Jak posprzątać w pracy po dojazdy?


101

Chciałbym dojeżdżać rowerem do pracy, ale nie mamy pryszniców ani innego miejsca, w którym mógłbym się zmienić. Jak mogę wyczyścić i nosić odzież? Moje biuro jest nieformalne, ale muszę wyglądać schludnie i dobrze.


2
Wiki społeczności, prawdopodobnie będzie wiele odpowiedzi. To jest również pytanie testowe, aby sprawdzić, czy działania niezwiązane z jazdą konną, ale pokrewne, są objęte zakresem tej witryny.
Neil Fein,

Foldery do pakowania Eagle Creek doskonale nadają się do noszenia koszul i utrzymywania ich bez zmarszczek. eaglecreek.com/packing_solutions/packing_folders
McGin

10
Czystość jest dla słabych.
naught101

W zeszłym miesiącu dojeżdżałem do pracy na 30 kilometrach. Nadal robi mi się gorąco i pocę się, ale w miejscu docelowym nie dostaję gorąca po zatrzymaniu. Na zakręcie nie muszę pić wody, ale na stojącym rowerze wypiję kilka razy. To pokazuje różnicę wysiłku przy podobnych prędkościach.
Criggie

@ Criggie Czy masz Ventisit lub podobne elektrody? Myślałem o tym, żeby zastąpić kawałek mojego tyłka siedziska, który jest wykonany z pianki i sprawia, że ​​ta część moich zwykłych bawełnianych spodni jest wyraźnie spocona, jeśli pójdę za szybko. Reszta siedzenia jest już wyuczona z siatki, to świetnie.
Nikt

Odpowiedzi:


50

Moje dojazdy były dość krótkie, więc moim największym obciążeniem był deszcz. W tym zainwestowałem w kufry przeciwdeszczowe, wodoodporną kurtkę i spodnie. Miałem zarówno letnią, jak i zimową kurtkę, aby mieć pewność, że nie przyjadę w lecie zbyt gorąco. Nie miałem butów, więc trzymałem zapasowe skarpetki / buty w biurze. Po drodze jeździłem rowerem w spokojnym tempie, aby uniknąć nadmiernego pocenia się. Pozwoliłbym zgrać się w drodze do domu, żeby to nadrobić.

Miałem kolegę, który przyjechał z większej odległości i nosił spandeksowy sprzęt. Po przyjeździe po prostu dyskretnie się przebrał. To nigdy nie było problemem (jeśli chodzi o zapach) - myślę, że poszedł z babywipes i dezodorantem.

Nasz strój był dość swobodny. Jeśli chcesz być mądry, po prostu przynieś świeżo wyprasowaną odzież biurową do sakwy. Sprawdź, czy możesz dostać worek ssący, aby zapobiec opadaniu w całym miejscu.


30
Jedną sztuczką, którą można wypróbować z prasowanymi koszulami, jest zwinięcie ich - zmniejsza ilość zmarszczek po rozpakowaniu w biurze.
Anthony K

1
Plus jeden za podwinięte koszule i spodnie i postaraj się o odzież odporną na zmarszczki
Andrew Lowe

8
Dziwne, że to zaakceptowana odpowiedź i jest tak wysoko głosowana, gdy daje (a) historię o tym, że nie trzeba sprzątać, oraz (b) historię, która spekuluje tylko o tym, co ktoś zrobił.
Kyralessa,

Kolejny +1 za zwinięcie, a także sprawdź „pakowanie w pakiet”: onebag.com/pack.html
Hugo,

5
W odniesieniu do zapachu; pot zaczyna wąchać dopiero po pewnym czasie. Jeśli przyjedziesz, daj sobie 10-15 minut na ostygnięcie, a następnie natychmiast się zmień, aby całkowicie uniknąć zapachu „spodenek gimnastycznych”. Nie potrzeba chusteczek ani nawet dodatkowego dezodorantu (choć nie jest to zły pomysł, aby mieć go pod ręką). Prawdziwy klucz to przebieranie się od spoconych ubrań po ochłodzeniu przez kilka minut.
STW,

52

W przeszłości, kiedy dojeżdżałem do pracy bez prysznica (ostatnio miałem szczęście), upewniłem się, że:

  • Utrzymuj moje włosy stosunkowo krótkie, aby uniknąć włosów na hełmie
  • Wejdź na tyle wcześnie, że mogę szybko umyć się w umywalce w łazience, bez zbyt wielu ludzi w pobliżu, aby to zauważyć
  • Zawsze zabierz ze sobą pełną zmianę ubrania
  • Podobnie jak @curtismchale, zostaw parę „roboczych” butów pod biurkiem
  • Przynieś dezodorant!

