Dlaczego rowerzyści wolą torby kurierskie niż plecaki?


86

Ok, wiem, że forma czasami podąża za funkcją - i może być jeszcze bardziej zabawnie irracjonalna, kiedy pojawia się moda i trendy - ale jaka jest urok torby kurierskiej dla rowerzysty? Widzę ich wszędzie i nie mogę się powstrzymać, ale wyobrażam sobie, że to wielki ból w koślawym sposobie, w jaki zawieszają się na jednym ramieniu, nie wspominając już o manewrze z paskiem nad głową wymaganym do zdejmowania jednego, stając się jeszcze bardziej niewygodne w ciasnych kwartałach, jak na przykład mała kawiarnia. Ale tam są, zawsze popularne.

Ludzie, którzy lubią z nich korzystać, zazwyczaj są nimi bardzo pasjonaci - i wątpię, że ogranicza się to tylko do stylu torby. Mam niewielkie doświadczenie w jeździe z plecakami lub torbami kurierskimi, pytam, dlaczego jeździsz jedna na drugiej?


4
Powiązane pytanie: Plusy i minusy sakwy i torby kurierskie . (Nie dotyczy to kwestii plecaka-torby-messenger, ale niektóre z pokrytych gruntów są powiązane.) Chcę zobaczyć odpowiedzi na to pytanie. Używam mojej torby kurierskiej, ponieważ dobrze pasuje do mojego netbooka, ale nie jest tak wygodna na dłuższe wycieczki, w których użyję plecaka lub sakw.
Neil Fein

2
Jestem facetem z plecaka. Najłatwiejszy sposób na noszenie wszystkich części zamiennych, narzędzi i zwykłych butów (jeśli narzędzia i części zapasowe okażą się niewystarczające), kiedy jeżdżę na rowerze.
Brian Knoblauch

Czy którakolwiek z tych odpowiedzi jest na tyle użyteczna, że ​​możesz rozważyć jej przyjęcie? Jeśli nie, czego jeszcze potrzebujesz w odpowiedzi?
Neil Fein

1
Im z mózgiem. Wolałbym nosić plecak. Nienawidzę, gdy torba kurierska odchyla się na bok, ponieważ musiałam spojrzeć za siebie czy coś.
Matt Adams,

plecaki można przesuwać na bok, ponieważ każdy pasek zwisa tylko z jednego ramienia. Pasek torby kurierskiej znajduje się wokół klatki piersiowej, a poza obracaniem się wokół ciebie (co zapobiega drugiemu paskowi, który znajduje się na każdej odpowiedniej torbie kurierskiej), nie przesuwa się na boki.
njzk2

Odpowiedzi:


89

Ostatnie dwa lata spędziłem jako strażnik prowincji w Północnej Kalifornii. Tam prawie codziennie nosiłem plecak. Teraz jestem osobą dojeżdżającą do pracy w rowerze w Sacramento i najpierw wybieram sakwy, po drugie torbę kurierską, a odległy trzeci plecak.

Są trzy powody, dla których plecak jest moim ostatnim wyborem na tej liście.

 1. Każda torba, którą noszę, jest pełna. Nie wiem, jak to działa, ale moja torba jest zawsze pełna czegoś. Pełny plecak jeździ na moich plecach wyżej niż torba kurierska. To podnosi mój środek ciężkości i łatwiej wytrąca mnie z równowagi.

 2. Nieważne, jak delikatnie jeżdżę i jaka jest temperatura, zanim zacznę pracować, jestem mokra od potu. Dzięki plecakowi pocę się jeszcze bardziej, ponieważ między plecami a torbą przepływ powietrza jest mniejszy. Torba kurierska, która jeździ niżej, obejmuje mniej moich pleców i trochę mniej się pocę. A może po prostu szybciej wysycham.

 3. Plecaki z pasami biodrowymi i paskami mostka są zaprojektowane tak, aby zrzucić ciężar z ramion na biodra i tułów. Działa to świetnie, gdy jesteś w pozycji wyprostowanej i spacerowej. Kiedy spadam z roweru, pas biodrowy jest niczym więcej niż przeszkodą, a pasek plecaka-mostka, choć bardziej przydatny, czasem mnie dusi. Ciężar ponownie przenosi się na moje ramiona i plecy, co po pewnym czasie powoduje pewien ból. Torby kurierskie - przynajmniej te, które są dobrze zaprojektowane - mają pasek, który biegnie po przekątnej przez mostek i który lepiej działa w pozycji jazdy, przenosząc ciężar na tułów.

