Czy dobrze jest obrócić pień


11

Trzon mojego roweru ma około pięć stopni ujemnych. Gdybym miał odwrócić go do góry nogami, co daje wynik dodatni o pięć stopni, czy mógłbym wywierać nacisk na części, które nie zostały zaprojektowane do nacisku?

Odpowiedzi:


13

Prawie wszystkie pnie (oprócz kilku bardzo drogich węglowych!) Są zaprojektowane do montażu w dowolnym kierunku. Ciśnienia są w tym samym kierunku, niezależnie od tego, w którą stronę jest skierowana. (są właśnie odwrócone)

Są przeznaczone do stosowania zarówno w górę, w przeciwnym razie producenci musieliby wyprodukować podwójną liczbę trzpieni, aby stworzyć pozytywne i negatywnie ustawione ustawienia.

Z ciekawości właśnie przejrzałem w Internecie szereg pni karbonowych, a zdecydowana większość z nich ma identyczną konstrukcję jak ich mniej egzotyczne odpowiedniki (wraz z napisami po obu stronach). Było kilka pni, które integralnie montuje komputery, które nie wydawały się być odwracalne. Ale ogólnie rzecz biorąc, wszystkie wydają się być zaprojektowane tak, aby można było z nich korzystać.


Zastanawiam się, czy dotyczy to również łodyg węglowych. Z pewnością tak jest w przypadku aluminium.
Michael,

@Michael właśnie dlatego wróciłem i dodałem prawdopodobnie wszystkie - ale jeśli wychodzisz i kupujesz łodygi węgla, prawdopodobnie masz dość tego, co robisz, aby wiedzieć, co jest możliwe
Michael B

Jeszcze jedno: aluminiowe trzony mają zazwyczaj gdzieś napis „± X °”, więc jest nawet zatwierdzony przez producenta.
Michael,

5
Kolejnym znakiem, że jest w porządku, byłoby napis na trzonie. Większość, które widziałem, ma wydrukowane logo i tym podobne, dzięki czemu będą czytać prawą stroną do góry, niezależnie od tego, jak zamontujesz trzon.
dlu

1
Carl, jest to jedna z tych rzeczy, które często są po prostu uważane za rzekomą wiedzę, więc sugeruje się „±” (tylko po to, abyśmy czasami czuli się głupio!), Ale jeśli napis jest taki sam po drugiej stronie, jest to bezpieczny zakład. ..
Michael B
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.