Rama Al naprawy spoiny Mtb


3

Patrzę na MTB z pełnym zawieszeniem i aluminiową ramą. Jest tani, ale wymaga spawania, ponieważ rama jest pęknięta. Rower to kultowa bezsenność 52 cale. Jest pęknięty w dolnym wsporniku, czy to złom czy warto go naprawić?

Odpowiedzi:


10

Przypuszczalnie to 52 cm. Zasadniczo pęknięcie w ramce Al (lub w większości ram), szczególnie w obszarze, który jest bardzo obciążony, powoduje, że jest złomowany (szczególnie jeśli ma być używany poza drogą).

Biorąc to pod uwagę, skrobię tę ramkę.


1
Dodając: Wytrzymałość stopów aluminium zależy od obróbki cieplnej, zwykle dodają coś w rodzaju magnezu, aby utworzyć wytrącenia w stopie, co czyni go mocnym. Jeśli znasz kogoś, kto umie spawać aluminium, powinien wiedzieć, jak sobie z tym poradzić i nie powinno to stanowić problemu, w przeciwnym razie jest to ryzykowne.
Gołąb

1
Nakładający się element może być (profesjonalnie) przyspawany do ponownie spawanego pęknięcia, aby poprawić jego wytrzymałość. Przy odrobinie ostrożności może być możliwe, aby wyglądał niepozornie. Główny problem dotyczy obróbki cieplnej podczas spawania, a także materiał w tych miejscach spawania może nie mieć takich samych właściwości jak w miejscach spoin fabrycznych. Wątpię, czy chcesz zapłacić ten rachunek, chyba że rower ma dla ciebie specjalne znaczenie. Technicznie możliwe, praktycznie niezły ból głowy.
Sam
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.