Co chciałbyś wiedzieć, zanim kupiłeś swój pierwszy fajny rower? [Zamknięte]


17

Planuję kupić mój pierwszy fajny rower (500–1000 USD, miło nie jest rowerem Walmart) i jestem ostrożny ze względu na efekt Dunninga Krugera .

Nigdy wcześniej nie miałem motocykla, który nie pochodzi od Walmarta, a gdy kupuję przewodniki, nadal czuję się nieswojo. Spędziłem godziny badając motocykle i ich części, ale wiem, że jest trochę wiedzy, która pochodzi tylko z czasem i doświadczeniem. Po prostu nie wiem, co to za doświadczenie.

Oto kilka ogólnych pytań, na które jeszcze nie znalazłem odpowiedzi online.

 • Jakie rzeczy na rowerach uważasz za sztuczkę / zbyt dużą wagę w wyborze roweru? (Marka?)
 • Jakie aspekty traktujesz priorytetowo mniej? (Rodzaj hamulców?)
 • Jakie aspekty traktujesz priorytetowo? (Montaż otworów dla dodatków?)
 • Czego żałujesz lub co zaskakująco podoba ci się przy zakupie?

Przykro mi, jeśli jest to oparte na opiniach / nie konkretne pytanie. Ze względu na brak doświadczenia nie wiem, jakie pytania muszę zadać.

Roczna aktualizacja

Oto krótka aktualizacja moich myśli po zakupie roweru. Dla ciekawskich jest to Trek DS 8.3 2015 (Mix road i off-road)

 • Największy błąd: chciałem roweru, który mógłby zrobić wszystko, aby nie ograniczać się na dłuższą metę. Podczas gdy to, co kupiłem, działa raczej dobrze jako zwykły rower szosowy, zawsze mam zablokowane przednie zawieszenie i nie potrzebuję hamulców tarczowych. Działa wystarczająco dobrze jako rower szosowy, ale z perspektywy czasu powinienem skupić się wyłącznie na rowerze szosowym zamiast na czymś, co było po prostu dobre we wszystkim, zamiast świetnie w tym, czego używam przez 99% czasu.
 • Największy plus: DS 8.3 ma wiele opcji montażu błotników i bagażników. Okazało się to bardzo cenne, ponieważ jestem teraz w stanie jeździć rowerem do pracy i daje mi wiele opcji dodawania stojaków na lunch i komputer. Bardzo cenię sobie teraz opcje montażu, ponieważ pozwala mi to na dużą modyfikację motocykla, jeśli chcę, bez potrzeby posiadania nowego motocykla.
 • Największa niespodzianka: Chociaż lepsze motocykle osiągają lepsze wyniki, mają znacznie mniejsze tolerancje i dlatego wymagają bardziej szczegółowej opieki. Musiałem nauczyć się dużo konserwacji i utrzymania, ponieważ to, co wiedziałem, było zbyt niejasne, aby zrobić to dobrze. Oznacza to również, że codzienna konserwacja jest nieco większa. Dla wielu może to nie być zaskoczeniem, ale w ogóle o tym nie myślałem.
 • Manetki, przerzutki i hamulce: Kiedy robiłem zakupy, początkowo byłem przytłoczony, próbując zdecydować, które elementy są lepsze od siebie. W końcu nie mam silnego uczucia do żadnego z moich komponentów, wszystkie działają dobrze. Jeździłem na innych motocyklach z różnymi komponentami i choć działają one nieco inaczej, w końcu nigdy nie wpłynęły na moją przyjemność.

TLDR Moja rada z tego doświadczenia to zakup roweru, który naprawdę koncentruje się na tym, co będziesz robić, a nie na tym, co rozważasz. Znajdź rower z otworami montażowymi, które będą obsługiwać różne zastosowania na drodze. Nie martw się o wszystkie szczegóły, znajdź taki, który lubisz jako całość. Na koniec naucz się dbać o to i być gotowym poświęcić więcej czasu na jego utrzymanie.


