Możliwy złamany Shifter


0

Mój prawy Shimano jest teraz luźny i kliknięcie go nie robi nic z tylną przerzutką. Sprawdziłem przerzutkę i nadal działa dobrze. Jak mogę naprawić przesuwnik?

Edytuj: Jest to przesuwnik kabla rowerowego; ma również hamulce, więc jest to brifter (?). Potencjalnie znalazłem problem. Wydaje się, że coś w kablu pękło, gdy kabel wyszedł z manetki. Jakikolwiek sposób to naprawić?

Edytuj 2: zdałem sobie sprawę, że ktoś udostępnił link, jak zamienić kabel w komentarzach, więc to pytanie zostało udzielone. Dziękuje wszystkim.


2
Krótka odpowiedź prawdopodobnie nie jest. Wewnętrzne elementy zmiennokształtnych są znane z tego, że otwierają je „ping” we wszystkich kierunkach. Jest to możliwe, ale będzie to PITA, którą możesz złożyć ponownie i możesz nie być w stanie go naprawić. Kiedy spytałem LBS, powiedzieli, że części do manewrów (dolnego końca) nie są sprzedawane.
Holloway

1
Sprawdź, czy masz wystarczające napięcie kabla (jeśli przytrzymasz kabel zmiany biegów napięty, powinieneś poczuć, jak przesuwany / rozłączany jest kabel po kliknięciu). Ogólnie rzecz biorąc, manetki nie są częściami, które można naprawić (nawet na górnym końcu), więc jeśli ostateczna diagnoza jest taka, że ​​potrzebujesz nowego przesuwnika, musisz uzyskać nowy zgodny shifter.
Batman

2
Co to za zmiennokształtny? Górska droga? Obsługiwane elektrycznie lub przewodowo? Czy jest to kombinowana dźwignia zmiany biegów z dźwignią hamulca (brifter) lub samodzielna dźwignia zmiany biegów? Shimano dokonał setek manewrów na przestrzeni lat. Rozumiem, jeśli nie wiesz dokładnie, jaki to jest zmiennik, ale spróbuj go nieco zawęzić.
Eric

1
Ostatni post tutaj omawia Grease w Shimano Brifters wysychający, aby nie zatrzasnęły się - czy to jest możliwa przyczyna („luźny” to „luźny” termin opisujący problem, a ty nie mówisz, jakie masz zmienne)
mattnz

1
Jeśli znalazłeś odpowiedź na swoje pytanie, opublikuj je jako odpowiedź, a nie edytuj w swoim pytaniu. Odpowiedź na własne pytanie to pytanie akceptowalna, a nawet zalecana praktyka na stronach Stack Exchange.
jimchristie

Odpowiedzi:


1

Na podstawie edycji włóż nowy kabel. A kiedy jesteś na tym, możesz równie dobrze wymienić obudowę kabla.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.