Dylemat kąta siodła Brooksa


10

Niedawno dostałem Brooks B17 i mam problem ze znalezieniem wygodnego kąta. Jeśli jest na poziomie, zwykle przesuwam się do przodu. Jeśli jest nachylony do punktu, w którym nie mam tendencji do zsuwania się do przodu, odczuwam nacisk na moje krocze. Niepokojąca presja.

Nie miałem takiego problemu z innymi siodłami (siodła na bazie plastiku z wycięciami).

Z Brooksami poszedłem na kompromis, więc jest lekko pochylony do góry, lekka tendencja do zsuwania się do przodu, lekki nacisk w dół.

P: Mam nadzieję, że kiedy przełamie się tendencja do przesuwania się do przodu, zostanie zmniejszona, że ​​moje kości siedzące utworzą wcięcia, które zmniejszają przesuwanie się do przodu. Czy ktoś wie, czy to się stanie? Jakieś wskazówki?

To konfiguracja turystyczna, siodło o wysokości sięgającej szczytu paska.


Problem z Brooks polega na tym, że posuwają cię dalej niż prawie jakiekolwiek siodło. Wypróbuj odchyloną sztycę, zanim oszalejesz na punkcie przechylania.
jqning

@jqning Przednie rufy są dla mnie poprawne. Jest nieco za rufą, gdzie było moje stare siodło, czuję się, jakbym był w tym samym „miejscu”, w którym byłem.
obelia,

Z czego wykonane są twoje spodnie? Spróbuj założyć wełniane spodnie lub przymocować do siodła pokrowiec z tkaniny, aby uzyskać nieco więcej tarcia?
Criggie

Odpowiedzi:


8

Zauważyłem to samo, kiedy pierwszy raz dostałem B17. Bawiłem się pod różnymi kątami i tak dalej, ale w końcu odkryłem, że jest to po prostu kwestia przyzwyczajenia się do gładszej skórki w porównaniu do plastiku, do którego jesteś przyzwyczajony. Łatwiej przesuwasz się po skórze, zwłaszcza jeśli nosisz typowe szorty rowerowe, a to daje wrażenie, że ześlizgniesz się do przodu, ponieważ nie jesteś przyzwyczajony do gładkiej powierzchni. Ale ty nie. Twoja pozycja w siodle jest utrzymywana przez ramiona i rdzeń bez względu na rodzaj siodła, a nie samo siodło. Gładkość skórzanego siodła jest w rzeczywistości zaletą, a nie wadą, a docenisz go, jeśli dasz mu czas.

Tak, włamanie się trochę pomaga, ale nie jest konieczne. Wystarczy przyzwyczaić się do nowego stylu, to wszystko, co jest konieczne.

Po wielu próbach i błędach ustawiłem siodełko idealnie równo, tak jak to zrobiłem z plastikowymi siodłami. Jak już odkryłeś, pokusa, by pochylić nos w górę tylko dlatego, że materiał jest gładki, powinna zostać powstrzymana.


Dobrze słyszeć. Właściwie nawet z plastikowymi siodłami ustawiłbym je pod lekkim kątem do góry (jeżdżę w pozycji pionowej - wysokość siodełka zbliżona do wysokości kierownicy), ale nie odczuwałam żadnego nacisku z powodu wycięcia.
obelia

@obelia Prawdopodobnie powinieneś ustawić Brooksa tak samo, jak robiłeś to z innymi siodłami, ale jeśli to prowadzi do dyskomfortu, być może potrzebujesz siodełka z wycięciem. Brooks robi jeden, ale nie wierzę, że to skóra.
Carey Gregory,

1
Tendencję do ślizgania się na skórzanym siodle Brooks można zminimalizować, nieznacznie zmniejszając napięcie skóry siodełka. Zwiększy to zarówno przerwę w procesie, jak i zapewni głębsze osadzenie w siodle, co zapobiega ruchowi do przodu. Jak większość rzeczy, możesz jednak posunąć się za daleko.
zenbike

-2

Jeśli jedziesz do przodu, TWOJA SIODŁO JEST ZA WYSOKA. Przesuwanie się do przodu, gdy siodło jest wypoziomowane, jest sposobem na skrócenie nogi. Zrób to: poziom 2/3 przedniej części siodła. Jeśli pełzniesz do przodu lub wywrzesz nacisk na dłonie, obniż siodło w krokach co 1/4 cala, aż będziesz stabilny.


Nie wydaje mi się to prawdopodobne. Zalecana wysokość siodła jest taka, aby noga była tylko zgięta, gdy pedał znajduje się na dole skoku i po prostu nie jest możliwe, aby siodło było znacznie wyższe i nadal było w stanie jeździć na rowerze.
David Richerby
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.