Jakie są zalety technologii Shimano Click'R?


10

Zastanawiam się nad przejściem z platformy na klipy bez klipu i właśnie zobaczyłem pedały SPD z technologią „Click'R” ( przykład ) Nie jestem pewien, czy warto kupić dodatkowe pieniądze w przeciwieństwie do pedałów SPD bez „Click'r” Technologia.

Czy ktoś próbował obu?

Co myślisz?

Będzie to także moja pierwsza para pedałów bez klipsa, więc wolę coś przyjaznego dla początkującego, co reklamuje „click'r”

Właśnie znalazłem to na stronie Shimano świetny film opisujący ich technologię Click'R na Youtube

Ich strona internetowa ma również świetny schemat

http://www.shimano-lifestylegear.com/us/fw/technologies/clickr.php


Z tego, co słyszałem, łatwiej jest kliknąć i kliknąć niż zwykłe pedały SPD.
Eric Smekens

@EricSmekens Czy wiesz, czy łatwość jest znacznie większa niż zwykła? a jeśli warto?
Koncentruje się Muffin

Jeśli jesteś zainteresowany, prawdopodobnie spróbowałbym znaleźć rower, który je zaopatrzył i sprawdzić, czy mają sposób, aby je wypróbować. Z tego, co rozumiem, łatwiej jest je wsunąć i wyjąć. Na podstawie linku z @FocusedMuffin, około 60% łatwiejsze do wejścia i wyjścia. Na początek jest już dość łatwo wpiąć i wyjąć SPD. Prawdopodobnie lepiej byłoby spróbować samemu, niż ocenić odczucie pedału na podstawie tego, co ludzie pisali w Internecie.
Kibbee

@FocusedMuffin Nie, nie mam z tym doświadczenia.
Eric Smekens

Jedną z rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, jest to, że Click'R wydaje się być nowym systemem, a Shimano ma już 2 ustalone systemy obcinania. Jaka jest możliwość, że za rok lub dwa oznaczą ten trzeci system jako awarię, pozostawiając użytkowników wysoko i sucho? Pamiętaj, że każdy rowerzysta na świecie, który nosi pedały zatrzaskowe, przeszedł proces uczenia się ich używania, więc nie może być zbyt trudno.
PeteH

Odpowiedzi:


5

Inną opcją dla tego nowego systemu jest istniejący system SPD z korkiem „wielokierunkowym” (SM-SH56) . Ten blok sprawia, że ​​wejście i wypuszczenie jest nieco łatwiejsze niż standardowy blok (bez liczb).

Zaletą (w porównaniu z Click'R) jest to, że korzysta ze sprawdzonego systemu SPD, a kiedy poczujesz się komfortowo z tym blokiem, możesz go zastąpić standardowym blokiem, aby uzyskać bezpieczniejsze połączenie.

Blok może nie być tak wgłębiony jak Click'R, ale w standardowych butach MTB zazwyczaj wokół buta znajduje się bieżnik wystarczający do zapewnienia normalnego chodzenia (nigdy nie miałem problemu z poślizgiem na bloku).


1
Dzięki za pomoc! Skończyło się na regularnych pedałach Shimano SPD i butach Click'R, aby móc swobodnie chodzić po kampusie. Zacząłem od jednokierunkowego bloku wydania i nie było tak źle ... dopóki nie upadłem haha ​​-_-. więc uaktualniłem do knocków SH56 i o mój Boże, świat różnic! Minusem nie jest to zalecane do skakania króliczków, ponieważ mogą się odpiąć. Te korki uratowały mnie przed odpięciem wypadków więcej niż jeden raz.
Koncentruje się Muffin

@FocusedMuffin Cieszę się, że znalazłeś rozwiązanie. Uwaga: prawidłowo wykonany bunny-hop nie używa twoich stóp do podciągania roweru - patrz którykolwiek z rowerzystów, którzy jeżdżą na płaskich powierzchniach.
Trey Jackson,

Naprawdę? Wszelkie wskazówki lub zasoby dotyczące tego, jak nauczyć się poprawnie skakać króliczkiem na rowerze szosowym?
Focused Muffin

@FocusedMuffin Nie inaczej jest na BMX / MTB ... Prawdopodobnie widziałeś te filmy, w których faceci na rowerach szosowych robią próby ... zwykle używają płaskich pedałów. Zasoby do skakania z króliczka są bogate : mtbtips.com/how-to-bunny-hop i leelikesbikes.com/turn-my-bunny-hops-into-rabbit-hops.html to dwa.
Trey Jackson,

6

System Click'R pozwala na bardziej zagłębiony blok w bucie. Jest to bardzo podobny projekt do Shimano SPD, ale jest sprzedawany dla osób dojeżdżających do pracy i wędrowców, którzy chcą butów podwójnego zastosowania, gdy są na rowerze i poza nim.

Pozwalają również na wielokrotne zwalnianie, co oznacza, że ​​oferują szerszy zakres ruchów, aby zwolnić blok z pedału, co czyni je łatwiejszymi w użyciu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.