Sakwy są jednak moim pierwszym wyborem, ponieważ lepiej rozwiązują wszystkie te problemy. Są całkowicie poza moimi plecami i dość nisko na rowerze. Do dłuższych przejażdżek i do codziennych dojazdów zazwyczaj używam sakw.

Jednak nie wszystkie moje motocykle mają bagażnik. Jeździłem na rowerze z Sacramento do Bay Area w torbie kurierskiej. Nie próbowałbym tego z plecakiem.


Dzięki za informację, to jest pouczające. Kolejne pytanie - czy w przypadku sakw konieczne jest użycie pary o wadze zawartości nieco zrównoważonej między bokami?
Sk606,

9
Codziennie jeżdżę do pracy z jedną sakwą. Nie robi dużej różnicy. Nawiasem mówiąc, są one na tylnym bagażniku. Widzę większą różnicę w przypadku tylko jednej sakwy na przednim stojaku.
DC_CARR

6
Powinieneś sprawdzić wentylowane plecaki. Miałem dokładnie takie same doświadczenia z potem, jak opisałeś, dopóki nie dostałem Deuter Futura z siatką z tyłu, a teraz nie mam więcej potu na plecach niż gdziekolwiek indziej.
Mac

3
Dziwię się, że plecak wytrąca cię z równowagi bardziej niż torba kurierska, która zwisa z boku. Osobiście uważam, że torby kurierskie są brutalne na ramieniu, po prostu nie można wygodnie nosić niczego ciężkiego. Sakwy są świetne, ale posiadam tylko rowery wyścigowe / górskie ... więc chociaż dojeżdżam do pracy, nie mogę ich dopasować.
Polubowny

1
Codziennie dojeżdżam rowerem przez co najmniej 3 i pół roku. Zbyt często noszę plecak, który jest pełen rzeczy, moje same zamki rowerowe wynoszą 3 kg (tak, jestem dość paranoikiem), ale czuję się komfortowo, po prostu dopasowuję paski, zapinam pasek na klatkę piersiową i jestem gotowy. Czuję paczkę jako przedłużenie mojego ciała, wiadomość byłaby zabójcą z powodu samej wagi.
kifli

45

Głównym powodem, dla którego posłańcy rowerowi używają toreb kurierskich, jest to, że nie trzeba ich zdejmować, aby je załadować lub rozładować. Jeśli ciągle podnosisz rzeczy i zrzucasz je przez cały dzień, nie chcesz się denerwować, zakładając i zdejmując plecak przez cały czas.

Drugim powodem jest to, że płaski prostokątny kształt torby kurierskiej jest bardziej odpowiedni do rzeczy, które zwykle noszą posłańcy (np. Dokumenty).

Co do tego, dlaczego reszta z nas, nie-rowerowych posłańców, korzysta z nich, nie ma wątpliwości, że moda jest dużą częścią. Wszyscy chcemy udawać, że jesteśmy jednym z tych duchów wolnych od posłańca, niż utknąć w biurze przez cały dzień ;-)

Ale oprócz tego, że są postrzegane jako bardziej fajne, torby kurierskie są dobre do przenoszenia laptopów ze względu na ich płaski prostokątny kształt. Plecaki, które są przeznaczone do jazdy na rowerze, nie są zwykle odpowiednie dla pełnowymiarowych laptopów - na przykład mój Deuter Rucsac jest fantastyczny do jazdy na rowerze górskim, ale mój 13-calowy laptop jest dość trudny do zmieszczenia. (Oczywiście są na rowerze plecaki zaprojektowane do zabrania laptopów, ale nie są powszechnie używane z tego, co widziałem).

Osobiście mam szczęście, że przez większość dni w mieście jeżdżę na składanym rowerze Brompton i używam torby kurierskiej, która przypina się do ramy podczas jazdy:

alternatywny tekst

Jest idealny do laptopa, a nie tylko odciąża mnie od pleców, ale także przenosi go nisko na rowerze z przodu, co nie psuje obsługi.

W te dni, kiedy nie mam Bromptona, jeżdżę rowerem / pociągiem / rowerem, a ponieważ nogi rowerowe są krótkie - aw ciągu dnia może być konieczne udanie się do klienta komunikacją miejską - korzystam inna torba w stylu messenger. Ale zdecydowanie nie chciałbym używać torby kurierskiej na długą podróż, wolałbym mieć bagaż na rowerze lub plecak.

