Czy 9-biegowa korba będzie działać z 10-biegowym zestawem grupowym? [duplikować]


1

To pytanie ma już tutaj odpowiedź:

Czy ta 9-biegowa korba SLX współpracuje z nowszymi 10-biegowymi zestawami grupowymi? Wygląda na to, że 9 i 10 prędkości korb są takie same. Czy coś mi brakuje? Czy przestrzenie między pierścieniami są inne?

Pictured: Shimano 9 speed slx crank


Łańcuch 10 prędkości jest węższy. Więc prawdopodobnie nie!
Carel

Pytanie nie jest dokładnym dupem, ale odpowiedzi powinny dać ci niską wartość. Chociaż istnieją niezgodności, warto zauważyć, że ludzie tam pracują z mieszaniną 9/10.
PeteH

Prowadzę mechanizm korbowy 10 prędkości m610 z innymi składnikami o 9 prędkościach (od Deore do XT) i wszystko działa dobrze na obu kombinacjach dwóch i trzech pierścieni korbowych.
Klaster_1

Odpowiedzi:


0

Mechanizm korbowy o 10 prędkościach ma mniejszy odstęp między pierścieniami, ponieważ mniejszy łańcuch pasuje do tylnej kasety. Zestaw dziewięciobiegowej korby będzie działał z 10-biegowym układem napędowym.

Jednak nie wszystko jest proste. Możesz mieć problemy z użyciem 10-biegowej FD z 9-biegowym zestawem korbowym. Nie przesuwa się tak daleko jak prędkość 9, więc możesz doświadczyć niechlujnych zmian w zewnętrznym pierścieniu i pocierać łańcuch o FD w niektórych biegach. Niektórzy ludzie słyszeli o uruchomieniu manetki z 9 prędkościami, FD i korby ustawionymi z przodu i 10 z tyłu, aby tego uniknąć, ale większość z nich nie jest zadowolona.


1

10 jest nieco węższy, ale ogólnie korba z 1-metrowym węższym łańcuchem będzie działać całkiem dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.