Ograniczmy to. Na jaki rower patrzysz? Czy jeździsz głównie na drodze czy poza nią?
Mike Baranczak

6
Nie wydawaj wszystkich pieniędzy na rower. Pomyśl o ubraniach (wyściełane spodenki, buty rowerowe itp.) I zapasowych tubach, czółenkach, lampkach i innych akcesoriach.
mattnz

@mattnz Zaczynam zdawać sobie sprawę, że muszę uwzględnić więcej tego w moim budżecie. Wiem, że może się to bardzo różnić w zależności od potrzeb, ale jaki procent kosztów to rower / sprzęt?
FreakyDan

4
Myślę, że jeśli jesteś pewien, że to efekt Dunning Kruger, to nie jest to efekt Dunning Kruger. Nie jestem jednak pewien.
Mooing Duck

1
Jeśli możesz znaleźć miejsce, w którym możesz wypożyczyć rower klasy, który chcesz kupić, spróbuj - nawet lepiej niż jeden rower. Wypożyczalnia motocykli sklepowych jest zwykle ciężka, solidna i odpowiednio dobrana i będzie znacznie lepiej pasować do tego, co myślisz o zakupie niż rower Walmart. Pożyczanie jest oczywiście opcją, ale potrzebuje przyjaciół odpowiedniego rozmiaru z odpowiednim rodzajem roweru.
Chris H

Odpowiedzi:


13

Priorytetyzuj więcej:

 • Opony - rower musi pozwalać mi na używanie opon, których chcę używać. Kiedyś miałem rower szosowy, który nie pozwalał na żadną oponę szerszą niż 25 mm. Każdy rower, który nie może używać opon 35 mm, jest dla mnie bezużyteczny. Niektórzy ludzie wciąż mają złudzenie, że wąskie opony są szybkie, szerokie opony są wolne; istnieje wiele badań, które wskazują, że nie jest to prawdą w przypadku opon do 40 mm, a przy stosunkowo niskich prędkościach większość osób jeździ (<25 km / h). Szerokie opony umożliwiają jazdę po wszystkich nawierzchniach bez martwienia się o żwir, nierówności, tory kolejowe, kraty pomostowe itp.
 • Błotniki - jeśli zainstalowanie przyzwoitych błotników jest zbyt trudne, nie znoszę jeździć, gdy jest mokro.
 • Przekładnia - jeśli twój najwyższy bieg jest trochę za niski, nie poddajesz się zbytnio. W rzadkim przypadku (zjazd + tylny wiatr), w którym można było użyć sprzętu 53x11 ​​przez kilka sekund, po prostu pójdziesz nieco wolniej. Jeśli twój najniższy bieg jest zbyt wysoki, jest kilka wzgórz, na które nie można się wspinać, i innych, na które można się wspinać tylko z dużym trudem. Dla mnie to sugeruje, że ogólnie niższe przełożenie działa lepiej.

Priorytet mniej:

 • Waga - jeśli rower waży 0,5 funta mniej, ale jest niewygodny podczas dłuższych przejażdżek, to naprawdę ogranicza moją przyjemność.
 • Udając, że jesteś kierowcą - chyba że zamierzasz używać motocykla do wyścigów, oprzyj się pokusie udawania, że ​​jesteś kierowcą i potrzebujesz najlżejszych kół i najkrótszego rozstawu osi. W praktyce nie jest to przydatne dla większości ludzi (ciężcy jeźdźcy uszkadzają superlekkie koła itp.) Zanim zdecydujesz, że kompaktowe korby są przeznaczone dla wussies i otrzymają korbę 53/39, zastanów się, ile naprawdę chcesz użyć że najwyższy bieg 53/11. Jak szybko musiałbyś iść, aby ten sprzęt był przydatny?

Zaskakująco jak:

 • Wewnętrzne prowadzenie kabli - mogę przymocować torbę Revelate „Gas Tank” do górnej rury, założyć ją na bagażnik rowerowy w samochodzie i łatwo nosić na ramieniu bez kabli na górnej rurze, które mogłyby przeszkadzać

+1 szczególnie za opony (chociaż mój rower nie zrobi więcej niż 28 mm i nie żałuję). Pierwsze pytanie, które należy zadać, brzmi: „Jak zamierzasz korzystać z roweru?” To napędza rower, który chcesz.
Ross Millikan,

