Sugerowane ciśnienie w oponach dla „przeciążonego” roweru


3

Mam bardzo stary (ponad 10 lat) autorski rower Mystic. Ma opony 26 x 1,95 cala z sugerowanym ciśnieniem ustawionym na 2,9-4,5 bar. Obecnie nadmuchałem je do 3,4 bara. Mam około 120 kg i jazda na takich oponach nie sprawia mi żadnych problemów.

Chciałbym zacząć jeździć ze starszą córką na rowerowym foteliku dziecięcym. Ma mniej niż 20 kg (waga graniczna dla tego fotelika dziecięcego).

Odpowiedzi na to pytanie Duru Can Celasun zapewniły mnie, że ogólnie mój rower powinien bez problemu poradzić sobie z naszą masą 140-150 kg. Chociaż możemy już mówić o przeciążonym rowerze o takiej wadze użytkownika.

Tutaj chciałbym zapytać, jakie byłoby idealne ciśnienie w oponach zarówno dla moich samotnych przejażdżek (120-125 kg), jak i dla wspólnych podróży (140-150 kg)?


1
Sprawdziłbym koła, czy są w dobrym stanie i czy są wystarczająco mocne, ponieważ jest to punkt krytyczny. A jeśli nie masz pewności co do swoich opon i chcesz być po bezpiecznej stronie, możesz kupić opony turystyczne / ebike, największe, które pasują do twojej ramy. Schwalbe zalecił maksymalne obciążenie na oponę wymienione na stronie internetowej UE. Jak widzę, większość ich opon powyżej 1,6 "może utrzymać ponad 100 kg na koło, co jest pocieszające. Może mógłbyś również sprawdzić wiek swojej opony, nie ufałbym zbyt starym oponom, takim jak 5 lat lub starszym, do obsługi tego rodzaju opon obciążenie
PPatrik

Odpowiedzi:


5

Zasadniczo zakres ciśnienia w oponach zaznaczony na oponie jest nieco luźny - dział marketingu chce dużego zakresu, ponieważ będzie lepiej sprzedawać, dział prawny chce małego zakresu, więc odpowiedzialność jest niższa, a inżynierowie mają coś prawdopodobnie większego niż to, co zaznaczono na opony jako bezpieczne. Ciśnienie w oponach powinno być na tyle wysokie, aby nie uszczypnąć się, ale nie dawać trudnej jazdy. Linki w zaleceniach pokazują w przybliżeniu, jak powinno wyglądać ugięcie opony. Należy pamiętać, że niższe ciśnienia są na ogół bardziej wygodne.

150 kg na rowerze to dużo - większość firm oznaczy to jako wyższą niż maksymalna waga w modelach rowerów nieutouringowych / cargo (więc legalnie jesteś sam). To powiedziawszy, nosiłem znacznie więcej na rowerach oznaczonych znacznie mniej, z tym jesteś sam.

Jeśli chodzi o najlepsze ciśnienie w oponach, musisz to sprawdzić na własną rękę - zależy to od terenu, na którym jeździsz, żołądka córki itp. (I najlepszego ciśnienia w oponach (co jest w dużej mierze subiektywne, dlatego jestem głosowanie w celu zamknięcia pytania) będzie zależeć od obciążenia roweru, więc jeśli chciałbyś mieć jedną presję, musiałbyś wymienić na przejażdżki bez córki i córki).

Na początek jest kilka tabel rekomendacji i zaleceń producenta - dostosuj ciśnienie opon do własnych upodobań.


Przy umiarkowanie dużych oponach powinieneś być w stanie podnieść ciśnienie na ściance bocznej z tyłu bez zbyt ciężkiej jazdy dla pasażera. Fotelik dziecięcy montowany na sztycy powinien mieć pewną elastyczność w porównaniu z siedziskiem montowanym w bagażniku; pytanie nie mówi, które to jest. Przy tak dużej masie dobrym pomysłem byłoby odciążenie siodła, aby użyć nóg do zawieszenia ciężaru nad nierównościami (i unikania dużych nierówności, takich jak krawężniki). Realistycznie rzecz biorąc, jesteś sam na własną rękę, chyba że i tak popadnie w ruinę przy wyjściu ze sklepu.
Chris H
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.