(Pomijając fakt, że torby w stylu messenger są łatwe do załadunku i rozładunku, co ciekawe, wielu fotografów - którzy również biorą i wyjmują rzeczy z torby przez cały dzień - decyduje się na torby na nosidełka, które można łatwo obrócić w celu uzyskania dostępu i nie trzeba go zakładać i zdejmować w celu uzyskania dostępu. To nie jest coś, o czym myślisz, dopóki nie użyjesz torby, ale możliwość dostępu do niej bez konieczności jej zdejmowania jest ważna, jeśli jesteś w przez cały dzień).


5
+1 za możliwość wysunięcia torby kurierskiej na przód bez konieczności jej zdejmowania.
Mac

12

Jest kilka powodów, dla których wolę torbę kurierską lub plecak od sakw:

 • Torba na plecach jest łatwa do noszenia przy rowerze. Jeśli używasz roweru jako głównego środka transportu i wykonujesz wiele postojów, zabezpieczenie sakw może być niewygodne bez ich zdejmowania i przenoszenia. Mogę zsiąść z roweru i wziąć udział w koncercie lub innym wydarzeniu towarzyskim, mając na sobie torbę, to trochę do bani ciągnięcie sakwy z roweru. (Miałem jednak dość szczęścia z rozkładaną sakwą / plecakiem).
 • Bezpieczeństwo jest łatwe dzięki torbie kurierskiej. Jest zawsze przy Tobie, więc nie musisz się martwić o zamknięcie go na rowerze.
 • Dostępność jest łatwiejsza. Mogę rozłożyć torbę do przodu i łatwo wyciągnąć z niej rzeczy. Być może będę musiał zsiąść z roweru, aby uzyskać dostęp do sakw.
 • To platforma dla świateł. Na mojej torbie mam migający i przedni kierunkowskaz. Kiedy zmieniam rowery, nie muszę się martwić o zmianę świateł.
 • Sakwy wpływają na prowadzenie roweru. Uważam, że sam rower może być nieco mniej czuły, gdy jest załadowany. Trudniej jest go „rzucić” i szybko przyspieszyć, gdy torby są zamontowane w stojaku. Uważam, że nawet przy dość pełnej torbie z posłaniem wciąż mogę zaciskać pedały, ciąć ostre zakręty, wykonywać „drgające” ruchy i skręty, łatwiej jest podskoczyć króliczkiem i łatwiej mogę poślizgnąć się na stałym biegu bez rzeczy na moim rama.
 • Żadnych problemów z uderzeniem w pedał, przeciągania sakwy podczas ciężkiego skrętu lub problemów z wrzucaniem sakw do słupków i słupków na szlakach.

Zdecydowanie są miejsca, w których sakwy przewyższają torby kurierskie. Zwłaszcza jeśli nie masz do czynienia z jazdą po mieście, długimi trasami lub obciążeniem. Nic nie jest lepsze przez cały czas, wszystko zależy od twoich potrzeb i stylu jazdy.


Wiele odpowiednio zaprojektowanych toreb kurierskich nie musi siedzieć bokiem. Mają dużą podkładkę na ramię i rozkładają ładunek równomiernie na plecach. Przynajmniej ten, który jest przeznaczony dla prawdziwych posłańców, jest wiele „tanich” toreb, które są bardziej ukierunkowane na styl torby kurierskiej niż na funkcję.
Benzo,

4

Właściwie zawsze noszę plecak. Chciałbym dostać paczki do założenia z tyłu mojego roweru. Ale mam tylko jeden rower i jest z włókna węglowego, więc nie dodam do niego żadnej ramy pakietu.

Jednak spróbowałem kiedyś torby kurierskiej mojego przyjaciela, która pozostawiła na plecach siniaka wielkości softballu.

Myślę, że torby kurierskie mogą być dobre, jeśli masz tylko lunch, kurtkę i zeszyt. Ale muszę nosić do szkoły laptopa i podręczniki, więc moja paczka zwykle waży około 25-30 funtów i dojeżdżam 25 mil dziennie. Kiedy włożyłem cały ekwipunek do torby kurierskiej, torba cały czas zsuwała mi się z pleców. I, jak powiedziałem, pozostawiło nieprzyjemny siniak.

Plecy się pocą, ale lubię je, ponieważ możesz je przymocować za pomocą paska na piersi i bioder. (Czasami, gdy przykucnięcie nad pasem biodrowym nic nie robi, ale pasek na klatkę piersiową zawsze jest miły, aby utrzymać stabilność paczki).