1
+1 za pełną zmianę ubrania. Moim zdaniem spocone ubrania są najgorszym źródłem zapachu.
jaustin

1
Jak byś się umył w łazience (zwłaszcza jeśli jest to mała łazienka)? Czy przyniosłeś ściereczkę i czyściłbyś spocone miejsca, a następnie włożyłeś z powrotem do torby?
Dennis

Ponadto, do czego służą buty robocze? Jeśli utrzymasz buty rowerowe, czy nie stworzy to mniejszego zapachu, ponieważ nie zdejmujesz stóp z butów?
Dennis

Właściwie długie włosy też są w porządku. Francuskie warkocze świetnie sprawdzają się jako fryzura kolarska.
Nikt

1
@gschenk wiele lat temu, kiedy napisałem ten komentarz, nie zdawałem sobie sprawy, że istnieje coś takiego jak buty rowerowe. Nadal miałem na sobie tenisówki i jeździłem do pracy na rowerze górskim Sport Chek :)
Dennis,

30

2 porady dotyczące nieprzyjemnego zapachu.

Po pierwsze, i to może wydawać się dziwne, ale ostygnie przed zmianą. Jeśli możesz spędzić 15 minut w miejscu, w którym jechałeś, możesz uniknąć natychmiastowego pocenia się w ubrania, w które właśnie się przebrałeś. Dla mnie mam regularne poranne połączenie, więc pokazuję się 10 minut wcześniej, przechodzę przez 10-minutowe połączenie konferencyjne, a potem Idę zmienić. Nawet latem, zanim to zrobię, nie wytwarzam już więcej potu. Nie ma nic gorszego niż zmiana ubrań w łazience, tylko po to, by zauważyć, że 10 minut później plecy wciąż są spocone na koszuli, którą ostrożnie podwinęłaś w sakwie.

Po drugie - i myślę, że jest to kluczowe, nie tylko powinieneś trzymać dezodorant w pracy, ale także założyć go, zanim wyjedziesz! Jest powód, dla którego nazywają to „antyperspirantem”. Tlenek glinu w dezodorantach faktycznie działa. Więc włóż trochę przed wyjazdem, a więcej po dotarciu na miejsce i nie powinieneś nikogo obrażać.


2
Zwróć uwagę na to, co kupujesz ... niektóre produkty są wyłącznie dezodorantami, a inne są kombinacją dezodorantów / antyperspirantów.
James Schek

4
Mam stosunkowo podobne podejście: pod koniec pracy domowej dojeżdżam do pracy, zwalniam, więc przez ostatnie pięć minut jeżdżę tempem w parku, wolną kadencją, umiarkowaną prędkością, więc powietrze pomaga ochłodzić się i zatrzymuje pocenie się. Wykonalne na raczej płaskich lub schodzących trasach, ale bardzo skuteczne. Połącz tę taktykę z prawie każdą inną odpowiedzią podaną tutaj, aby poprawić jej i tak już doskonałe wyniki.
Jahaziel

Pierwszy jest dobry, zwykle zaparkowałem rower w odległości 10 minut wolnego spaceru, właśnie z tego powodu.
Xareyo

Czy nie pojawiłyby się problemy z przegrzaniem po zastosowaniu antyperspirantu? Czy podczas wysiłku jest dobry pociąg fizjologiczny?
gschenk

Trzy - przyzwyczaj się do noszenia za dużo ubrań podczas montażu roweru . Oznacza to, że nie będziesz czuć się komfortowo przez pierwszy lub dwa kilometry (przynajmniej nie zimą), ale kiedy rozgrzejesz się z powodu pracy, poczujesz się komfortowo. Dzięki temu nie ma masywnego pocenia się. Dla mnie jest to koszulka o temperaturze do 9 ° C, poniżej, która dodaje cienką warstwę na raz lub zamienia cienką na grubszą. Zrobione dobrze, nigdy nie będziesz potrzebować kurtki.
cmaster

18

Inną strategią, z której korzystają niektórzy ludzie, jest jazda do pracy jeden dzień w tygodniu w tym, co będą nosić przez następne cztery dni. Możesz to wbić w biurko i zmienić, kiedy tam dotrzesz.


