Czy buty do rowerów szosowych zwiększają przenoszenie mocy w stosunku do butów MTB, jeśli podeszwa ma podobną sztywność?


2

Czy istnieje argument przeciwko używaniu obuwia drogowego, jeśli planujesz jazdę na czas i wyścigi kryterium?


2
Dlaczego miałbyś jeździć na czas cięższym butem, nawet gdyby miał taką samą sztywność? Dlaczego miałbyś próbować w czasie z pedałami MTB? Idziesz na próbę czasową na rowerze MTB?
paparazzo

Pedały i buty MTB mają swoje miejsce na MTB!
Carel

Odpowiedzi:


3

Prawdopodobnie chodzi bardziej o systemy pedałów niż o buty. Buty wysokiej klasy w obu kategoriach będą całkiem dobre i sztywne.

Mogę mówić tylko o Speedplay Zero (pedały do ​​rowerów szosowych) vs. Look Quartz i Shimano SPD. Speedplay Zero ma znacznie większy obszar, ma całkowicie swobodną regulację ruchu na boki (o ile pozwalają na to korby) i nie ma luzu, przechylania itp. Inne systemy rowerów szosowych prawdopodobnie będą podobnie dobre.

Buty do rowerów szosowych będą prawdopodobnie lżejsze i będą miały więcej otworów dla powietrza.

Jedyną wadą butów do rowerów szosowych jest to, że wchodzenie w nich jest prawie niemożliwe, a korki są znacznie bardziej zużyte.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.