Podsumowując, wolę plecaki. Ale widzę, że jeśli nie nosisz ciężkich przedmiotów, torba kurierska może być lepsza.


4

Dodam do już dobrych powodów, by używać torby kurierskiej.

 • Odkryłem, że plecaki mogą czasem wystawać zbyt wysoko, co utrudnia podniesienie głowy; szczególnie jeśli masz agresywną pozycję do jazdy (którą ma większość prawdziwych komunikatorów)
 • Odpowiednio zapakowana torba kurierska może być równie wygodna jak plecak. Mit, że pojedynczy pasek powoduje problemy z plecami, jest fałszywy i nie znalazłem żadnych badań, które mogłyby udowodnić inaczej.

4

Ja osobiście używam tylko plecaka, ale większość mojej jazdy to rekreacja w terenie, a nie dojazdy. Nigdy nie widziałem torby kurierskiej ani sakw na technicznych torach. Każdy MTBer, którego znam lub widziałem, ma plecak lub nic. Z dobrym plecakiem, kiedy jeżdżę, nie wiem nawet, czy jest tam przez większość czasu, jednak czasami chodzę do sklepu z mlekiem itp. I po prostu biorę najbliższy plecak - rzeczy takie jak torby szkolne dla dzieci są okropne w porównaniu, nigdy nie użyłbym jednego do poważnej jazdy.

Większość wad wspomnianych tutaj plecaków dotyczy kupowania zakupu wysokiej jakości torby dostosowanej do cyklu. To zawiera

 • Siatkowa wentylacja na plecach pomaga zatrzymać pocenie się.
 • Pasy biodrowe unoszą się z przodu wyżej niż normalny plecak
 • Profil górnej części paczki umożliwia pełny zakres ruchu z kaskiem i głową do góry.
 • Niski poziom głośności i blisko tyłu.

Główną wadą plecaka w porównaniu z torbą kurierską jest konieczność zdejmowania go, aby się do niego dostać.


2

Myślę, że dla wielu współczesnych osób dojeżdżających do pracy chodzi o modę. Torba kurierska może być lepszym wyborem dla osób często zatrzymujących się. Być może, zatrzymując się, wchodząc do firmy i potrzebując szybkiego dostępu do torby, a następnie przechodząc do innych spraw. Jednak tylko moja opinia, jadąc z punktu A do B, a później, wracając z B do A, bez przerw po drodze, plecak jest lepszym wyborem.


1

Zgadzam się z większością komentarzy na temat tego, że torby kurierskie są lepsze do jazdy. Jednak ... Wydaje mi się, że to bardzo dziwne, nikt jeszcze nie wspomniał, że jeśli jeździsz w hełmie pełnotwarzowym (takim jak kask zjazdowy lub motocyklowy), zawsze uderza o górną część plecaka, co w rzeczywistości jest niebezpieczne i ogranicza ruch / wzrok. Torba kurierska z grubym paskiem i pewnego rodzaju paskiem stabilizującym umożliwia swobodny ruch głowy. Plus mniej potu (pot jest zły na rowerze utkniętym w korku) i ogólnie noszę około 30-35 funtów w moim bez bólu barku, tak jak przy plecaku.


2
Witamy na Giełdzie Stosów Rowerów! Twoja oryginalna odpowiedź wydaje się być skierowana do motocyklistów, a nie rowerzystów. Zredagowałem odpowiedź, aby wyjaśnić. Jeśli znacznie zmodyfikowałem twoje zamiary, możesz ponownie edytować odpowiedź, ale prosimy o kierowanie rzeczy na rower. Aby zapoznać się z wprowadzeniem do tej i innych witryn pytań i odpowiedzi Stack Exchange, zapoznaj się z przewodnikiem .
Gary.Ray

1

Nikt nie zasugerował ani jako praktycznej odpowiedzi.

Osobiście trzymam zapasowe ubrania i buty w pracy. Moje narzędzia pozostają na ramie motocykla, podobnie jak woda. Jeśli coś noszę, jest to na ogół wystarczająco małe, aby schować jerseyową kieszeń.

Mówię więc „nie” zarówno plecakom, jak i torbom kurierskim.

Jeśli będę musiał przenieść coś większego, użyję przyczepy rowerowej i holuję ją z moim MTB. W ten sposób przesunąłem kosiarkę i piłę łańcuchową. Albo mogę założyć sakwę na MTB, ale daje to straszne problemy z uderzeniem pięty, więc wolę tego nie robić.


