Jakich opon mogę używać z felgami bezdętkowymi?


2

Kupiłem Trek FX 7.4 zeszłego lata, a teraz, gdy warunki są coraz bardziej śliskie, myślę o zdobyciu trochę więcej opon zimowych. Obręcze są bezdętkowe, ale jestem trochę zdezorientowany, jakie opony mogę kupić. Czy wszystkie opony są kompatybilne z tymi bezdętkowymi felgami? Czy muszę zamontować dętkę z niektórymi oponami, czy też wszystkie opony działają „bezdętkowo”?

Odpowiedzi:


1

Felgi z wieloma nowymi rowerami Trek (w tym z twoimi) są „bezdętkowe”. Oznacza to, że możesz biegać bezdętkowo, ale możesz również prowadzić zwykłe stare opony z rurkami (np. Klinkierami).

Podstawową zaletą prowadzenia opony bezdętkowej (która będzie oznaczona jako bezdętkowa) jest to, że można biegać pod niższym ciśnieniem bez uzyskiwania szczypiec, co jest korzystne w zimie. Trzeba jednak pamiętać o uszczelniaczu (i odpowiednich zaworach, obręczach), aby to zrobić [wraz z oczywistym zakupem opony bezdętkowej]. Zwróć uwagę, że jeśli uszczelnienie nie powiedzie się, powinieneś nosić wewnętrzną rurkę (niezależnie od tego, czy prowadzisz zwykłą czy bezdętkową oponę), abyś mógł wrzucić ją do opony, aby dostać się do domu.

Jeśli prowadzisz zwykłą oponę (np. Klinkier - opony rurowe są specjalnym przedmiotem dla kierowców wyścigowych, więc nie myl się z terminami), powinieneś założyć wewnętrzną rurkę i zainstalować ją jak zwykle. Jeśli używasz opon dostarczanych pierwotnie z 7.4 FX, masz zwykłą oponę (która ma rurkę), więc po prostu znajdziesz inną oponę, która ma mniej więcej ten sam rozmiar (prawdopodobnie około 700x32), wyskoczysz ze starej jeden i pop na nowy. Regularne opony są również nieco tańsze.

Są ludzie, którzy prowadzą regularne opony jako bezdętkowe (na własne ryzyko - niektóre opony biorą to, inne nie ). Możesz spróbować tego na własne ryzyko, ale na zimę pewnie po prostu wybrałbym zwykłą oponę klinkierową z dętką. Opony, które można dopasować do czegoś takiego jak 7.4 FX, będą wystarczająco wąskie, aby przewaga opony bezdętkowej przy niskim ciśnieniu naprawdę ci nie pomogła. Może zwykła opona z kolcami, w zależności od tego, gdzie jesteś i jakie są warunki na drodze.


1

Wiele opon może być przystosowanych do pracy bez rury, ale opony bezdętkowe mają tendencję do pracy z rurami.

Kulka opony bezdętkowej jest gładka i formowana dokładniej niż opony bezdętkowe, tworząc szczelniejsze uszczelnienie z felgami zgodnymi z tubeless. Być może będziesz w stanie osiągnąć bieg bezdętkowy z oponą bezdętkową, ale prawdopodobnie będziesz musiał użyć więcej masy uszczelniającej.

Niektóre systemy bezdętkowe wykorzystują samodzielny zawór, inne wykorzystują zawór zintegrowany z paskiem obręczy. W przypadku „bezdętkowego getta” możesz wziąć innertube z mniejszego rozmiaru i wyciąć go, aby przypominał bezdętkowe paski obręczowe z zaworami. (Nigdy tego nie robiłem, YMMV).

Jeśli nie masz nic przeciwko temu, żeby się bałagan z uszczelniaczem, spróbuj. Jeśli ci się nie uda, załóż rurkę!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.