Czy powinienem czuć się skrępowany w szortach rowerowych do szkoły? [Zamknięte]


8

Jeżdżę do szkoły i zamierzam nosić nowe szorty z Lycry na dojazdy do pracy, ponieważ są o wiele wygodniejsze. Ale chcę wiedzieć, czy będę wyglądać głupio w obcisłych szortach, ponieważ moje nogi są tylko przeciętne, a ja mam tylko 15 lat, a także czy dziwnie byłoby rozbierać się do bielizny, gdy się przebieram w szatni w szkole .


1
„Czy powinienem czuć się skrępowany w szortach rowerowych?” może być lepszym sposobem zadawania tego pytania.
darkcanuck

2
Codziennie wjeżdżam do pracy i uwierzcie mi - nikt nie chce na mnie patrzeć (ani wąchać) siedząc cały dzień w biurze w ubraniach rowerowych. Przybywam około dziesięciu minut wcześniej, biorę zmianę ubrań do toalety i tam się przebieram. Rozbieranie się do niczego w publicznym korytarzu jest nieco mniej dyskretne, ale toaleta jest często poręczną szatnią i zapewnia większą prywatność.
DC_CARR


2
Nie uważam tego za istotne pytanie dla tej witryny. Jest to bardziej odpowiednie dla psychologa.
David LeBauer,

2
@ David, że miałeś podobne problemy, gdy miałeś 15 lat, więc jeśli mógłbyś poświęcić trochę czasu na udzielenie porady tutaj, możesz zwiększyć udział innych w rowerze.
David LeBauer,

Odpowiedzi:


30

Jestem obecnie liceum, więc rozumiem twoją troskę o styl. Moim zdaniem i wszystkich moich przyjaciół noszenie w szkole szortów z lycry wygląda absurdalnie, bez obrazy. Nie wiem, jak daleko dojedziesz do pracy, ale kiedy zabieram rower do szkoły, to tylko 3 mile, więc noszę zwykłe szorty i przynoszę kolejną koszulkę, którą mogę założyć, więc nie jestem spocona i wrzuć trampki do mojej torby, żeby nie utknąć w butach przez cały dzień. Jeśli masz dłuższe dojazdy, po prostu załóż szorty do koszykówki na szorty z lycry. Wygląda dobrze, czuje się dobrze, a inni nie mogą nawet powiedzieć, że masz na sobie spodenki z lycry. Luźne spodenki rowerowe nie wyglądają o wiele lepiej niż lycra, gdy jesteś w szkole średniej, nawet tylko na dojazdy do pracy.

Jeśli chodzi o zmianę w szatni, powinno być dobrze. Robiłem to samo wiele razy. Jeśli jesteś tego świadomy, zawsze możesz użyć kabiny prysznicowej lub czegoś takiego, aby mieć trochę prywatności.


3
Lub użyj kabiny z zamkniętymi drzwiami, co możesz zrobić w szkole lub w każdej dostępnej toalecie w pobliżu szkoły, jeśli taka istnieje.
Willeke,

17

O ile nie podróżujesz naprawdę daleko (ponad 5 mil) lub wybierasz się na jakiś czas z domu do szkoły na czas, po prostu załóż zwykłe ubrania (w razie potrzeby wsuń spodnie do skarpet) i jeźdź rowerem nieco wolniej.

Zbyt wiele osób ma obsesję na punkcie ścigania się na swoich rowerach, ale jeśli myślisz o jeździe na rowerze jako szybszym i bardziej wydajnym sposobie chodzenia, to dobrze sobie radzisz.


2
+1. Mój brat (i ja, choć rzadziej) codziennie chodzili do szkoły w mundurze. Jest to całkowicie wykonalne. (Irlandia: większość szkół ma mundur. Nasze były granatowe spodnie, niebieska koszula, krawat, granatowy sweter w
szpic

15

Noś szorty / spodnie dresowe inne niż Lycra na wierzchu swoich lycr, jeśli jesteś ich świadomy.

Jeśli martwisz się, zmień te z lycry w kabinie toaletowej.

Możesz także kupić luźne spodenki rowerowe, które mają wiele zalet tych opartych na lycrze, ale bez obawy o popisanie się całym pakietem.

Szybkie google dla „luźnych spodenek rowerowych” znalazło mi mnóstwo hitów, wśród których była ta strona z brytyjskiego sklepu rowerowego Wiggle .

Oto na przykład kilka możliwości:

Spodenki Wiggle


2

Mówiąc najprościej, nie powinieneś nosić odzieży rowerowej do szkoły, chyba że dojazd do szkoły jest naprawdę daleko.

Kiedy należy nosić odzież rowerową? Kiedy cel podróży jest tak daleko, że nie możesz odbyć podróży wygodnie w zwykłym ubraniu. Należy pamiętać, że różne siodła mogą mieć znaczenie. Mam jedno do jazdy poniżej 40 km - ten jest naprawdę wygodny.


1
Witamy w Rowery! Formatowanie, odpowiednia interpunkcja i gramatyka mogą znacznie ułatwić czytanie tego, co piszesz. Spróbuję edytować twoją odpowiedź; sprawdź to jako przewodnik i upewnij się, że zachowałem twoje znaczenie.
Gary.Ray

1

Sugerowałbym, aby nie nosić szortów rowerowych do szkoły po prostu dlatego, że zamierzasz je nosić znacznie szybciej, a także prawdopodobnie rozwinąć pryszcze na pośladkach.

Kozica w spodenkach działa jak gąbka, spocona, tłusta, wypełniona bakteriami gąbka. Pot rozerwie gumkę w twoich szortach, im dłużej będziesz je prać, tym bardziej prawdopodobne jest, że zaczną się rozpadać.

Codziennie jeżdżę rowerem po około 9 mil dziennie. Na początku zacząłem nosić spodenki rowerowe, a potem zdecydowałem, że nie warto. Nadal nosiłem szorty do pracy w upalne dni, szorty rowerowe, ponieważ nie chciałem ich nosić. Kupiłem tani używany rower z siedziskiem, które pozwoliło mi jeździć bez specjalnych spodenek.

W końcu na pewno możesz nosić szorty do szkoły, ale większość ludzi nie ma takiej samej perspektywy jak my, rowerzyści i nie zrozumiałaby ich potrzeby, dlatego prawdopodobnie dostaniesz kilka uwag.


Uzgodnione - 30 km (20 mil) to odległość, za którą zaczynam tęsknić za ubraniami rowerowymi. Nie mniej i po prostu nie warto.
Criggie

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.