Czy istnieje program recyklingu, w którym akceptowane są niemożliwe do naprawy dętki?


18

Lokalny sklep rowerowy, nie najbogatsza operacja, ma stos martwych dętek rosnących na podłodze. Chciałbym odkryć coś, w czym używane tubusy zostaną ponownie wykorzystane, stopione, przekształcone w coś innego. Podobne do sposobu zbierania i ponownego wykorzystania e-odpadów.

Potrzebujemy tylko tylu gumek i tylu bungee.


1
Ponieważ wielu z nas pracuje z używanymi rowerami i częściami, chciałbym również zaproponować metkę „ponownego użycia” lub „recyklingu”. Nie mam wystarczającej liczby przedstawicieli, aby zrobić to sam.
parisminton 30.01.11

Gotowy.
Neil Fein

1
Nie znam żadnych programów recyklingu, ale często używam „martwych” rurek do wypełnienia bagażnika roweru w samochodzie. (Wytnij szczelinę w rurze wzdłuż, odetnij zawór i owiń ją na stojaku jak taśmę na kierownicę.)
Jason Plank

3
Sprawdź to: alchemygoods.com Robią torby kurierskie ze starych dętek. To tylko kwestia Seattle, jeśli chodzi o recykling. Każda firma recyklingowa różni się od tego, kto zaakceptuje rury i opony rowerowe.
DC_CARR

Odpowiedzi:


13

http://alchemygoods.com/

Przetwarzają dętki do produktów użytkowych i dają ci kredyt na ich produkty do recyklingu.


Nie dają już kredytu sklepowego za oddanie twoich lamp. Nigdy nie będę stać na ich niesamowite rzeczy bez pomocy. No cóż ... wideo jest bardzo fajne i sprawia, że ​​chcę być yuppie! Więc chyba pójdę do mojego lokalnego REI i i tak zostaną wysłane do AG. Nadal czuję się dobrze, pomagając utrzymać planetę w czystości, nawet jeśli ktoś inny
czerpie

11

Co powiesz na ich recykling? Oto kilka pomysłów opublikowanych na doskonałej stronie BikeHacks .

Sznurowadła, portfel, przędza, taśma kierownicy, górna rura siedziska pasażera, smycz dla psa, zaczep na kierownicę Maglite, bagażnik, breloczek do kluczy, dzwonek rowerowy, naprawiony fotel rowerowy ...

wprowadź opis zdjęcia tutajwprowadź opis zdjęcia tutaj


8

MEC w Kanadzie akceptuje martwe dętki i opony, więc zgaduję, że REI w stanach też to zrobi


Performance Bike miał wydarzenie związane z recyklingiem - link do wydarzenia PDF - jeśli jesteś w pobliżu jednego ze sklepów, możesz spróbować je tam zabrać.
Neil Fein

Zgadza się, większość REI wydaje się brać udział w programie recyklingu, ale najwyraźniej po prostu wysyłają lampy do Alchemy Goods (patrz odpowiedź ZenBikes) i sami dostają trochę kredytu ($).
NOTjust - user4304

8

Trochę nie na temat, ale kiedy miałem 13 lat (lub coś w tym stylu) poszedłem na harcerski obóz letni. Sklep rowerowy dał obozowi duży stos zużytych tub. To było niesamowite. Tego lata zrobiliśmy z nimi mnóstwo rzeczy, w tym gigantyczne proce między dwoma drzewami. Nie jestem pewien, ale może reklama na kijiji lub craigslist mogłaby znaleźć dla nich dom.


Zupełnie nie na temat. Istnieje wiele projektów rzemieślniczych, które mogą wykorzystywać dętki rowerowe. Porozmawiaj ze swoim lokalnym harcownikiem.
Daniel R Hicks,

3

Zobacz http://www.ibike.org/environment/recycling/, aby dowiedzieć się, jakie organizacje wysyłają rowery do krajów trzeciego świata.

Jestem członkiem Village Bicycle Project w Seattle. Zbieramy rowery i części, w tym użyteczne opony i dętki. Rurki wewnętrzne z nie gorszym niż zwykłe nakłuciem są akceptowane.

Nie zachęcamy do przekształcania użytecznych dętek w designerskie torebki.


2

Widziałem wiele lokalnych sklepów rowerowych, w których prowadzono programy recyklingu starych opon i dętek. Wydaje się, że nigdy nie działają przez długi czas, więc uderza mnie, że jest z nimi jakiś problem, w przeciwnym razie kontynuowaliby.

Przypuszczam, że warto zapytać o twoje LBS?


2

Green Guru (greengurugear.com) bierze tuby. Jeśli sklep sprzedaje również zielony sprzęt guru, otrzymują zniżkę od ceny hurtowej i będą na przemian płacić za wysyłkę. Mają też całkiem dobrą cenę. Odbiorą w dowolnym miejscu w Kolorado i będą mieli sporo miejsc do wyrzucenia rur w Kalifornii, a także w Minneapolis i niedaleko Charlotte w stanie Karolina Północna. Myślę, że są teraz w REI i MEC.


2

Mam sposób na ich ponowne przeznaczenie, ale recykling jest trudny do zdobycia.

Obecnie jest to tylko lokalny projekt o nazwie Bicycle Re-Cycle w Austin w Teksasie, ale otwarty na pomysły i ludzi chętnych do pomocy.

sprawdź http://bocykle-recycle.com/

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.