Ekologiczne czyszczenie roweru


8

Jaki jest najbardziej ekologiczny sposób czyszczenia roweru? Chcę użyć odtłuszczacza i innych roztworów czyszczących, które ulegają biodegradacji.


Najbardziej ekologiczny sposób czyszczenia roweru nie jest. Poza układem napędowym nie ma potrzeby czyszczenia roweru, dopóki grubość kamienia na nim nie zacznie być znacząca, jeśli chodzi o wagę. W przypadku układu napędowego można po prostu nasmarować i wytrzeć lub użyć myjki łańcuchowej z ekologicznym odtłuszczaczem.
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


4

W przypadku większości rzeczy możesz po prostu zetrzeć rower mokrym ręcznikiem lub gąbką, a będzie on tak zielony, jak to tylko możliwe i odpowiedni (cóż, tak zielony, jak to tylko możliwe, spowoduje, że będzie brudny). Trochę mydła do naczyń i węża (przy ustawieniu pod prysznicem, nie w strumieniu, super namoczeniu itp.), Jeśli jest naprawdę brudny. Nie używaj myjki ciśnieniowej ani czegoś takiego, ponieważ możesz zanieczyścić łożyska lub szczeliny.

Jeśli chcesz używać odtłuszczaczy, odtłuszczacz do cytrusów powinien ulegać biodegradacji w zależności od marki, jaką otrzymujesz dla łańcucha. Park Tool tworzy między innymi wygodną drobiazg, który przyczepiasz do łańcucha, aby go wyczyścić.

Jednym linkiem do obejrzenia jest przewodnik Park Tool .


1

Oprócz mydeł do naczyń i odtłuszczaczy na bazie cytrusów istnieją również takie na bazie alkoholu, jak odtłuszczacz Speed ​​Bike firmy Finish Line. Nie wymaga wody i odparowuje po aplikacji, minimalizując w ten sposób wpływ na środowisko. To powiedziawszy, że zwykle jako produkt Finish Line najpierw usuwam tłuste bałagany, a kończę mydłem i wodą, a następnie samą wodą.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.