Wymienić łańcuch przy zużyciu 0,5% lub zużyciu 0,75%?


11

Dlaczego wskaźniki zużycia łańcucha wskazują na zużycie 0,5%, a jeden na zużycie 0,75%? Czy uwzględniono oba pomiary, ponieważ istnieje jakaś osobista preferencja od mechanika do mechanika, czy raczej są osobne zastosowania dla każdego z nich?

Pytam o to, ponieważ w tej chwili mam łańcuch, który mierzy co najmniej 0,5%, ale mniej niż 0,75% i chcę go wymienić, zanim wpłynie to negatywnie na zęby kasety. To, co jest warte, to 11-biegowy łańcuch.

Odpowiedzi:


8

To zależy od osobistych preferencji na koniec dnia, ale ogólną zaleceniem jest zastąpienie (lub wcześniej) 0,5% punktu dla prędkości 11 i 0,75% dla prędkości 10 lub niższej. Możesz również sprawdzić, czy jest coś w instrukcji łańcucha lub instrukcji miernika zużycia łańcucha.

Istnieje wiele wskaźników, ponieważ niektóre osoby będą chciały zmienić się na 0,5%, inne na 0,75% i tak dalej. W przypadku droższego układu napędowego sensowna jest wcześniejsza zmiana, biorąc pod uwagę szalone koszty związane ze wszystkimi pozostałymi częściami (podczas gdy w przypadku taniego układu napędowego można pracować dłużej).


6

Każdy nowy łańcuch 9-biegowy, który kupiłem, wychodził z pudełka z zużyciem 0,5% zgodnie z testerem łańcucha Park CC2. Łańcuchy wymieniam, gdy zaczynają wykazywać zużycie (tj. 0,75%), ponieważ łańcuchy są tanie, a reszta układu napędowego już nie.

Musisz być świadomy, że tylko dlatego, że narzędzie pomiarowe ma różne pomiary, nie oznacza to, że narzędzie ma tę dokładność lub powtarzalność pomiarów.

Każde narzędzie pomiarowe wymaga pewnej praktyki i umiejętności, aby uzyskać dokładne pomiary.

Istnieje również fakt zmienności procesu produkcyjnego. Mówimy o bardzo małych pomiarach. Biorąc pod uwagę wszystkie potencjalne źródła błędów, myślę, że błędem jest zbytnie skupianie się na konkretnej liczbie.

W przypadku łańcuchów najważniejsza jest różnica między nowymi a zużytymi. Bez względu na to, jakiego narzędzia używasz, zmierz łańcuch, gdy jest nowy, i wymień go, gdy zacznie wykazywać oznaki zużycia. Właśnie dlatego używam modelu CC2, ponieważ łatwo dostrzec różnicę między nowym a zużytym na długo, zanim będzie on wystarczający, aby wpłynąć na kasetę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.