Modernizacja tylnej przerzutki i kasety


1

Niedawno dostałem to, co większość ludzi uważa za tani i zabawkowy rower szosowy. Przyszedł z bardzo prymitywnym RD i kasetą (Shimano SIS? Myślę, że). Lubię ulepszać swoje rzeczy, moje pytanie brzmi: czy uaktualnienie do RD, takiego jak Shimano Tourney i kolejna nieco droższa kaseta Shimano, zapewni lepszą wydajność zmiany biegów i trwałość? Po dostosowaniu mojego RD zmienia się dość dobrze, ale czuję, że jest bardzo tani i słaby.


2
Jeśli lubisz majsterkować, kup fajniejszy używany rower. Rowery z niższej półki po prostu nie są tak sprawne.
paparazzo

Odpowiedzi:


2

Jeśli jest to rower niskiej jakości, prawdopodobnie najlepiej jest po prostu sprzedać go i kupić porządny rower na początek - są dobrze używane rowery szosowe w stosunkowo niskich cenach.

Pierwszym problemem jest to, że tanie motocykle szosowe prawdopodobnie nawet nie mają systemów kasetowych + freehub - mają wolne koła. Wysokiej jakości wolne koła nie są tanie i potrzebujesz odpowiedniego narzędzia do usuwania wolnego koła. Nie wpłynie to również na wydajność zmiany przełożeń, chyba że tylne koła zębate nie zostaną faktycznie pochylone pod kątem zmiany przełożeń.

Modernizacja tylnej przerzutki może sprawić, że lepiej się reguluje, ale przerzutka tylna jest naprawdę „tak” dla manetek - manetki mówią, ile liny pociągnąć, a przerzutka robi to z zastrzeżeniem śrub ograniczających, które nie pozwalają na zmianę szprychy lub tylny zestaw, kąt korpusu śruby B i napięcie linki są dobre. Aby uzyskać z tego dobre osiągi, potrzebujesz dobrych manetek i dobrej przerzutki.

Niestety, manetki nie są tanie i muszą być dopasowane do liczby prędkości z tyłu (chyba że używasz manetek ciernych, w których zmiana jest ruchem ciągłym, który przycinasz), i prawdopodobnie będzie kosztować więcej niż sam rower.

Najlepszą opcją pod względem wydajności jest po prostu dostosowanie wszystkiego tak dobrze, jak to możliwe, i prowadzenie roweru bez zmian. Gdy coś zacznie się nie udać, kup nowy rower. Jeśli rzeczy są tak niskiej jakości, że Tourney jest ulepszeniem, prawie wszystko, co zrobisz, będzie poprawą wydajności i trwałości, ale będzie też kosztować więcej niż jest wart rower (i prawdopodobnie będziesz mógł kupić używany rower) z komponentami lepszej jakości po uwzględnieniu kosztów komponentów (być może nawet z wyłączeniem narzędzi + kosztów pracy).


1
Dzięki za długotrwałą reakcję, nie mam nic przeciwko wydawaniu więcej na komponenty, niż rower jest wart, wydałbym nawet 3 razy więcej, po prostu lubię majsterkować. Jak już wspomniałeś, aby zaktualizować kasetę, potrzebowałbym specjalnego narzędzia do wyjmowania kasety? Czy uaktualnienie RD byłoby tak proste, jak odkręcenie go i wkręcenie nowego?
Uczony

Jeśli jest to wolne koło (bardziej prawdopodobne w przypadku taniego roweru), musisz uzyskać odpowiedni środek do usuwania wolnego koła (zakładając, że jest nawet wymienny - tanie wolne koła często nie są i muszą zostać zniszczone, aby je usunąć), a następnie możesz wkręcić nowy ręcznie. Jeśli jest to kaseta, potrzebujesz odpowiedniego zmywacza, aby wyjąć i zainstalować nową kasetę. Podłączenie nowej tylnej przerzutki oznacza, że ​​musisz odkręcić starą i przykręcić nową, która jest zaprojektowana do tego samego uciągu linki jak manetki (która powinna być dowolnym dolnym Shimano), i wyreguluj ją.
Batman

@Revoo Sheldon Brown ma dobre wyjaśnienie różnicy między wolnobiegiem a kasetą. sheldonbrown.com/free-k7.html
jimchristie

1

W zeszłym roku znalazłem moją dziewczynę jako starszą Takarę (klasyczna stalowa rama) z komponentami SIS shimano i działało dobrze. Tak, komponenty były słabe, śmieciowe i wskakiwały na niektóre biegi, ale wykonało to zadanie, dopóki nie mogliśmy go ulepszyć.

W następnym roku kupiliśmy Trek 600 (aluminiowa rama) ze wszystkimi komponentami shimano 600 i usunęliśmy go. Następnie wymieniliśmy komponenty Takara Sis na Ultergra i teraz jest to zupełnie nowy rower. Działa lepiej niż kiedykolwiek. Gówno jak sen i bardzo solidne. Ponadto, jeśli kiedykolwiek zdarzy się nam dostać nową ramę, mamy komponenty i wiedzę na temat instalacji.

Shimano jest zwykle uniwersalne, więc wymiana części jest łatwa. Koszt narzędzi wyniósł około 75 dolarów. Ale kto nie chce wymówki, aby kupić więcej narzędzi?

Z rowerami, które znalazłem, elementy mają znaczenie, są prawdziwą duszą motocykla i zawsze będziesz zadowolony z bardziej solidnego sprzętu.


Istnieje jednak różnica między aktualizacją BSO a starą / pożądaną ramką.
Batman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.