Czy powinienem przywrócić mój stary rower do zimowych dojazdów (a dla żony jeździć ze mną) lub wyrzucić?


3

Rok temu przeprowadziłem się do Bostonu, a mój teść dał mi swój stary specjalistyczny rower górski. On jest kolarzem szosowym, więc ten rower został pozostawiony na bok najdłużej. Był w przyzwoitej formie. Jedyne pieniądze, które na to wydałem, dotyczyły niektórych świateł, jednej opony i dwóch rur. Dojeżdżałem do pracy (łącznie 3 mile) każdego dnia: ze słońcem, deszczem lub śniegiem. Ale (niestety) w ogóle się tym nie zajmowałem. A teraz rower jest w naprawdę złym stanie. Łańcuchy, przednia / tylna przerzutka i kaseta są SUPER zardzewiałe. I obie przerwy również zniknęły. Na moje urodziny kupiłem nowy rower (Specialized Sirrus Comp), ale nie chcę jeździć na śniegu.

Postanowiłem więc przywrócić stary. Chodziło o to, aby powoli przywrócić ten rower do przyzwoitych części, jeździć nim zimą i zająć się nim, a potem miałbym zapasowy rower, który moja żona mogłaby wykorzystać.

Pierwszy krok: hamulce. Były NAPRAWDĘ złe, więc kupiłem nowe v-hamulce od Amazon (Shimano Acera Mountain Bicycle V-Brake / 23 USD) i próbowałem je zainstalować. Nie poszło dobrze, ponieważ potrzebuję także nowych kabli. Z tego powodu byłem bardzo sfrustrowany i całkowicie zdemontowałem rower i nie ma odwrotu.

Oto moje pytanie: czy mam to zrobić, czy nie? Oto lista części, które najprawdopodobniej będę musiała kupić, aby odłożyć rower na ulice

  • Zestaw przewodów i obudów hamulca Shimano - 14 USD
  • Przewód zmiany biegów ze stali nierdzewnej Shimano - 9 USD
  • Przerzutka do rowerów górskich Shimano Tourney 6/7 - 13 USD
  • Przerzutka przednia Shimano FD-TX50 - 11 USD
  • Dźwignia zmiany biegów Shimano Tourney SL-RS45 - 16 USD
  • Nowy łańcuch - 10 USD

Czy coś mi brakuje? Prawdopodobnie powinienem kupić nowe koła, ale z pewnością mogę czekać.

Tak więc całkowity koszt wyniesie: 96 USD. Ostatecznym rezultatem (idealnym) byłaby stara, ale przyzwoita rama specjalistyczna (to jedyna część, która nie jest zardzewiała) z nowymi częściami Shimano klasy podstawowej. To brzmi lepiej niż rower w sklepie.

Czy to głupie, biorąc pod uwagę, że nie mam pojęcia, jak wszystko złożyć (YouTube pomoże mi)?


1
Proszę go zachować i używać. To świetny atut do przechowywania starych rowerów. Nawet jeśli go rzucisz lub sprzedasz (nikt nie może kupić), co otrzymasz? Więc kochaj swój rower i ciesz się jego miłością dla Ciebie :)

2
To hamulec, a nie przerwa. Rozpoczęcie nowego roweru - uncja prewencji warta jest funta lekarstwa. Jeśli chodzi o stary rower, powinieneś go smarować, zanim się poddasz i rozbijesz. Dlaczego potrzebujesz nawet przedniej przerzutki do jazdy zimowej?
paparazzo

Jeśli dostaniesz nowy łańcuch, dodaj kolejne 10 $ do 15 $ za zestaw zębów / kasetę. A jak mówisz o rdzy, prawdopodobnie mechanizm korbowy / tarcze. To daje zupełnie nowy układ napędowy. Tak zacząłem od mojego starego roweru… powiedzmy, że rama wciąż tam jest, niewiele więcej;). YouTube wykonał pracę za mnie, nie spiesz się.
linac

W przypadku rowerów zimowych prawdopodobnie nie musisz kupować wszystkich markowych części. Również używane części mogą być czasami używane, jeśli są w dobrym stanie.
Davorin Ruševljan

@Blam - Przednia przerzutka może być przydatna przez cały rok, zwłaszcza jeśli mieszkasz na obszarach przybrzeżnych ze stromymi wzgórzami!
Rider_X

Odpowiedzi:


3

Dwa pytania tutaj - przywróć stary rower i rower dla swojej żony.

Zajmijmy się łatwym - stary Specialized będzie lepszym rowerem niż dom towarowy. Jeśli potrzebujesz dużo więcej sprzętu do wymiany, zastanów się, czy nie szukać dawcy. Dodaj kolejne 100 dolarów do listy rzeczy, które mogą być potrzebne - na przykład nowe pierścienie i pierścienie łańcuchowe, klocki hamulcowe itp. Usuń i przepakuj łożyska kół i zestaw słuchawkowy, a prawdopodobnie dobrze pójdziesz. Jednak z brzmienia tego roweru z drugiej ręki może być lepsza opcja, ponieważ pogorszenie, które wymaga wymiany tych części, prawie na pewno oznacza, że ​​inne części są na ostatnich nogach. Nie mogę powiedzieć na pewno, nie widząc tego.

