Czy należy kupić używane siodło Brooks, które jest już zepsute?


8

Rozumiem, że siodła Brooks (i podobne skórzane siodła w stylu hamaka / procy) włamują się, gdy są używane, aby dopasować się do konkretnego kształtu jeźdźca siedzącego w kościach, kroku itp. Oraz, że, znane, siodła te mogą stać się wygodne z czasem. Ta odpowiedź była szczególnie pomocna w wyjaśnieniu tego procesu i wyjaśnieniu, że ważne jest, aby zrozumieć, że rozmiar i konstrukcja siodełka muszą przede wszystkim pasować.

Biorąc pod uwagę ten proces docierania, czy warto kupić używane skórzane siodło w stylu hamaka / procy? Czy to jest:

  • Zły pomysł, ponieważ jest już włamany w sposób, który oznacza nieodwracalne kształty ciała poprzedniego właściciela?
  • Dobry pomysł, ponieważ skóra jest bardziej elastyczna i łatwiejsza do wygięcia i ukształtowania na ciele nowego jeźdźca?
  • Równie dobry pomysł, ponieważ skóra po prostu zmieni się z czasem?

Musisz przede wszystkim wiedzieć, czy będzie ci pasować.
Batman

@Batman: Rozumiem tyle (to była większość treści odpowiedzi, do której podałem link w poście) i zredagowałem pytanie, aby to wyjaśnić.
Benjamin Mako Hill,

Jak się włamał? Ile pieniędzy? Nie podajesz prawie wystarczających informacji. Tak skóra się zmieni. Czy zmieni się w takim samym stopniu, jak w przypadku zakupu nowego? - nie
paparazzo

@Blam: To jest ogólne pytanie i niekoniecznie szukam odpowiedzi tak lub nie. Jeśli ma to znaczenie, jak jest w nim zepsute i jeśli istnieje heurystyka, której mogę użyć, aby zdecydować, czy jest zbyt włamana przed zakupem, te z pewnością brzmią, jakby były przydatnymi odpowiedziami.
Benjamin Mako Hill,

@Blam: Nie mam pojęcia i nigdy nie mam zerowego doświadczenia ze skórzanymi siodłami. Zastanawiam się nad zakupem i chciałem uzyskać wskazówki. To uczciwe pytanie zadane w dobrej wierze. Zakładam, na podstawie opinii, że ty (lub ktoś inny) wolałbyś, abym nawet nie pytał w przyszłości. To tylko moje drugie pytanie na tej stronie.
Benjamin Mako Hill,

Odpowiedzi:


5

P1: Zły pomysł, ponieważ jest już włamany w sposób, który oznacza nieodwracalne kształty ciała poprzedniego właściciela?

Możliwe jest przekształcenie skórzanego siodła poprzez zanurzenie go w wodzie , zresetowanie kształtu, a następnie włożenie siodła. Widziałem to jako „ technikę blokowania ”, a także widziałem ostrzeżenia , że można go rozciągnąć, a nawet złamać skóra (chociaż mam wątpliwości), więc należy zachować ostrożność.

Możesz użyć wody, aby zresetować kształt, potraktować siodło proofide lub olejem z norek. Niech wyschnie, a następnie rozbije go w stary sposób (wiele mil)

Możesz też użyć wody do zresetowania kształtu, posmarować siodło olejem ochronnym lub z norek, a następnie włóż je krótką jazdą (10 minut), gdy jest mokry, aby stworzyć nowy kształt. Następnie użyj kolejno dłuższych przejażdżek, aby w pełni się włamać. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz samouczki poniżej.

Oświadczenie - możesz również zniszczyć siodło, jeśli robisz takie rzeczy, jak podkręcanie go, gdy jest mokry, lub jeździsz lub długo, gdy jesteś mokry. Jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś ze skórą, przygotuj się na możliwość awarii .

Artykuł ogólny:

  1. Re-formowanie zdeformowanych skórzanych siodełek

Poradniki włamania do wody

  1. Łamanie skórzanego siodła - Rando Richard
  2. Włamanie się do skórzanego siodła - PAKIET LON

Q2: Dobry pomysł, ponieważ skóra jest bardziej elastyczna i łatwiejsza do wygięcia i ukształtowania na ciele nowego kierowcy?

Skóra w rzeczywistości jest rozciągana tak, aby pasowała do rowerzysty, który ją łamie, więc nie jest bardziej elastyczna dla nowszych jeźdźców. Idealnie byłoby, gdybyś miał jak najwięcej możliwości dostosowania się do swojego ciała, chciałbyś zacząć od nie rozciągniętego (poza fabrycznym rozciąganiem) siodła. To nie znaczy, że używany nie może przystosować twojego ciała, ale że najlepszym strzałem jest nowe siodło. Zakładając, że twoja struktura fizyczna nie różni się radykalnie, ten punkt jest prawdopodobnie bardziej akademicki niż świat rzeczywisty.


P3: Równie dobry pomysł, ponieważ skóra po prostu zmieni się z czasem?

Ani też - jak stwierdzono w mojej odpowiedzi na pytanie 2, zdolność skóry do dostosowania się do indywidualnego kształtu prawdopodobnie będzie mniejsza. To, czy będzie to miało znaczenie w przypadku zakupionego siodła, będzie zależeć od wielu czynników, od twojej fizycznej budowy kości i preferowanej pozycji jazdy, do stanu używanego siodła.


@BenjaminMakoHill - Zaktualizowałem odpowiedź. Prawdopodobnie powinienem był zredagować pytanie, kiedy zobaczyłem błąd, dziękuję za pomoc!
Rider_X,

6

Kupiłem kilka używanych siodełek ze skóry. Te, które były ledwo używane lub dopiero włamane, były w porządku, ale był jeden dobrze używany, który był wyjątkiem. Jego obszar kości siedzącej był wyraźnie niższy z jednej strony, na tyle, że był to dla mnie prawdopodobną przyczyną dysfunkcji stawu SI.

Powiedziałbym, że jeśli wygląda względnie nowy i zbliżony do oryginalnego kształtu, prawdopodobnie nic ci nie jest. Jeśli wygląda na zużyty lub rozciągnięty, a zwłaszcza na nierówny, najlepiej przejść.


2

Pewnego razu moje Brooksy bez hydroizolacji zostały całkowicie przemoczone i rozciągnęły się i opadły jak fotel z połamanymi sprężynami.

Spotkałem również podobne używane siodła Brooks, które są tak rozciągnięte, że czujesz tylko przód i tył siodła i nic pomiędzy

Jedyne, co udało mi się sprawić, by znów działały, to sznurowanie jak to zdjęcie, które łączę z internetem http://i13.photobucket.com/albums/a261/catskillscooby/BikeForums/IMG_5670.jpg

Jeśli twoje siodło nie ma otworów na koronkę, prawdopodobnie będziesz musiał je przebić dziurkaczem do paska

Przekonałem się, że działało to znacznie lepiej niż użycie śrubowego regulatora przy nosie ...

Tak długie opowiadanie, stare skórzane siodła mogą nie być dobrym pomysłem

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.