Jakim modelem jest ten rower Bottecchia?


1

Próbuję znaleźć porządny rower wyścigowy do mojego następnego triathlonu (tanie). Widziałem ten rower na Craigslist bez informacji o modelu lub funkcjach. Czy ktoś może mi pomóc dowiedzieć się, jaki to jest rower i ile jest wart? enter image description here


Zazwyczaj zabytkowy rower kosztuje około 100–200 USD. Klasyczny rower jest fajny w jeździe, ale jest ciężki, ponieważ wiele jego elementów jest wykonanych ze stali. Co więcej, komponenty są dość trudne do modernizacji, ponieważ drivertrain jest starym modelem, a koła mają 27 ”zamiast 700c.
azer89

Odpowiedzi:


3

Bottecchia to włoska marka, która sprzedaje wszystko, od rowerów BMX po profesjonalne rowery wyścigowe. Tutaj w USA marka jest prawdopodobnie najbardziej znana z jazdy Gregiem LeMondem w jego historycznej wygranej Tour de France w 1989 roku.

Trudno powiedzieć dokładny model tego roweru. To model niskobudżetowy z „boomu na rowery” z lat 70-tych. Mechanizm korbowy wydaje się być stalową jednostką Nervara. Manetki i przerzutki wyglądają jak modele Hureta niskiej klasy. Oba są typowe dla rowerów z początku lat 70-tych.

W zależności od budżetu prawie na pewno możesz zrobić to lepiej. Rowery odniosły ogromny sukces od końca lat 80-tych. Nie tylko stały się lżejsze, ale także stały się bardziej niezawodne. Szukałbym czegoś nowszego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.