3
Ubrania nie są takie ciężkie. Na dłuższą metę sakwy będą znacznie tańsze.
naught101

1
Zależy jak formalnie musisz się ubrać. Jeśli pasuje, gdy nie masz szczęścia z sakwami. W każdym razie nie lubię sakw za dojazdy.
andy256

Jeśli chodzi o prawdziwy garnitur, być może mógłbyś zostawić go w biurze i zabrać stamtąd do czyszczenia, całkowicie opuszczając dom. Koszula złożona tak, jak była w opakowaniu (z wyjątkiem torby), jest dość przenośna i stawia zmarszczki tam, gdzie nie będą widoczne pod kurtką. Pod tym względem tkaniny Pincord są jeszcze lepsze. Lub weź je na mokro na dzień przed potrzebą i powiesić. A nawet prać je i prać w pralni w pobliżu biura.
Chris Stratton

18

Do noszenia rzeczy używam torebki Chrome Metropolis (wodoodpornej). Dużo miejsca na laptopa, buty, ubrania ... Jeśli możesz zostawić buty w biurze pod biurkiem. Znam kilka osób bez prysznica, które po prostu używają ściereczek dla dzieci w łazience i odświeżają niezbędne produkty. Pozostaw także dezodorant w pracy i załóż go.


4
+1 za chusteczki dla niemowląt - nie czekaj, aż będziesz mieć dzieci, aby dowiedzieć się, jak przydatne i wszechstronne są
Kevin

1
Wszystkie torby kurierskie Chrome są całkowicie wodoodporne: jeździłem przez godzinę w ulewnej ulewie, a zawartość mojej torby pozostała całkowicie sucha. Najlepsze rozwiązanie torby na ciało do noszenia suchych ubrań do pracy IMO. I tak, chusteczki dla niemowląt są niezbędne.
Scottie,

Targus tworzy dobre plecaki z paskami na talii i klatce piersiowej, które utrzymują torbę stabilnie i są wodoodporne oraz mieszczą 17-calowy laptop z dużą ilością wyściółki, jeśli chcesz nosić laptopa.
Andrew Lowe

„Chusteczki Action” to dobra alternatywa dla chusteczek dla niemowląt.
jenglert

Mam dwie torby Chrome (jedna mini metro i jeden obywatel) i choć zaczynają się wodoodporne, po roku użytkowania są bardziej odporne na wilgoć.
MikeTheLiar

13

Kiedy miałem do czynienia z podróżą dookoła o długości 32 mil, zawsze miałem przy sobie skrzynkę czystych ubrań w pracy. Odświeżam sklep z ubraniami co kilka tygodni.

Brak konieczności noszenia czegokolwiek na plecach i noszenie odzieży z lycry oznaczało, że zminimalizowałem pocenie się.

Umyłem twarz i górną część ciała, gdy wsiadłem, używając małego zlewu w toalecie.

Wyglądałam trochę nieswojo, ale z radością tworzę oprogramowanie dla osób żyjących i nikogo szczególnie nastawionego.


13

Wiele osób wspomniało o pełnej zmianie ubrań, a do tego dodałbym tylko jedno: zawsze mieć ze sobą osobną parę „awaryjnych” skarpet / bielizny. Jeśli masz miejsce, przydatne mogą być dodatkowe spodnie, koszula i buty.

Każdego ranka pakuję sobie ubrania, ale zapasowe skarpetki / bielizna mieszkają w osobnej torbie, którą wkładam do torby obok narzędzi rowerowych i tym podobnych. Po prostu nigdy nie wiadomo, kiedy zostaniesz złapany w ulewę lub coś takiego, a oni nie zajmują tyle miejsca w torbie.


4
Brzmi to trochę dziwnie, ale zawsze upewniam się, że mam zapasowy zestaw bielizny i skarpetek w pracy - na dzień, kiedy spycham dzieci do szkoły i nie pamiętam, żeby spakować parę.
stib

nie zapomnij też mieć przy sobie zapasowego paska; nic gorszego niż konieczność wyboru między zwykłymi spodniami, które nie będą się trzymać a spodniami do jazdy
STW,

8

Ściereczkę, na przykład dłoń do łazienki, w torbie, którą można zmoczyć w umywalce łazienkowej i zetrzeć cuda, szybciej schładza i ociera pot. Pamiętaj tylko o plastikowej torbie, aby ją spakować i nie zapomnij położyć jej prosto do prania, kiedy wrócisz do domu.

