Jazda próbna nowego roweru


14

Aktualizacja ... Co powinienem właściwie zrobić na dysku testowym? LBS był na tyle miły, że pozwolił mi wypróbować nowy rower.

Co powinienem wziąć pod uwagę podczas testowania rowerów jeździeckich, które rozważam do zakupu w LBS? Jaka powinna być moja procedura podczas jazdy testowej? Zaplanuj również jazdę próbną między 2 - 5 rowerami o podobnej cenie.

Będzie to rower hybrydowy (miejski) przeznaczony do codziennych dojazdów do pracy. LBS wykona kilka minimalnych poprawek przed jazdą testową, więc jak mogę ustalić, czy to dobry / zły wybór, czy potrzebuję dostosowanych dostosowań / dopasowania?


1
Rodzaj roweru i zamierzona jazda będą miały do ​​tego pewien wpływ.
Neil Fein

Odpowiedzi:


17

Jest to sprzeczne z przyjętą mądrością, ale myślę, że przejażdżki testowe są przereklamowane. Nie bezużyteczne, ale przereklamowane.

Prawdopodobnie będziesz właścicielem motocykla przez długi czas. Będziesz mógł grać z ciśnieniem w oponach, pozycją kierownicy, wysokością siedziska i przód / tył, samym siedzeniem, pedałami, korbami. Gdy rozwijasz mięśnie rowerowe, twoja pozycja na rowerze może się nieco zmienić. Jeśli rozmiar ramy jest „wystarczająco blisko”, wszystkie te rzeczy można dostosować, aby zablokować, gdy zaczniesz jeździć.

Mógłbym dać ci ten sam rower o różnych ciśnieniach w oponach, a powiedziałbyś: „wow, to była wygodna jazda” lub „wow, to była szybka jazda”. Dostajesz go do domu, zmieniasz ciśnienie w oponach i nagle czujesz się jak inny rower.

Jak powiedział Sillyyak. . Jednym z ważnych dla Ciebie elementów będzie wysokość postoju, waga, możliwość wyposażenia. I prawie niczego się nie nauczyłem podczas rzeczywistej jazdy testowej.

Dopóki cena i model są podobne, myślę, że dobrym pomysłem jest zakup roweru w najwygodniejszym sklepie lub sklepie, w którym najbardziej lubisz ludzi - wrócisz tam (naprawy, ubrania, kask, światła, akcesoria itp.). Nie wykluczałbym jazdy testowej, ale nie używaj jej jako decydującego czynnika. Rzeczy, które ujawnia jazda próbna, niekoniecznie mają znaczenie na dłuższą metę, a nawet mogą wprowadzać w błąd.

Poinformuj nas, co otrzymasz.


10
Wiele z tego, co ujawnia jazda testowa, to ważne rzeczy dotyczące sklepu. Czy rower jest właściwie ułożony i skonfigurowany tak, aby można go było jeździć? Sklep rowerowy, który nie może tego zrobić, raczej nie będzie wart zakupu. Podobnie jazda testowa daje szansę poradzenia sobie z personelem i zobaczenia, jacy są. Czy personel domu jest w stanie regulować wysokość siedzenia? Czy mają charakter informacyjny czy protekcjonalny? Och, ty też możesz jeździć na rowerze.

„Poinformuj nas, co otrzymasz.” - Napisałem to jako osobną odpowiedź .
ChrisW

8

Będziesz chciał siedzieć w pozycji, która waży głównie na kościach sitowych.

Chcesz również upewnić się, że gdy siodło jest w prawidłowej pozycji, kolano znajduje się nad osią pedału, gdy korba znajduje się w przedniej części koła. Zbyt daleko i może obciążyć kolano. Jeśli siodła nie można wyregulować, aby to umożliwić, musisz spojrzeć na inny rozmiar / typ roweru.

Możesz także sprawdzić szerokość siodła. Chcesz, aby wsparcie znajdowało się pod twoimi kościami sitowymi, w przeciwnym razie może stać się dość niewygodne.

Czy czujesz się komfortowo stojąc nad rowerem na postoju?

Czy rower jest wystarczająco lekki, abyś mógł manewrować nim na stojakach rowerowych?

Czy ma oczka do stojaków?


Jeśli musisz usiąść dalej do przodu lub do tyłu, to czy nie możesz po prostu zmienić siedzenia zamiast zmieniać rower? Lub ten sam rower, ale inny rozmiar ramy? Czy ta odpowiedź jest bardziej na temat tego, jak zamontować rower, niż tego, na co zwrócić uwagę podczas jazdy testowej: czy może powodem tej jazdy jest przede wszystkim sprawdzenie dopasowania? Co oznaczają „miejsca na stojaki”?
ChrisW

@ChrisW Myślę, że przez „plamy na stojaki” sillyyak oznaczało oczka bagażnika.
Jason Plank

@Jason - poprawiony.
Neil Fein


7

Czynnikiem, który jest równie ważny jak zakupiony rower, jest sklep, w którym go kupujesz. Czy czujesz się komfortowo, rozmawiając z mechanikami o problemach na rowerze lub prosząc o radę w sprawie zmian w rowerze? Czy oferują usługę dopasowania, która obejmuje pomiar twojego ciała i postawienie cię na trenerze (w przeciwieństwie do rzucania okiem)?