1
Zawsze uważałem, że wewnętrzne okablowanie to tylko sztuczka, nigdy o tym nie myślałem! A która specyfikacja roweru określa najszerszą oponę, która z nim współpracuje? Jeśli chodzi o błotniki, które chciałbym uzyskać, czy rozsądnie jest założyć, że mogę zamontować błotnik na przednim kole, nawet jeśli ma on wspornik / łuk widelca?
FreakyDan

@FreayDan - zwykle nie ma go w specyfikacji motocykla, musisz go zobaczyć osobiście i zmierzyć, ile luzu znajduje się poza zamontowaną oponą w różnych punktach ramy, także w pobliżu hamulców. Hamulce szczękowe mają zwykle najmniejszy prześwit dla większych opon. Z hamulcem / łukiem widelca nie jestem pewien, ale ogólnie nie możesz mieć normalnych błotników na amortyzowanym widelcu. Możesz dostać błotnik rowerowy MTN, który łączy się tylko z punktem, w którym nogi widelca spotykają się z rufą.
Nik

1
+1 do wewnętrznego prowadzenia kabli. Chcę tego na każdym rowerze po przyjemnym doświadczeniu zdobycia roweru, w którym nie było odsłoniętych kabli.
Benzo

2
Po prostu rozwinąć na błotnikach ... mój rower nie jest nawet wywiercony dla błotników, co oznacza, że ​​nie jest również wywiercony dla bagażnika panier, co jest prawdziwym kłopotem, ponieważ nie mogę kupić żadnych starych błotników / bagażników.
Brad

12

Kluczem jest poznanie zamierzonego zastosowania. Pomaga także wiedza, czego nie chcesz. Ale także rower ma wiele różnych zastosowań, np. Samochód.

Główne typy rowerów dla dorosłych (nie BSO) (ludzie zawsze próbują nowych pomysłów lub podejść marketingowych, dlatego jest to ogólny przegląd)

 • Rower szosowy (wyścigowy). Dla tych, którzy chcą jeździć tak szybko, jak to możliwe (dla nich). Najmniej wygodne i najbardziej niespokojne, jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony. Brak błotników (błotników) i brak miejsca na ich dopasowanie. Brak pojemności bagażowej. Dwa pierścienie łańcucha i 10 lub 11 klaster prędkości. Pedały „zatrzaskowe”.

 • Rower szosowy. Solidniejsza, tańsza wersja powyższego, prawdopodobnie z szerszymi oponami. Bardziej uniwersalny rower o bardziej zrelaksowanych kątach, co oznacza, że ​​jest mniej drgający. Często używany do dojazdów do pracy. Mogą mieć błotniki (błotniki) lub miejsce (i występy), aby je dopasować. Brak pojemności bagażowej. Obecna moda na CX jest w tej kategorii (fani CX, proszę pisać własne odpowiedzi :-)

 • Rower turystyczny. Podobnie jak rower szosowy, ale na pewno ma błotniki (błotniki) i zaczepy, które pasują do sakw i bagażników, aby pomieścić bagaż. Wiele ma trzy pierścienie łańcuchowe. Niektóre używają wewnętrznych piast zębatych. Niektóre mają płaską kierownicę.

 • Hybrydowy. Połączenie roweru szosowego i roweru turystycznego z płaską kierownicą. Zwykle dwa pierścienie łańcucha. Niektóre mają hamulce tarczowe. Dobre rowery ogólnego zastosowania. Często używany do dojazdów do pracy.

 • Rower górski. Wytrzymała maszyna przeznaczona do jazdy w trudnych i trudnych warunkach. Często mają trzy pierścienie łańcuchowe. Zwykle mają hamulce tarczowe.

 • Rower holenderski (zakupowy). Ma ramę (damską) z płaskimi kierownicami wygiętymi do tyłu w kierunku kierowcy, koszykiem z przodu i osłoną łańcucha. Ma błotniki (błotniki) i osłonę, która zapobiega zaczepianiu się spódnicy o tylne koło. Bardzo wygodna pozycja jazdy w pozycji pionowej.

Jest więcej rodzajów; niektórzy ludzie mogą umieścić motocykle CX we własnej kategorii, inni mogą nalegać, aby fatbikes lub 36ers były na liście. Ale dygresję.