+1 za buty pod biurkiem.

Pełna zmiana ubrań jest zdecydowanie koniecznością.


6

Możesz sprawdzić, czy w pobliżu znajduje się siłownia, dom kultury lub gdzieś z prysznicami. Na przykład moja poprzednia praca dotyczyła bloku z YMCA, a było to tylko około 60 USD miesięcznie za członkostwo, które obejmowało pełnowymiarową szafkę. Dojeżdżałem do pracy na rowerze, włożyłem rower do środka, wziąłem prysznic w szatni, przebrałem się w odzież roboczą, a potem przeszedłem ostatnim blokiem do pracy.

Ta metoda może nawet działać w bardzo formalnych miejscach pracy. W poniedziałek przyniosłem tygodniowe koszule, skarpetki i bieliznę do moich sakw. W piątek zabrałem to wszystko do domu. Moje garnitury i buty pozostały w szafce lub w pralni w centrum miasta.

Było to jeszcze lepsze w zimowych miesiącach poniżej zera. Po błotnistej jeździe na rowerze nie było nic lepszego niż siedzenie w łaźni parowej przez 20-30 minut przed ciepłym prysznicem. Kolejnym miłym dodatkiem był dostęp do boisk do koszykówki, sali do podnoszenia ciężarów i zajęć jogi.


5

Bakterie rosną w pocie i wytwarzają odpady, które znamy jako „zapach ciała”. Dlatego, jeśli weźmiesz prysznic rano przed rozpoczęciem dojazdy do pracy, możesz pracować od dziewiątej do szóstej i nie martw się, że nie wycierasz dziecka każdym otworem po przyjeździe. Jeśli podejmiesz podejście „tylko stare smród potu”, możesz unikać odzieży nylonowej, ponieważ może ona gromadzić bakterie we włóknach nylonowych poza zasięgiem pralki.

„Business casual” to rodzaj munduru, polecam 3 łatwe żelazne koszule, zapasowy wybór bielizny, kurtkę, parę par spodni i trochę butów na biurku w pracy. Zawsze powinno być możliwe noszenie jednego lub dwóch przedmiotów w sakwach / plecaku / siodle, aby zmienić wybór ubrań i świeżą koszulkę na cały dzień. Nikt nigdy nie pomyśli, że jesteś dziwny, ponieważ zawsze nosisz odmianę tego samego stroju, co twoja reputacja jako rowerzysty powinna przed tobą iść.

W Kopenhadze i Holandii ludzie dojeżdżają do pracy w zwykłych ubraniach w przystępnych prędkościach rowerowych na ciężkich rowerach. O ile mi wiadomo, nie muszą wtedy brać na pracodawcę gorącej wody (i czasu) ani robić czegoś dziwnego z dużą ilością chusteczek dla niemowląt. Prawdopodobnie również lepiej sobie radzą z przyciąganiem płci przeciwnej, emitując własne feromony niż te fałszywe zawarte w lepszych markach dezodorantów.


13
Przytocz źródło, że bakterie wywołują nieprzyjemny zapach ciała w ciągu 12 godzin. Wydaje się to niespójne z moimi obserwacjami i nie widziałem jeszcze żadnych badań klinicznych, które twierdzą, że rozwój zapachu trwa tak długo.
James Schek,

4

Użyłem torby kurierskiej Chrome i bardzo polecam ją jako dobrze widoczną i odporną na deszcz. Mam też sakwę Swift Industries, która świetnie nadaje się do przyjmowania większych kwot do pracy. Znam kilka osób, które przysięgają na Ortliebsa za widoczne i praktycznie wodoodporne. Jak zauważyli inni, zwijanie ubrania zminimalizuje zmarszczki. Działa to również świetnie podczas podróży.

Nie mogę zalecić wystarczającej ilości poprzedniej informacji o chusteczkach Action - http://www.actionwipes.com/ Są one większe niż większość chusteczek, zdecydowanie mocniejsze, pachną lepiej i można je poddać recyklingowi do innych celów po umyciu.


