Czy ktoś kiedykolwiek próbował oszacować peter sagans ftp i 5 mocy sprintu, jeśli tak, to jak by wyglądał? [Zamknięte]


2

Czy FTP Sagan i 5-sekundowa moc Petera Sagana różnią się znacznie od kogoś takiego jak Mark Cavendish, czy też Mark Cavendish jest bliski swojej mocy FTP, ale nie światowej klasy jak Sagan?

Czy Mark Cavendish ma 70 kg, a Peter Sagan ma 74 kg? To, co nasuwa to pytanie, to występy Petera Sagana podczas etapów 6 i 7 trasy po Kalifornii, gdzie udało mu się zdobyć bardzo wysoką pozycję. Pomimo tego, że został uznany za sprintera i klasycznego zawodnika w formie Shaun Kelly.

Odpowiedzi:


2

Dyskusję na temat danych SRM Petera Sagana znalazłem na wczesnym etapie Tour de France w 2012 roku .

Również artykuł omawiający normalną moc wyjściową dla różnych czasów trwania wysiłku .

Dla sprintu liczy się nie FTP, a raczej ich moc wyjściowa przez 5 sekund, 1 minutę, 2 minuty ... Przez ostatnie 5 sekund górny sprinter będzie naciskał 22-25 W / kg, a 6,0 - 6,5 W / kg jest realistyczny dla podjazdów HC.

Oprócz przewagi masy Cavendish jest również jednym z najbardziej aerodynamicznych sprinterów na drodze. Ten artykuł sugeruje, że 10% spadek CdA może dać przewagę 3 metrów w 14-sekundowym sprincie. To upokarzający margines.


1
Świetnie, -1 bez komentarza ...
Emyr

To wydaje się być rozsądną odpowiedzią na zadane pytanie. Dlaczego głosowanie w dół?
zenbike,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.