Jak najlepiej ustalić, czy rower będzie pasował bez niego?


18

Chciałbym otrzymać Surly Cross-Check, ale lokalny sklep rowerowy ich nie magazynuje. Sugerują 56 cm, ale martwię się o długość górnej rurki (jestem więcej nóg niż tułowia). Czy istnieją sprawdzone sposoby, aby dowiedzieć się, czy rower pasuje do innych niż jazda na nim?

Odpowiedzi:


11

Najlepsza odpowiedź na twoje pytanie to po prostu „nie”. Chyba że wcześniej jeździłeś na dokładnej geometrii, nie ma świetnego sposobu, aby dowiedzieć się, czy twoje ciało spodoba się dopasowaniu. Pewnie, istnieje wiele zmian, które możesz zrobić dla każdego roweru, aby zbliżyć go, ale nic nie zastąpi wyjęcia roweru na 20 mil, aby dowiedzieć się, jak twoje ciało zareaguje.

Powiedziawszy to, jeśli nie jeździsz na rowerze regularnie i planujesz jeździć tylko przez ograniczony czas, dobry instalator może podjąć rozsądną decyzję bez poważnych problemów. Rower można dostroić do swoich potrzeb, o ile ogólny rozmiar jest prawidłowy.


To technicznie prawda. Ale istnieje test, który możesz wykonać. W rzeczywistości istnieje technologia Retul zwana „pro bike fit”, spójrz na to. bardzo ciekawe i warte poznania;)
Toni Michel Caubet

5

Podejście, które może dać ci pewność, polega na pomiarze istniejących rowerów na krytycznych wymiarach, aby zobaczyć, jak się porównują.

Dla mnie (i najwyraźniej również dla umysłu późnego wielkiego Sheldona Browna ) najważniejszym wymiarem do rozważenia jest długość górnej rurki. Zasadniczo można uzyskać pewną regulację „zasięgu”, odległości między siodłem a kierownicą, dostosowując siodło na szynach i wsporniku, ale zakres zmienności jest dość mały. Sztyce mogą być przedłużane w dość znacznym zakresie, i ogólnie możesz bawić się ze wzrostem na mostku, a także elementami dystansowymi na rączce, aby uzyskać dużo regulacji w pionie.

Pobierz więc swoje specyfikacje dotyczące kontroli krzyżowej i stwierdzimy, że górna rura ma efektywną długość 570 mm. Wyjdź i zmierz górną rurkę swojego obecnego roweru (lub roweru, na którym wygodnie jeździsz), a jeśli jest blisko tego, to dobrze jest iść.


2

Wiele sklepów rowerowych robi sesję „fit”. Może bardziej powszechny dla roadies, ale nadal przydatny dla każdego kierowcy. Będą cię mierzyć, oglądać, jak jeździsz (prawdopodobnie wideo), a następnie opracują pomiary, na których będziesz czuć się najlepiej. Pomiary te można dopasować do roweru.

Mój LBS kosztuje 75 USD, ale widziałem, że miejsca obciążają do 300 USD.


Okucia są zwykle dołączane do zakupu roweru. My LBS obejmuje profesjonalne dopasowanie do każdego roweru sprzedanego za ponad 1000 USD.
Russ Warren

Okucia powinny przyjść przed zakupem roweru naprawdę. Geometria na jednym rowerze może nie być taka sama, co oznacza o wiele więcej pracy przy zmianie dopasowania. Zawsze głosowałbym na fit przed zakupem roweru, a nie po jego zakupie.
Curtismchale,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.