3

Moja praca ma prysznice, więc pakuję szybko schnący / ultralekki ręcznik (marka to MSR). Pomyśl o zdobyciu dwóch ręczników, ponieważ ręcznik nie ma czasu na wyschnięcie podczas pracy, więc naprzemiennie każdego dnia. Ręczniki nie są tak miękkie jak bawełna, ale schną szybciej i są znacznie lżejsze. Mimo to staram się usunąć ze mnie tyle wody przed użyciem ręcznika, ponieważ leżał on w mojej torbie.

Sprawdź w lokalnej aptece / sklepie spożywczym pojemniki na szampon / mydło w rozmiarze „testowym” lub „podróżnym” ...

Mam „wodoodporne” sakwy, ale odkryłem, że pakowanie moich ubrań w plastikową torbę spożywczą było nadal konieczne na naprawdę złe dni, nawet z błotnikami. Mówiąc o błotnikach, fotochromowe okulary przeciwsłoneczne są dobrym pomysłem, ponieważ błotniki pomagają tylko w tym, co spada z kół. Spośród błotników i okularów wybrałbym okulary - łatwiejsze do spakowania, lżejsze niż błotniki, mogą być używane do innych czynności.

Mam botki / overbooty i zwykle je noszę, nawet jeśli przestało padać - utrzymuje dużo błota i błota z butów. Zapewniają dodatkowe ciepło również w chłodne dni.


3

Nie mówisz, jak daleko jest dojazd do pracy. Mój jest tylko 4 1/2 mili (choć wkrótce pójdzie w górę, kiedy przeprowadzamy biura). Jedną z odpowiedzi do rozważenia nie jest wcale kłopotanie się odświeżeniem. Jeśli zastosujesz ten cykl w łatwy sposób, nie potrwa to zbyt długo, a Twoja praca nie musi sprawiać wrażenia wyjątkowego i niesamowitego, wtedy możesz uciec od noszenia codziennych ubrań na rowerze. Zaczynałem od ubierania się w lycrę, a potem przebieranie się w ubrania, które utrzymywałem w pracy (w każdy poniedziałek wkładałem nowy zestaw koszul i spodnie), ale znalazłem wady. Gdybym zjawił się późno na spotkaniu, przeraziłoby to moich kolegów, że mają mnie w lycrze (zrozumiałe). Więc teraz wpisuję się w to, co planuję nosić tego dnia, buty i wszystko.

W mokre zimowe dni muszę używać wodoodpornych spodni (używam niektórych butów turystycznych Goretex) i mam jasną odblaskową kurtkę rowerową, kask, rękawiczki rowerowe i klipsy do spodni, ale poza tym jest w porządku.


3

Kilku respondentów zaleca jednorazowe ręczniki lub chusteczki dla niemowląt. Myślę, że to okropne rozwiązanie.

  • Dzięki takiemu ścieraniu nie będzie dużo sprzątania. Jego zdolność wchłaniania potu jest zbyt ograniczona. W najlepszym razie można rozmazać pot i brud. Jeśli ktoś miałby się tak pocić, że nie ma nic do wzięcia, to po co zawracać sobie głowę chusteczkami?

  • Marnowanie ogromnej ilości bawełny wydaje się okropnym pomysłem. Czy to nie absurdalne, gdy jeździmy na rowerze, aby zmniejszyć nasz ślad węglowy, a następnie być tak marnotrawnym?

Jest o wiele lepsza alternatywa, prosta flanela lub ręcznik. Używam małego ręcznika z mikrofibry. Najpierw opłukuję głowę w umywalce naszej toalety i suszę ją ręcznikiem. Potem zmoczyłem ręcznik i umyłem się od stóp do głów. W międzyczasie wykręcam go i wycieram wodę ze skóry.

Następnie używam małego mydła do rąk, aby umyć ręcznik. Potem dobrze to załatw. Pozostawiłem do wyschnięcia przy otwartym oknie. Ręcznik pasuje do mojej kieszeni z dżerseju, co pozwala mi go od czasu do czasu zmieniać.

Tło: dojeżdżam do 13 km, a potem kapie mokro. Unikam plecaków lub takich rzeczy. Od czasu do czasu jeżdżę transportem publicznym do pracy i przynoszę zmianę ubrania na tydzień lub dwa.