1
Uderzenie obcasami pochodzi z niewłaściwego kształtu torby na rower (bagażnik) i stóp. Dla niektórych osób nie ma dobrej opcji, ale dla wielu działa inny kształt sakwy. (I rozszerzony rower stojak jest świetny, na moim pionowej Nigdy nie uderzać moje sakwy, nawet gdy są one dość duże, co wynika z konstrukcji stelaża.)
Willeke

0

Chciałem tylko wspomnieć, że używanie torby kurierskiej jest również świetne pod względem bezpieczeństwa. Trzyma twoje rzeczy blisko ciała, gdzie mogą być ściśle monitorowane. Jest to idealne rozwiązanie dla miast, w których przestępczość może być problemem. Plecaki i sakwy mogą narazić Cię na kradzież, a Twoje rzeczy będą poza zasięgiem wzroku. Jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii, Chapman Torby tworzy bardzo wytrzymałe torby kurierskie: http://chapmanbags.com


0

Myślę, że jest to w dużej mierze styl i osobiste preferencje, a także nośność w dzisiejszych czasach. O wiele łatwiej jest mi znaleźć rozsądną wielkość torby kurierskiej, która zmieściłaby się w niektórych książkach, a także w moim komputerze i na ubraniu, w porównaniu z plecakiem o przyzwoitym rozmiarze, ze względu na potworność tych przegródek na laptopa.

W grę wchodzi również styl i warunki jazdy. Ponieważ plecak ma 2 (lub ewentualnie 3 paski, jeśli masz pasek na klatkę piersiową), nie porusza się dużo podczas jazdy (i chciałbym myśleć, że lepiej równoważy nacisk na paski niż torba kurierska - z pewnością , kiedy przestawiłem się z plecaka na torbę kurierską, na początku czułem się niekomfortowo) Torba kurierska może się do pewnego stopnia poruszać (co jest przydatne, jeśli mówisz kurierem rowerowym), ale jeśli jeździsz na śniegu / lodzie (powiedz, że jesteś dojeżdżającym zimą), torba kurierska może być trochę odpowiedzialności z powodu mobilności. Istnieją „paski krzyżowe”, które Timbuk2 sprzedaje za swoje torby, które przyciągają torbę do twojego ciała, które są przydatne do zmniejszenia tego ruchu, ale mimo to jest to coś więcej niż plecak. [Ekstremalną wersją tego byłaby torba kurierska Camelbak, która prawdopodobnie nie sprawdziłaby się dobrze w przypadku kolarstwa górskiego. ]


0

Ja osobiście wolę torby kurierskie. Są na ogół lekkie, leżą blisko ciała i zapewniają łatwy dostęp do wszystkich materiałów. Na przykład nowsze torby Timbuk2 mają lekką konstrukcję, bezpieczne zapięcie na rzep i kieszeń Napoleon, która zapewnia łatwy dostęp do małych kopert i dokumentów.

Torby kurierskie z jednym paskiem są używane od dziesięcioleci. Są zdjęcia rowerowych posłańców z lat 40. XX wieku korzystających z jednej torby z paskiem. Projekty zostały zmienione, aby zwiększyć atrakcyjność społeczną, ale nadal mają zastosowanie te same solidne, bezpieczne i wydajne zasady.

Mam nadzieję, że to pomaga!


0

Wolę torby kurierskie. Obecnie używam remisu w warsztacie misji. Pasek jest niezwykle wygodny (musi jeździć 30 mil dziennie) i mogę zmieścić w tej torbie więcej niż większość plecaków, które są tam dostępne. Miałem ten sam problem z plecakiem znacznie bardziej pocącym się niż z posłańcem. Jeśli chodzi o wiszącą z boku, prawdziwa torba kurierska jedzie pośrodku pleców i nieco niżej niż plecak. Mój posłaniec jest również wodoodporny w przeciwieństwie do wielu dostępnych plecaków.


-1

Kiedy dojeżdżałem do pracy, korzystałem z plecaka Kelty . Nigdy nie przejmowałem się spoconymi plecami, ponieważ miałem szczęście mieć prysznice i szafkę w pracy. Gdybym musiał zachować czystość, spocone plecy byłyby dla mnie prawdziwą troską, a następnie wybrałbym sakwy.

Torba kurierska to taka moda. Nie kupuj tego. Nie działa jak plecak czy sakwy. Ludzie, którzy ich używają, chcą, żeby ludzie je widzieli. To modne oświadczenie na równi z obcisłymi dżinsami i wąskimi wąsami.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.