Jazda rowerem na lotnisko / pozostawienie roweru na tydzień


9

Chciałbym spróbować podróżować na lotnisko lub do transportu publicznego. Czy ktoś to robi? Jakieś sugestie, jak zabezpieczyć rower, jeśli będziesz musiał go zostawić na tydzień?


4
Różne lotniska będą oferować różne opcje, niektóre mają schowki na rowery (schowki wystarczająco duże, aby włożyć rower), inne parking parking dla rowerów. Sprawdź witrynę lokalnego lotniska. San Francisco ma fajną stronę poświęconą parkowaniu rowerów na flysfo.com/to-from/biking
Glenn Gervais

Rzeczywiście, Seattle ma również parking dla rowerów . Uznałem, że bym to zauważył, ale jest to coś dobrze ukrytego. Nie można stwierdzić na stronie internetowej, jak dobrze jest zabezpieczony lub czy jest opłata.
dlu

Prawdopodobnie byłbym skłonny skorzystać z transportu publicznego na lotnisko i zostawić rower w moim mieszkaniu. Może to kosztować jeszcze kilka dolców, ale oszczędza mi pieniędzy na dłuższą metę.
Batman

Dla mnie problemem jest to, że najbliższy transport publiczny znajduje się około 6 km od mojego domu, więc muszę zostawić rower gdzieś… Próbowałem więc wymyślić miejsca, które byłyby względnie bezpieczne.
dlu

1
@GlennGervais - parking rowerowy SFO pozostawia wiele do życzenia, ponieważ mają tylko otwarte bagażniki bez szafek. Mają kamery monitorujące, ale z doświadczenia wiem, że kamery nie chronią roweru. Również parkowanie rowerów jest ograniczone do 14 dni, więc jeśli wybierasz się w długą podróż, nie zabieraj swojego roweru, bo inaczej go skonfiskują i wyrzucą.
Johnny

Odpowiedzi:


10

To nie jest rzadkie w naszej szyi lasu. Jeśli jesteś lekkim pakowaczem, zabranie roweru na lotnisko może być ogromną oszczędnością pieniędzy.

Jeśli twoje lotnisko nie ma szafki na rowery, zabierz ze sobą dwie niezawodne blokady typu u. Użyj jednej blokady u, aby przymocować przednie koło i rurę dolną do jednego bieguna, a drugiej blokady u przymocuj tylne koło do innego bieguna (nigdy nie używaj blokady linki, chyba że masz nadzieję złożyć roszczenie ubezpieczeniowe o rower, kiedy wrócisz do miasta). Staraj się nie używać swojego ulubionego roweru, jeśli masz więcej niż jeden.

Pozostaw fantazyjne akcesoria i światła w domu lub zdejmij je i zabierz ze sobą po przybyciu na lotnisko.

Jeśli sztyca wykorzystuje szybkie zwalnianie, zalecam zastąpienie go zaciskiem przykręcanym. To nie gwarantuje, że twoje siedzenie (lub inne przykręcone części) jest bezpieczne przed dobrze przygotowanym sprawcą, ale większość złodziei szuka szybkiego i łatwego wyniku, i przeskoczy twoje dobrze zabezpieczone elementy na rzecz wiszących niżej owoców .

(zdjęcie pożyczone od lifehackera)

zamki


7
Chciałbym pójść o krok dalej i mieć dedykowany trzepak. Mam jedną prędkość, która jest właściwie przyzwoitym rowerem, ale celowo wygląda jak śmieci. Prawdopodobnie nie ukradnie go, nie będzie wiele do rozebrania, a jeśli zostanie skradziony, będę mógł z tym żyć. Świetna odpowiedź. +1
paparazzo

Zwykle używam 1 blokady U i 1 linki kablowej oraz szpikulców z główką szpilkową itp. Dodałbym drugą blokadę U do długotrwałego użytkowania, jak mówisz. Najłatwiejszym sposobem na kradzież roweru jest przecięcie bagażnika.
Chris H

Powinieneś użyć dwóch różnych rodzajów zamka . Każdy zamek może zostać złamany; jeśli użyjesz dwóch tego samego typu, złodziej, który pojawi się z wymaganym sprzętem do jego złamania (w przypadku U-lock - małego podnośnika) może złamać oba.
AndyT

7

Zostawiłem rower na lotnisku na tydzień i zrobiłbym to ponownie. Wydawało się, że to najbezpieczniejsze miejsce w całym mieście, bezpieczniejsze niż mój dom.

To zależy od tego, gdzie są stojaki na rowery; tutaj w Edynburgu znajdują się tuż przy wejściu do hali odpraw. Znajduje się na obwodzie pojazdu, a obok niego stał ochroniarz z pistoletem maszynowym. Prawdopodobnie istnieje również wiele kamer bezpieczeństwa obserwujących cały obszar wejścia (i w przeciwieństwie do większości miejskich systemów telewizji przemysłowej są odpowiednio monitorowane!).

Jeśli używasz tylko taniego zamka, który można podnieść lub wyciąć za pomocą małych narzędzi, Twój rower jest zagrożony gdziekolwiek go zostawisz. Ale każdy porządny zamek D wymaga elektronarzędzia.

Teraz wyobraź sobie złodzieja, który prowadzi swoją furgonetkę przez bariery bezpieczeństwa, a następnie wyciąga hałaśliwą szlifierkę kątową tuż obok ochroniarza uzbrojonego w karabin maszynowy na lotnisku. Myślę, że zrobiłby to więcej niż próba kradzieży roweru :-)

Lotnisko, nawet bez specjalnego zabezpieczenia roweru, ma wszystkie cechy bardzo bezpiecznego miejsca. Wiele osób przez cały czas, regularne patrole ochroniarzy, kamery, kontrola dostępu itp.

Więc naprawdę nie martwiłbym się zbytnio, o ile masz solidny zamek D, który wymaga większych narzędzi.

Ale zostaw swój rower tylko na wyznaczonym parkingu dla rowerów, nie zamykaj go na żadnej poręczy ani latarni, tak jak zrobiłbyś to w innym miejscu. To może ty będziesz mieć problem z ochroną lotniska ...


0

Wcześniej zostawiłem rower na lotnisku Paris Beauvais (BVA), które w ogóle nie jest przystosowane do parkowania rowerów.

Dopiero po przyjeździe dowiedziałem się, że nie ma specjalnego parkingu dla rowerów. Lotnisko jest ~ 90 km od miejsca, w którym mieszkam, i do startu miałem 2 godziny, więc powrót do domu nie był możliwy.

Zamknąłem rower na płocie po wewnętrznej stronie parkingu. Miałem ze sobą tylko jeden zamek typu D, więc zrobiłem to, co mogłem najlepiej.

Nie było mnie tylko na weekend. Rower był na miejscu i nietknięty, kiedy przyjechałem go odebrać:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Planuję ponownie pojechać do BVA w następny weekend. Najprawdopodobniej użyję 2 lub więcej zamków.


2
Uważaj jednak na to - lotniska mogą być bardzo niepewne, jeśli chodzi o rzeczy pozostawione w nieoficjalnych miejscach
Chris H
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.