2

Dojeżdżam około 6 mil, aby pracować z kilkoma dobrymi wzgórzami, aby mnie ładnie i spocić. Mieszkam w Seattle, więc deszcz jest czynnikiem. Mam błotniki, które chronią przed deszczem i sprzętem przeciwdeszczowym, ale chciałbym mieć botki. Do sprzątania w pracy dostaję chusteczki do twarzy w Costco i sprzątam w łazience. Nie pachną mocno, nie są „dziewczęce” i nie są drogie. Moja praca jest dość swobodna. Trzymam w pracy parę par butów i spodnie. Zwykle noszę koszulę, w której jechałem. W razie potrzeby wymieniam spodnie i jeśli muszę się ładniej ubrać, przyniosę coś do torby rowerowej.

Ten system działa dla mnie dobrze i nie muszę się martwić o ścierki, które śmierdzą i trzeba je zabrać do domu do prania. Od czasu do czasu biorę autobus i staram się przenosić większość rzeczy do prania i innych rzeczy.


2

Wiele dobrych odpowiedzi poniżej. Codziennie jeżdżę 5 mil w obie strony i stosuję „zapasową odzież” pozostawioną w pracy. Każdego dnia mam coś nowego do noszenia, tylko jeden przedmiot, więc ubrania są ciągle transportowane tam iz powrotem. Buty zawsze tam pozostają. Zdobądź dobry plecak, są lekkie i nie powinny sprawiać, że będziesz się pocić, jeśli są typem, który opiera się na plecach. Mam też podwójny sprzęt rowerowy - 2 szorty, 2 ocieplacze na zimę, 2 skarpetki itp. Na wypadek, gdyby padał deszcz i jedna część nie wyschła przed powrotem do domu. I kogo to obchodzi w domu wycieczka? Poważnie prosiłbym też w pracy o miejsce do zmiany; chcą zdrowej i aktywnej siły roboczej, prawda? Powiedz innym w biurze, czego chcesz, i uzyskaj ich wsparcie. Dostałem też klucz do małej kotłowni, w której również zostawiam rower.


1

Aby zmniejszyć nieprzyjemny zapach (i komfort!) Noś naturalne włókna . Materiały syntetyczne są szczególnie złe w robieniu najgorszego dobrego potu. Spośród naturalnych włókien bawełna jest prawdopodobnie najgorsza, podczas gdy z mojego doświadczenia wynika, że ​​konopie doskonale redukują zapachy (chociaż wydaje się, że dłużej pozostają wilgotne).

Oczywiście różne włókna syntetyczne działają inaczej, ale ponieważ często ich nie noszę, nie zauważyłem, które są lepsze lub gorsze i nie mogę znaleźć dobrych referencji na ten temat.1

Dojeżdżam do pracy 8 mil, więc zanim doszedłem do pracy, jestem dość spocony. Moim rozwiązaniem, które sprawdziło się całkiem dobrze, jest przechowywanie trzech szmatek i małej plastikowej miski w szufladach roboczych. Włosy mam krótkie i lekko zżelowane, aby nie musiałem ich myć, kiedy zabieram się do pracy, a one pozostają w formie. Najpierw ochładzam się, potem moczę ręczniki w zlewie i zabieram ze sobą do kabiny toaletowej. Tam ocieram nimi całe ciało. Do wycierania stóp używam ręczników papierowych. Następnie myję ręczniki, dzwonię i kładę je na prowizorycznym stojaku w naszym komputerowym centrum danych. Och, tak, zapomniałem wspomnieć, że aby ten schemat działał, będziesz potrzebować dostępu do komputerowego centrum danych swojej pracy.


0

Niektóre miasta lub regiony mają w tym celu kabiny prysznicowe - rozejrzyj się.

Jeśli chodzi o ubrania - jeśli nie możesz odbyć tygodniowego / dwutygodniowego przejazdu, aby dostać partię prasowanych koszul do pracy, być może spójrz na płacenie, aby prać je blisko twojej pracy? Mogą to być usługi odbioru / doręczenia i (przynajmniej dla mnie) stwierdziłem, że zapłacenie kilku dolarów za koszulę było warte zaoszczędzenia czasu na samodzielne prasowanie. To wszystko zakłada, że ​​musisz mieć miejsce na garderobę w pracy - jeśli nie, wybierz koszulki z marszczeniem i zwijaj zamiast składać (istnieją dobre klipy na YouTube, które to wyjaśniają - zazwyczaj są bardziej skupione na podróżach służbowych niż na rowerze)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.