Jak to się stało z moją tarczą?


-1

Tak się stało. Cała ta grupa śrub, ale ta, którą widzisz, wyszła z mojego mechanizmu korbowego:

enter image description here

Moje pytanie brzmi: jak dokładnie wszystkie te śruby się wykręcają? Jak określić, jakiej śruby potrzebuję ?

Bądźmy szczerzy: nie jestem miły dla transmisji. Ważę ponad 200 funtów, moja maksymalna zmierzona moc wynosi około 1000 watów (krótko) i cały czas jeżdżę na dość dużym sprzęcie.

Ale co właściwie dzieje się tak, że wibrują? Nie sądziłem, że istnieje wystarczająca siła, aby obrócić się przeciwko niciom oferującym opór boczny ...

Jestem bardziej dojeżdżającym niż sportowcem, czy powinienem podejrzewać sabatoge? (To znaczy, zostawiam to na ponad 8 godzin na raz.) Aby być uczciwym, nie sprawdziłem ich w porządku ... uggh .... dobrze ponad 500 mil według mojego licznika.

Użyłem smaru do łańcuchów motocyklowych (tak właśnie miał sklep ze sprzętem).


Nigdy wcześniej tego nie widziałem. Korby poluzowują się i odpadają z przerażającą regularnością (nawet jeśli objawy luźnej korby powinny łatwo zwrócić uwagę jeźdźca). Wyobrażałbym sobie jednak, że luźny pierścień byłby mniej zauważalny, dopóki nie zbliżyłby się do końca, zwłaszcza gdybyś był na innym pierścieniu z różnymi śrubami w tym czasie. (Domyślam się, że zawinił niewłaściwy montaż).
Daniel R Hicks

Wyobrażasz sobie poprawnie, awaria była nagła. Wiem, że ten zestaw to zrobił dobrze ponad 750 mil. Czy możesz wyjaśnić swoje niewłaściwe odgadnięcie montażu?
user1833028

1
Nieprawidłowy montaż oznaczałby po prostu, że śruby nie były odpowiednio dokręcone (lub być może użyto niewłaściwych śrub) podczas ostatniej wymiany pierścienia. To nie jest tak naprawdę operacja nauk rakietowych, ale wszystko można spieprzyć, jeśli spróbujesz wystarczająco mocno.
Daniel R Hicks

1
Cóż, śruby nie są zbyt długie - może 4 wątki. Pierścień jest w pewnym sensie zablokowany przez pająka, więc nawet po usunięciu kilku śrub nie byłoby to oczywiste.
Daniel R Hicks

1
Prawidłowy moment obrotowy jest dość wysoki (przypuszczam, że zależy od układu łańcuchowego). Można użyć pewnej blokady nitki Loctite (prawidłowy gatunek, aby umożliwić usunięcie śruby, np. Blue 242), aby uniknąć ich późniejszej utraty.
inbike

Odpowiedzi:


2

Śruby tarczy muszą być sprawdzane / dokręcane w regularnych odstępach czasu, to część konserwacji. Jest całkiem możliwe, że rozluźnili się w czasie 500 mil i wyszli; zaskakujące jest to, że nie było to bardziej zauważalne, zanim się rozpadło. Niektóre z wczesnych wskaźników luźnych śrub zębatych obejmują skrzypienie i grzechotanie.

Możesz dokręcić je w domu za pomocą odpowiedniego klucza sześciokątnego i nie bój się go uzbroić.


Świetna odpowiedź. Witamy na stronie. Dodałbym też Loctite.
paparazzo

Pomyśl o tym, słyszałem przerywany pisk ... ale to nigdy nie trwało zbyt długo, ani nie było tak bardzo jak każda inna jazda! Zwiększę moją uwagę.
user1833028

@ user1833028 - Zawsze należy zwracać uwagę na piski i kliknięcia pochodzące z roweru. Prawidłowo zmontowany rower w dobrym stanie powinien być cichy, oprócz hałasu łańcucha. I nie powinieneś czuć nic przez pedały inne niż płynny ruch.
Daniel R Hicks

0

Straciłem rygiel z mojego pierścienia łańcuchowego i od tygodni nie zdawałem sobie z tego sprawy. Musiałem to wskazać mechanikowi. Z perspektywy czasu było trochę więcej grzechotek niż normalnie. Sądzę, że możliwe jest, że stracisz dwie i nie będziesz o tym wiedział. Raz dwa wyjdą, będzie więcej grzechotania, jak sądzę. Kwota zależeć będzie od tego, gdzie pozostałe zostaną wyrównane. Grzechotka prawdopodobnie doprowadziłaby następnie do trzeciego, by łatwiej stracił, w którym to momencie się obrócił. Sprawdzam je często.


Widziałem koła samochodowe, z których wypadły 4 z 5 bolców, a jedyną wskazówką było to, że nakrętki zaczepiały się w kołpaku.
Daniel R Hicks
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.