Dobry sklep rowerowy prawdopodobnie da ci wiele takich samych rad, które tu znajdziesz. Biedny sklep z rowerami prawdopodobnie popchnie cię w stronę roweru, który według nich jest najbardziej prawdopodobny.

Najważniejszym aspektem jazdy testowej jest komfort na rowerze. Wiele sklepów rowerowych ma rowery testowe, które pozwolą Ci wypożyczyć (lub wypożyczyć) na jeden dzień wypróbowania. Przejedź krótką jazdę kilkoma rowerami, a następnie wybierz najlepsze, zapytaj, czy mają motocykle testowe, które możesz zabrać do domu. Jedź dojazdami do każdego z nich, aby zobaczyć, jak to jest.

Krótka 30-minutowa jazda próbna może nie dać ci właściwych informacji w porównaniu z jazdą właściwą trasą. Dobrym przykładem jest bieg na rowerze - może być odpowiedni na krótkim, 6% nachyleniu ... ale okropny na długim, 2% nachyleniu.


7

@Baltimark zapytał: „ Daj znać, co otrzymasz ”.

Skończyło się na tym, że:

 • „Kona Dr. Dew” (ze zniżką 200 USD, ponieważ jest to model zeszłoroczny, a teraz jest tuż przed wiosennym pokazem motocykli)
 • Hydrauliczne hamulce tarczowe (moje pierwsze hamulce bez obręczy; są wow w porównaniu z hamulcami szczękowymi)
 • Przerzutki (regulowany skok i wymagały regulacji przez jednego z techników rowerowych)
 • Opony, o których mówiono, że są odporne na przebicie i które mogą (wywnioskować z tego, co powiedział sprzedawca), zawierają wbudowany szlam; opony mówią „85 psi”, ale sprzedawca powiedział, że mogę / powinnam je napompować do 100 psi; mają 35 mm, jeśli dobrze pamiętam; ze stopniami, ale nie z ćwiekami; są OK, idąc powoli na ubitym śniegu (nieporośnięta, dobrze wydeptana ścieżka), ale upadłem na zamarzniętą kałużę czystego / płaskiego lodu; Czułem się pewnie na przyczepności (z uzasadnieniem lub bez uzasadnienia, nie wiem) na mokrej (ale nie kałuży) jezdni
 • Przednie i tylne błotniki „Commuter” (metalowe wsporniki, elastyczne korpusy metalowo-plastikowe)
 • Stojak z tyłu
 • Jedna sakwa Bontrager „Interchange Grocery Bag” (przypina się i zdejmuje bagażnik; słyszałem, że technicy rowerowi, którzy go zainstalowali, podziwiają uwagę)
 • Tanie migające światła z przodu iz tyłu
 • Bell (tutaj wymóg prawny; podczas gdy byłem przy nim, mam głośny)
 • Zamek typu „New York”
 • Blokady kół „Pinhead”
 • Smar do łańcuchów do pracy na mokro plus odtłuszczacz aerozolowy z mechanicznym środkiem do czyszczenia łańcucha
 • Pompa podłogowa
 • Twardy kapelusz (po przeczytaniu w nim drobnego druku, napisano: „to nie jest zatwierdzony hełm”; ale w przeciwieństwie do innych kasków, których wypróbowałem, ma mniej / brak chwiejności od przodu do tyłu)
 • Buty Shimano SPD (po raz pierwszy będę ćwiczyć z nimi, za kilka tygodni, kiedy na niezasadzonych ścieżkach rowerowych nie będzie śniegu)
 • Pedały wykonane z jednej strony do SPD, az drugiej do butów ulicznych
 • Przez następne dwa lata od LBS, 2 bezpłatne doładowania rocznie oraz nieograniczone korekty pojedynczych rzeczy, np. W celu zmiany opony, naprawienia pisku lub cokolwiek innego

Po 3 płaskich oponach w ciągu 6 miesięcy zmieniłem opony na „Marathon Plus”, co było świetnym ulepszeniem: nie ma już mieszkań, a mimo że są nieco cięższe, jadę szybciej (np. Na drogach o niedoskonałej nawierzchni spowodowanych mrozem i nieregularna konserwacja), ponieważ jestem bardziej pewny siebie i wydaje się, że motocykl ma lepsze „zawieszenie” (opony wydają się lepszymi amortyzatorami).
ChrisW,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.