Jak działają samouszczelniające się dętki?


8

Jak działają samouszczelniające się dętki? Rozumiem, że chroni przed przedmiotami do pewnej długości, ale muszę jeszcze usunąć przedmiot przestępstwa ostatecznie ? Czy muszę to zostawić?

Czy są ogólnie wiarygodne i warto?

Odpowiedzi:


5

Samouszczelniające się tuby są wypełnione (dobrze, nie całkowicie wypełnione) szczeliwem, podobnym do tego stosowanego do uszczelniania opon bezdętkowych. Kiedy koło się obraca, szczeliwo jest równomiernie rozmieszczone wokół rury, a gdy nastąpi przebicie, szczeliwo powinno być w stanie zatrzymać wyciek powietrza. Są dość niezawodne w przypadku małych nakłuć (powiedzmy do 5 mm na raz), ale szczeliwo może utracić swoje właściwości po kilku miesiącach, więc będę z nimi ostrożny.

I to, czy musisz usunąć obiekt nakłuwający, zależy od tego. Jeśli jest mały i może przekształcić się w rurkę, lepiej go usunąć bezpośrednio przed powiększeniem otworu. A kiedy jest duży (powiedzmy, większy gwóźdź), czasami może pomóc zatrzymać wyciek. Jednak nie ma tutaj ścisłej zasady i musisz sprawdzić, co działa lepiej w każdej sytuacji.


2
W oponach samochodowych szczeliwo tworzy warstwę w oponie. Podejrzewam, że jest to również opcja do rur rowerowych. W sklepie można także kupić uszczelniacze do opon rowerowych i dodać je do zwykłych tub (np. Od marki Slime).
Batman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.