wolę stopniowo pokonywać ten sam spadek). Patrząc na mapę, wydaje się, że istnieją 3-4 rozsądne trasy, aby dostać się z punktu A do punktu B. Poza wypróbowaniem ich wszystkich, czy jest jakiś sposób oceny, która ma najbardziej stopniową wspinaczkę?


1
Strava ma funkcję „minimalnej wysokości” w ich planowaniu trasy. bicycles.stackexchange.com/questions/30583/…
Trevor

Odpowiedzi:


9

Wiele witryn z mapami online ma dane wysokości, których możesz użyć, aby to rozgryźć.

Przykład 1: Wejdź na http://maps.google.com/ wybierz ikonę roweru i zapytaj o drogę. Po wyświetleniu mapy przełącz się na „mapę” zamiast widoku satelitarnego i włącz nakładkę terenu. Gdy pytasz o drogę rowerową, stara się unikać stromych podjazdów, a nakładka danych terenu może dać ci pojęcie, jak złe są rzeczy. Możesz przeciągać punkty na trasie, aby zmusić ją do podania określonej trasy.

Przykład 2: Przejdź do strony http://www.mapmyride.com/ - przejdź przez irytujący interfejs, aby utworzyć nową jazdę (jest trochę irytujących reklam). Gdy to zrobisz, możesz zobaczyć dane, w tym wykres wzniesień. Zrób to dla wszystkich tras i porównaj je obok siebie.

Istnieje wiele konkurujących stron internetowych z tego rodzaju rzeczami, które możesz tam znaleźć.


Nie wiedziałem o widoku terenu w Google Maps. Nie robi się tak ziarnisty, jak bym chciał, ale pokaże ci strome wzgórza, których należy unikać.
Ryan,

Ponadto, jeśli okaże się, że Mapy Google dają ci stromą trasę i znasz lepszą alternatywę, możesz się z nimi skontaktować i zasugerować. Zrobiłem to z trasą w pobliżu mojego domu, a oni domyślnie poprawili trasę na łagodniejsze wzgórze. Zobacz tutaj: bicycles.stackexchange.com/questions/1644/…
Kyralessa

10

To 4 dni na ocenę wszystkich tras. Po prostu jeździłbym na nich. Możesz spędzać dużo czasu z narzędziami do mapowania, próbującymi oceniać gradienty i nadal się mylić. O ile nie znajdziesz przewodnika rowerowego omawiającego problem, prawie na pewno nie uzyskasz dobrej odpowiedzi. Dla inżyniera transportu samochodowego (ludzi, którzy projektują drogi) cokolwiek poniżej 1:10 jest w porządku na małej drodze, a 1:20 na głównej drodze. Oni po prostu nie dbają o krótkie strome odcinki vs. długie delikatne odcinki. Najbardziej płaską trasą z łatwością może być ta, z której wychodzisz z obowiązkowego postoju na krótki stromy odcinek, który wspina się mniej niż 5 m przerwy między konturami na najbardziej szczegółowej mapie.

Jednym z rozwiązań elektronicznych byłoby użycie Google StreetView do badania każdej trasy. Spójrz na kąt między ulicą a pionowymi ścianami lub poziomymi podłogami. To daje przybliżony obraz nachylenia drogi w każdym punkcie.


OP może przynajmniej użyć narzędzia do mapowania jazdy (magazyn Bicycling ma je w sekcji „Dziennik treningów” i prawdopodobnie jest wiele innych), aby sprawdzić oczywiste złe punkty.
alesplin

6

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest Google Earth . Jeśli utworzysz trasę (utwórz ją lub uzyskaj zarejestrowaną trasę z urządzenia GPS), możesz zobaczyć jej profil wysokości (kliknij prawym przyciskiem myszy trasę i „Pokaż profil wysokości”):

Migawka profilu wysokości

Profilowanie jest interaktywne i powiązane z mapą, dzięki czemu można łatwo zobaczyć, gdzie „problem” (np. Zbyt wysoka wysokość) znajduje się na mapie, i odpowiednio zmodyfikować trasę.


2

Strava ma fantastyczne narzędzie do planowania trasy do biegania i jazdy na rowerze, w tym opcję minimalizacji wzrostu wysokości. Ich aplikacja jest również świetna do śledzenia Twojej aktywności i integruje się z wieloma innymi narzędziami.

W przypadku jednej z moich tras porównaj: Standardowa trasa

na tę łatwiejszą trasę bez wspinaczki:

Płynna trasa

Zabawa punktami może czasem poprawić wyniki - przesunięcie punktu końcowego o pół bloku może przesunąć trasę na kilka dróg wschód-zachód, aby ominąć małe wzgórze.


1

Czy masz dostęp do mapy wysokości w tym obszarze? Wierzę, że na tego typu mapie, im bliżej linii, tym bardziej stromy stopień.


Linie są nazywane liniami konturowymi i na ogół mają co najmniej 10 m wysokości od siebie. Co nie jest zbyt przydatne do jazdy na rowerze.

1

Możesz spróbować ridewithgps . To dość proste. Idziesz do tej strony i wytyczasz trasy na mapie. Podczas tworzenia trasy pod mapą pojawi się grafika profilu wysokości.


1

Spróbuj tego, co widziałem najlepiej. Http://www.bikeroutetoaster.com/. Neil: tak, oczywiście. Strona internetowa pozwala na mapowanie trasy i opracowywanie dla Ciebie rzeczy drogowych, dzięki czemu możesz po prostu opracować główne punkty, a nie za każdym razem, gdy zmienia kierunek. Wykonuje także wszystkie czynności wysokościowe i drukuje tekst. Pamiętaj, że w Wielkiej Brytanii nie mamy roweru na mapach Google.


1
witamy w Rowery. Odpowiedzi, które są tylko linkiem, są na ogół nieprzydatne. Czy możesz wyjaśnić, dlaczego podoba Ci się ta strona i co jest w niej dobrego?
Goodbye Stack Exchange

Link nie działa. :(
sergiol

1

Możesz wypróbować bbbike.org , narzędzie do planowania tras rowerowych oparte na danych OpenStreetMap, które niedawno odkryłem.

Poza standardowym routingiem Google (który w niektórych krajach nie zapewnia szczegółowych ustawień dla rowerzystów), pozwala na precyzyjne ustawienie preferencji planowania, na przykład tylko drogi mieszkalne lub drogi odpowiednie dla rowerów szosowych. Po obliczeniu trasy zwraca średni czas biegu, wskazówki, prosty profil wysokości, interaktywną mapę i ścieżki do pobrania w różnych formatach, które można zaimportować do Google Earth. Stamtąd możesz śledzić odpowiedź Czechnology .


0

Jeśli chcesz tego wszystkiego najlepszego, po prostu umieść swoją trasę na mycycletour.com. Da Ci profil wysokości, a także obejrzy film z podróży, aby zobaczyć, jak strome są wzgórza.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.