Rowery, jak każdy przedmiot konsumpcyjny, tracą dużą wartość w momencie, gdy za nie płacisz i zabierasz je do domu. Więc jeśli masz napięty budżet lub nie jesteś pewien, czego chcesz / potrzebujesz, zakup używanego roweru jest rozsądną opcją.

Im więcej z niego korzystasz, tym więcej zastosowań możesz znaleźć. Można mieć więcej niż jeden rower.

Jak w przypadku każdego znaczącego zakupu, gdy nie jesteś pewien szczegółów technicznych, polecam lekturę (tak jak zrobiłeś, a to pytanie jest częścią tego). Następnie rozejrzyj się, zadając wszystkie pytania, które możesz wymyślić, w tym te, na które znasz odpowiedź . Zadawaj otwarte pytania, w których sprzedawca musi wyjaśnić, a nie „Chcę używać go do robienia zakupów, więc potrzebuję sakw, prawda?”. W ten sposób możesz sprawdzić swoje odpowiedzi z konkurencją i własną wiedzą. W przypadku różnicy poproś o więcej, aby dowiedzieć się, czy mają inne zdanie niż ostatnia osoba, jeśli wiedzą więcejniż ty lub ostatnia osoba, albo są pełne byka. Szukam dobrej ceny, ale przede wszystkim dobrej obsługi. Kiedy potrzebuję pomocy, chcę wiedzieć, gdzie mogę ją uzyskać, dlatego polecam lokalny sklep rowerowy (nie online).

Więc to nie odpowiada na wszystkie szczegóły twojego pytania. Każdy rower ma swoje przeznaczenie i robi to całkiem nieźle. Każdy rodzaj ma wady, gdy wykracza się poza zamierzone zastosowania. Możesz zagłębić się w szczegóły, takie jak szerokość opony, liczba biegów, rodzaj hamulców, geometria ramy, bla bla. Radzę jasno powiedzieć, że chcesz, i kup rower, który pasuje do tego. Jeśli nie masz pewności co do sposobu użytkowania, potrzebujesz roweru ogólnego przeznaczenia.


2
+1 za zużyty - 500-1000 daje ci dziś całkiem niezły towar na używanym rynku.
Batman,

+1 za każde pytanie. Nie zdawałem sobie sprawy, z iloma założeniami poszedłem na zakupy na rowerze i ile jest błędnych. Podobała Ci się Twoja wersja typów motocykli :)
FreakyDan

Tylko uwaga: „Rowery holenderskie” mają zarówno wersję męską, jak i żeńską (a wersja męska nie ma damskiej ramy: P), chociaż oba rzeczywiście mają bardzo wyprostowaną pozycję do jazdy. Zdecydowanie jednak +1.
David Mulder

3

Jedną z najważniejszych rzeczy jest, aby wiedzieć, co cię tak jak w rowerze, bez względu na to, co inni potrzebują. Mam omafie z drugiej ręki, które prawdopodobnie były tanie, gdy były nowe, i próbowałem jeździć na superbohaterach znajomych. Nadal wolę mój. Uwielbiam przekładnię piasty, często używam hamulca cofania, a pozycja siedząca w pozycji pionowej, wszystko inne powoduje ból pleców. Ale zauważyłem to dopiero po wypróbowaniu rowerów, które nie miały tych funkcji.

Najlepszym sposobem, aby zrozumieć, co lubisz w rowerze, jest jazda na rowerach innych osób i zauważenie, co Cię w nich wkurza, lub wręcz przeciwnie, co wydaje się bryzą. A to oznacza nie tylko zabranie roweru sklepowego na test na ulicy. Znajdź przyjaciela z rowerem, który albo bardzo różni się od twojego, albo jest bardzo bliski Twojemu ulubionemu zakupowi, lub oba. Wybierz się na jednodniową wycieczkę, podczas której zamienisz rowery, lub zamień na dzień roboczy i dojeżdżaj do pracy na innym rowerze. W ten sposób możesz zauważyć, co jest dla Ciebie naprawdę ważne, i odpowiednio wybrać. Jeśli dostaniesz rower o wysokiej jakości technicznej, ale niepasujący do twoich preferencji jazdy, pożałujesz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.