O co chodzi z nowym dziwnym projektem łańcucha Gazelle?


13

Właśnie miałem kupić ten rower (Gazelle Arroyo c7):

zdjęcie Gazelle Arroyo c7 http://www.gazelle-fietsen.be/assortiment/arroyo-c7

kiedy zdałem sobie sprawę, że skrzynia łańcuchowa jest pozornie celowo zaprojektowana, aby łańcuch ciągle ocierał się o spód podczas pedałowania. Ich strona internetowa wspomina coś o estetyce. To wydaje się zbyt złe, aby mogło być prawdziwe, biorąc pod uwagę, że Gazelle ma dobrą reputację jako holenderska marka rowerów, a to nie jest tani rower.

Co tak naprawdę dzieje się w teczce?


Nie, nic mi nie umknie. Dobrze byłoby zobaczyć zdjęcie bez osłony łańcucha - zastanawiam się, czy zrobili coś, aby przyciągnąć łańcuch do ramy?
PeteH

2
och, i +1 btw, ponieważ wydaje się to rozsądne pytanie i nie zasługiwało na głosowanie
PeteH

1
Zgaduję, że jest tam rolka, która trzyma ją i chroni przed tarciem i hałasem. Nadal wydaje się to niepotrzebnym poziomem złożoności.
jimchristie

1
Co z napięciem łańcucha? Konstrukcja może wyglądać ładnie, ale w rzeczywistości nie jest sprytna.
Carel

1
@eoinoc Nie sądzę, żeby to tak naprawdę tarcie; Właśnie słyszałem dodatkową zębatkę. Nie pogorszyło się.
Andrew Wagner,

Odpowiedzi:


16

Znaleziono witrynę w języku angielskim, która to wyjaśnia. Od

http://www.cycle-heaven.co.uk/bikes/brands/gazelle/gazelle-chamonix-c7-women-s-2015/

Wszystkie Chamonix mają innowacyjną konstrukcję przekładni Gazelle z napinaczem łańcucha wewnątrz obudowy łańcucha. Utrzymuje to łańcuch zawsze we właściwym napięciu, wymagając mniej konserwacji i zapewniając cichszą jazdę. Rama może korzystać z pionowych tylnych wsporników, co znacznie ułatwia usuwanie koła i naprawę przebicia. Uważamy również, że nadaje motocyklowi bardziej opływowy wygląd.

Nazywa się to łańcuszkiem FlowLine - oto jego zdjęcie:

Przekrój łańcuszka FlowLine

Więc to nie tak jak myślisz. Nie mogę powiedzieć, czy to dobry pomysł, czy nie, ale wydaje się, że jest to co najmniej prawdopodobne rozwiązanie dla roweru miejskiego.


4
Gazela wysłała mi e-mailem zdjęcie napinacza łańcucha. Wygląda jak plastikowy wałek i wygląda na to, że jest zamontowany tak wysoko, że łańcuch może przechodzić przez tylną prowadnicę. Myślę, że oznacza to, że możesz zdjąć łańcuch z roweru bez otwierania ogniwa, aby ułatwić serwisowanie!
Andrew Wagner,

1
Ma pionowe haki. Myślę, że w przypadku roweru miejskiego ma on duży potencjał, ale tak jak w przypadku wszystkiego, diabeł tkwi w szczegółach.
Fred the Magic Wonder Dog

3
@AndrewWagner może możesz dodać jako odpowiedź zdjęcie, o którym wspominasz.
LopSae,

2
@Alexander, jeśli obie części łańcucha przejdą przez dolną krawędź łańcucha , jak sugerował Andrew, oznacza to, że łańcuch nie obejdzie ramy.
Simon MᶜKenzie

2
@FredtheMagicWonderDog, dodałem obraz łańcuszka - mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.
Simon MᶜKenzie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.