Następny - Jaki rower powinien jeździć twoja żona - zależy to od twojego związku. Widzę to cały czas - Fit, aktywny silny facet na próbach jeżdżących na wielotysięcznych ultralekkich lekkich rowerowych milach przed swoim partnerem, który najwyraźniej nie żyje oddechami i marzeniami, tak jak on i nie jest w pobliżu. Ona walczy na starym trzepaku, którego jej partner nie zobaczyłby, martwego jeźdźca, mil za sobą, wyczerpanego i bliskiego łez .......

Jeśli nie lubisz swojej żony i / lub chcesz być wysłana na własną rękę z jej błogosławieństwem, daj jej trzepak.

Jeśli lubisz swoją żonę i / lub chciałbyś, żeby cię polubiła, ciesz się jazdą i spędzaj z tobą czas na rowerach, daj jej najpiękniejszy rower i jeźdź na ubijaku. Jeśli lubi jeździć, możesz kupić jej ładny rower, który pasuje do niej właściwie. Zagraj w karty poprawnie, możesz kupić jej lepszy rower niż twój, a kiedy wychodzisz solo - jeździsz na tym ......

(Przypuszczam, że rowery pasują do obu zawodników. Moja żona i ja pasujemy do tego samego rozmiaru ramy. Mam dwa sztycy i siedzenia dla „jej” roweru - jeden dla niej, jeden dla mnie… .)


1

Trzymaj rower i napraw go.

W twojej sytuacji rozważałbym konwersję z jedną prędkością. Piękno pojedynczej prędkości polega na tym, że konserwacja jest niższa, nie trzeba się martwić o manetki, przerzutki itp. Wystarczy znaleźć sprzęt, który działa dla ciebie i obszaru, w którym jedziesz, a wszystko, co musisz zrobić, to dać łańcuchowi sporadyczne smarowanie .

Miałem stary 26-calowy MTB, który przekonwertowałem na jedną prędkość, prawie takie same jak twoje. Gdzie mieszkam, nie dostajemy śniegu, ale ulewny deszcz. Moje powody dla pojedynczej prędkości były głównie związane z wydatkami. Nie mogłem sobie pozwolić na nowy rower i chciałem ograniczyć wydatki do minimum. Wiedziałem, że będę jechał w deszczu, gdzie skończyłbym, gdybym spryskał żwir drogowy i brud spowodował uszkodzenie mojego układu napędowego. Chciałem także łatwości konserwacji. Po wstępnej kompilacji i konfiguracji nie muszę się martwić o rozciąganie kabli i podejrzaną zmianę biegów. Muszę co jakiś czas smarować łańcuch, i wiem, że mam dobry, niezawodny rower do jazdy w każdych warunkach pogodowych.

Jak twierdzi @batman, musisz wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak masz freehub lub wolne wybieg i wpływ, jaki może mieć na linię łańcucha, oraz rodzaj zestawu do konwersji. Trzeba także spojrzeć na haki i sprawdzić, czy potrzebny jest napinacz łańcucha, czy pójść dalej i uzyskać ekscentryczny suport (są one kosztowne). Ale nadal sugerowałbym, że warto rozważyć pojedynczą prędkość dojeżdżania do pracy w złych warunkach pogodowych. W ciągu 18 miesięcy dojeżdżania nie musiałem wydawać żadnych pieniędzy na rowerze poza używaniem części mojego oleju, który już miałem.


Zależy to od wieku - jeśli masz pionowe spadki, nadal potrzebujesz napinacza łańcucha do pracy z pojedynczą prędkością (wraz z niektórymi regulacjami linii łańcucha), więc możesz wybrać przerzutkę jako napinacz łańcucha. W przypadku haków poziomych jest to nowe koło / ponowne wybieranie starego koła.
Batman

Nie musisz ściśle zmieniać starego koła. Zestawy jednobiegowe są wyposażone w przekładki, które pozwalają uzyskać prawidłową linię łańcucha z wolnym biegiem. Jeśli rower ma tylną prędkość 6/7, istnieje szansa, że ​​jest to wolna przestrzeń, która zaczyna utrudniać konwersję SS.
Dan

Myślę,. w obecnej postaci ta odpowiedź jest zbyt subiektywna, aby była szczególnie przydatna. Byłoby pomocne, gdybyś mógł wyjaśnić, dlaczego mówisz to, co mówisz. Muszę przyznać, że zgadzam się z @Batmanem, ponieważ zależy to od czynników, których operacja nawet nie dyskutowała, ale twoja odpowiedź brzmi tak, jakby była nie do pomyślenia
PeteH
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.