Jakie są zalety wyjmowanych rdzeni zaworów Presta?


9

Po raz kolejny poświęciłem trochę czasu na debugowanie powolnego wycieku i odkryłem, że to luźny rdzeń zaworu. Zacisnąłem go szczypcami, ale rodzi to pytanie, czy jest taka sytuacja, w której warto zdjąć rdzeń zaworu? Ponadto, czy w pewnym momencie dostępne były zamienne rdzenie zaworów i czy rdzenie mają standardowy gwint, czy jest to specyficzne dla producenta?


Nigdy nie musiałem usuwać rdzenia i nie wiem, czy w którejś z opon używam wymiennych rdzeni. Jednak pośrednio zajmowałem się „śluzem” w tubach i uważam to za spawn diabła. Jest to tak często przyczyną awarii opon, jak zapobieganie przebiciom. Jeśli celem wymiennych rdzeni jest umożliwienie zgubienia rur, jest to niepotrzebny cel.
Daniel R Hicks

Na marginesie: użyj Loctite na rdzeniu zaworu i uważaj na szczypce.
Michael

Odpowiedzi:


8

Jak wspomnieli inni, jednym z powodów jest ułatwienie instalacji szlamu / szczeliwa w rurze lub oponie. Zazwyczaj zdejmujesz zawór i używasz wtryskiwacza, aby włożyć szlam do opony.

W przypadku opon bezdętkowych usunięcie rdzenia zaworu umożliwia szybsze dostanie się większej ilości powietrza do opony podczas pierwszego dmuchania na felgę.

Niektóre typy przedłużaczy zaworów stosowane przez osoby z głębokim profilem obręczy wkręcają się w gwinty rdzenia zaworu.

Innym powodem posiadania wymiennych zaworów Presta jest to, że są one raczej delikatne, więc możliwość wymiany uszkodzonego zaworu w porównaniu z koniecznością wymiany całej rury może potencjalnie zaoszczędzić trochę pieniędzy (lub dużo pieniędzy, jeśli mówimy o zerwaniu rdzeń zaworu na oponie rurowej 150 USD).

Rdzenie zaworów powinny być spójne od producenta do producenta.


Naprawdę sensowne jest naprawienie rurki. To wyjaśnia, dlaczego rury Michelin nie mają wymiennych rdzeni: nie produkują rur.
ojs

2
Po pierwsze, ujawnienie: Michelin jest jednym ze sponsorów mojego zespołu wyścigowego. Podczas gdy normalne rury Michelin Airstop nie mają rdzeni usuwających, ich rury lateksowe mają. A Michelin produkuje rurowe opony drogowe, Pro 4 Tubular z wszytą rurką lateksową.
Glenn Stevens

2
przydatny również do obręczy głębokich naczyń, które wymagają przedłużaczy zaworów.
tedder42

Myślałem, że przyczepią się do gwintów kołpaków. Ale tak, gwint rdzenia zaworu ma większy sens.
ojs

1
@ojs istnieją dwa różne typy przedłużaczy zaworów. Jeden wątek w rdzeń zaworu, a drugi w gwint gwintu ...
Glenn Stevens,

2

Myślę, że dużą zaletą wymiennego rdzenia jest to, że umożliwia dodanie do tubki „szlamu samoprzylepnego”. Przy założonym rdzeniu śluz prawdopodobnie zepsułby zawór i uniemożliwiłby jego działanie. W przeciwnym razie myślę, że usuwalność jest bardziej artefaktem procesu produkcyjnego - i jak zauważyłeś, niekoniecznie jest to cecha.


Dobra uwaga na temat szlamu. Wątpię w teorię dotyczącą procesu produkcyjnego, ponieważ rury Michelin nie mają wymiennego rdzenia ani nakrętki mocującej.
ojs

Ach, ale z pewnością istnieje więcej niż jeden sposób, aby zawory… Nie chciałem sugerować, że to był jedyny sposób.
dlu

1

Użyteczny:

  • Może zostać zatkany gruzem i może się popsuć
  • Zainstaluj Slime

Ściągam rdzeń i zapisuję go, gdy wyrzucam mieszkania.

Na nowej rurce dokręć ją przed instalacją, a jeśli się poluzuje, użyję tylko niewielkiej kropli Loctite.


Czy rdzenie zaworów są spójne od producenta do producenta? A może potrzebujesz trzymać się jednego (lub kilku) rodzajów rurek?
dlu

1
@dlu Nigdy nie miałem problemu. Byłoby głupotą mieć zastrzeżony rdzeń.
paparazzo

1
Z drugiej strony, gdy nie ma standardu, producenci mają tendencję do wymyślania nieco innych wątków. Spróbuj po prostu zrozumieć starsze standardy suportu i zestawu słuchawkowego ...
2015

@ojs Z drugiej strony nie jest to suport. Czy masz JAKIEKOLWIEK dowody istnienia niestandardowych rdzeni zaworów Presta?
paparazzo

1
Nie całkiem. Dlatego spytałem.
ojs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.