Czy hamulce szczękowe mogłyby pomóc w lekkim wygięciu obręczy?


2

Po niedawnym opadnięciu i wygięciu obręczy zastanawiałem się, czy wymuszone użycie hamulców podczas ruchu może nieco je wyprostować?

Może to moja wyobraźnia, ale wydaje się o wiele bardziej prawdziwa niż zaraz po upadku po ciągłym włączaniu hamulca.


1
Nie. Ale możliwe jest, że koło lekko się wyrównało, gdy naprężenia w szprychach się wyrównały. Ponadto, oczywiście, hamulce zużyją się szybciej, gdy koło jest wygięte, a zatem powiększy się szczelina między kołem a klockiem.
Daniel R Hicks

1
@DanielRHicks, kiedy koło przestaje być prawdą z powodu upadku, czy to oznacza, że ​​szprychy również straciły napięcie i muszą zostać ponownie dokręcone, aby ponownie było prawdziwe?
Uczony

1
Oznacza to, że coś „dało” - albo szprychy się rozciągnęły, albo krawędź się wygięła, albo coś takiego. Ogólnie rzecz biorąc, próbujesz rozwiązać problem, dostosowując szprychy, chociaż istnieje ograniczenie, jak dobrze to działa.
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


2

Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: nie .

Rozważ i porównaj siłę hamowania z innymi działającymi siłami, które pokonałyby drugą; szprychy po stronie napędowej i bez napędu ciągną promieniowo i bocznie na kierownicę (może to być dość duża siła przy dodawaniu wszystkich szprych razem. Zabiera całą masę, a także wszelkie uderzenia, które wytrzymujesz podczas jazdy. ) Kolejnym ważnym czynnikiem jest siła i pęd obrotowy , które często znajdują się powyżej lub powyżej twojej masy. Siła, jaką może przyłożyć zacisk drogowy (lub dowolny zacisk), jest znacznie niższa niż dowolna z tych innych sił. Hamulec tarczowy może być wyjątkiem, ponieważ słyszałem o ekstremalnych okolicznościach, w których hamulec tarczowy mógł rzeczywiście zepchnąć piastę z obręczy, ale nie ma to nic wspólnego z prawdą boczną obręczy.

Kolejnym komponentem, bezpośrednio związanym z twoim pytaniem o bycie w ruchu, jest to, że siła hamowania większości zacisków nie jest idealnie symetryczna, z powodu konstrukcji zacisku lub z powodu niedokładnego ustawienia. Dzięki tym asymetrycznym i niecentrycznym siłom obręcz jest często popychana na jedną stronę, tworząc wysokie / niskie napięcie w szprychach między obiema stronami. Asymetryczna i niecentryczna siła powoduje również pewne skręcenie w kole, które ma podobny obrót jak obroty sutków wkręcanych w szprychy.

Zasadniczo hamowanie ma zawsze niszczący wpływ na poprawność.


2

W żaden sposób hamulce nie wyregulowały kół.

Teraz możliwe jest, że hamulce zostały ponownie ustawione w taki sposób, że mniej się ocierały.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.