Jak naprawić zepsutą stalową ramę w miejscu wysunięcia / tylnego zderzaka


1

Mam technikę Raleigh, niedawno zepsułem się z tyłu. Angelo miał zdjęcie postu zepsutego tylnego haka i skomentował, że ta awaria stalowej ramy jest całkowicie możliwa do naprawienia, btw ... Naprawdę chciałbym naprawić moją!


Zanieś to facetowi, który naprawia stalowe ramy i zleci lutowanie lub spawanie.
Daniel R Hicks,

1
Raleigh Technium to głównie aluminium i częściowo stal. Jeśli pękła w części aluminiowej, potrzebujesz nowej ramy. Jeśli pękł w części stalowej, prawdopodobnie nadal potrzebujesz nowej ramy.
Batman

1
Czy możesz zamieścić zdjęcie przerwy?
dlu

Tak, w moim przypadku oryginalny FrameMaker go naprawił. Nie jest to wykonalne dla mechanika domowego, chyba że jest ekspertem w spawaniu TIG.
Angelo,

@ Batman: Masz to wstecz. Technium składało się głównie ze stali. Jedynymi aluminiowymi rurami były siedzisko, górne i dolne rury. W wyższych modelach używali stali Reynolds 531 i 753.
ChrisL,

Odpowiedzi:


2

Najwyraźniej Raleight Techniums to dziwne połączenie aluminium i stali. Tylny trójkąt Technium jest stalowy (chro-moly, postawiłbym), więc powinny być możliwe do naprawy.

Patrząc na zdjęcia tylnych haków Technium, wydają się być odlanymi elementami, które są przymocowane do tylnego trójkąta. Jeśli połączenie między hakiem a wspornikiem siedziska / łańcucha jest zerwane, wówczas naprawa polega na ponownym lutowaniu haka. Jeśli sam pęknięcie pękło, należy je zespawać.

W obu przypadkach musisz zabrać ramę do sklepu, który może zająć się naprawą ramy. Aby to zrobić samodzielnie, potrzebujesz warsztatu i spawarki TIG lub palnika tlenowo-acetylenowego i materiałów lutowniczych. Nie jest to praca dla osób o słabym sercu.

Pełne ujawnienie: jestem amatorskim twórcą ram. Zrobiłem kilka luźnych ram i naprawiłem zepsutą ramę, spawając ją, więc mam pewien pomysł, o czym mówię.


Czy naprawdę masz na myśli spawanie (w przeciwieństwie do lutowania twardego) w przypadku pęknięcia? Nie byłem pewien, czy to będzie coś do naprawy, a nie do wymiany. Czy to oznaczałoby konieczność zastąpienia obu rezygnacji?
dlu

Zazwyczaj hak jest pojedynczym kawałkiem metalu, który łączy się ze sobą przez spawanie lub lutowanie. W obu przypadkach pęknięcie może prawdopodobnie zostać ponownie zespawane. Wymiana obu rezygnacji jest możliwa, ale takie rzeczy mogą szybko się skomplikować i kosztować.
OttoK,

Technium było linią modelową od połowy lat 80. do 90. Nie jestem pewien, czy możesz powiedzieć coś o całej linii, nie patrząc na konkretny.
Batman,

Raleigh użył Technium jako terminu procesu łączenia rur aluminiowych ze stalowymi występami. Wszystkie ramki opatrzone znakiem Technium zostały wykonane przy użyciu tego samego procesu. Źródło: mombat.org
OttoK
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.