Jak uchronić łańcuch przed wykolejeniem się z koła przedniego pod obciążeniem?


8

Widziałem, jak łańcuch wykręca się z przedniej zębatki i powoduje to znaczny flex. Jestem dużym facetem o atletycznej budowie (6'7 "/ 280lbs) i jest to rower typu big-box, więc nie oczekuję cudu. Czy są koła dla osób w moim rozmiarze, które nie będą się zginać obciążenia, a jeśli tak, to czy są w rozsądnej cenie?

AKTUALIZACJA

Flex, który widziałem, jest w rzeczywistości w tarczy (przednia zębatka)


Czy rama wygina się wokół suportu, czy widzisz faktyczne ugięcie tarczy (zębatki przedniej)?
darkcanuck,

Czy na pewno nie jest to zużyty łańcuch lub pierścień łańcucha (lub jedno i drugie)?
Amos,

Odpowiedzi:


10

Nie lubię być nosicielem złych wieści, ale raz czy dwa byłem na tej drodze. Jako hobby czasami wyciągam ramy rowerowe ze śmietników i przebudowuję je, aby sprzedawać za mój koszt na Craigslist. Przez lata nauczyłem się, że rowery, gdy są nowe, naprawdę kosztują co najmniej 300-400 USD. „Obiekty w kształcie rowerów” (BSO) są sprzedawane w sklepach takich jak Wal-Dart i Cost-Mo za znacznie, dużo mniej. Te BSO są jednak takie. Są stratą dla wszystkich oprócz producenta i sklepu. I wątpię, żeby sklepy dużo na nich zarabiały.

Jeśli znajdę BSO-sklep i próbuję go odbudować, zwykle usuwam i odrzucam cały ten przedni zespół - tarcze, korby, suport dolny. I tak zazwyczaj są tostami. Kiedy dojdę do tego punktu, mam zamiar wsiąść do roweru prawdopodobnie w pobliżu tego, co było warte nowego w Cost-Mo. Dolny wspornik (łożyska między korbami) prawdopodobnie wyniesie 30 USD (dziecko UN54!). Korby, które często używam, są godne za 20-30 USD. Koła łańcuchowe kolejne 5-20 $ za sztukę, w zależności od tego, co próbuję zbudować.

Żadna z tych rzeczy nie jest naprawdę droga, ale sumuje się.

DLACZEGO WAM MÓWIĘ o tym wszystkim?

Dlaczego nie powiem tylko: „kupuj używane części wysokiej jakości za 5-20 $?” Dobrze. Jeśli przykładasz tyle siły do ​​zginania pierścieni łańcucha, nie zdziwiłbym się, gdyby dolny wspornik również został zakręcony.

Czasami można dostać przyzwoite używane części w dość niskiej cenie, ale myślę, że jest mało prawdopodobne, aby twoje ramiona korby zaakceptowały zamienne tarcze (sprokety). Zazwyczaj w rowerach sklepowych są one nitowane. Są jednorazowe. Oznacza to również wymianę korb. Więc. Idziesz cały monte.

Więc wymyśl, najtańsze możliwe rozwiązanie, patrzymy na około 100 USD. Ile początkowo kosztował rower? Może 150 $? Jeśli to ci się opłaca, zrób to. Samemu nie jest tak trudno.

Z mojego doświadczenia wynika jednak, że gdy okaże się, że jedna rzecz jest zła ... to inna ... i inna ... już niedługo zainwestujesz 250 USD w rower o wartości około 150 USD.

Jeśli rower to „Twój rower” i masz do niego sentymentalne przywiązanie, rozumiem (jestem właścicielem tego roweru i nadal wlewam do niego części). W przeciwnym razie powiedziałbym, że szukaj wysokiej jakości używanego roweru. Specjalistyczny Rockhopper z połowy lat 90. wyda około 150 USD i będzie wyposażony w dobrej jakości części, nad którymi można łatwiej pracować.


1
I tak, istnieją koła zębate, które będą znęcać się nad dużym facetem, który się na nich obraca. Wielu producentów części wysokiej jakości tworzy wytrzymałe urządzenia, które będą Ci odpowiadać. Problem polega na tym, że aby były kompatybilne z twoim rowerem ... zmiany, które zarysowałem powyżej, są w porządku.
DC_CARR

1
Ten rower to Schwinn z Targetu i widzę, co mówisz o „BSO”. Pojechałem rowerem na stację kolejową, a następnie wsiadłem do pociągu na codzienne dojazdy latem tego roku. Oszczędności kosztów w porównaniu do jazdy samochodem i płacenia za parking wyniosły prawie 1500 USD na rok. Zrobię to samo w przyszłym roku, może uda mi się wymyślić, jak budżetować „prawdziwy” rower z oszczędnościami. Dzięki za radę!
bakoyaro,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.