Noszenie pizzy na rowerze


28

Mam tylny bagażnik.

Jednak tak naprawdę nie mam dobrego sposobu na noszenie pizzy.

Kable? Jakieś wystarczająco duże torby? Mogę uniknąć zbytniego pochylania się, zwolnię na zakrętach, jeśli będę musiał ...

Edycja : dostawa? Nie w tym mieście. Chcę tylko pizzę ...


1
Połóż to na siedzeniu i usiądź na nim? (Wydawało mi się, że na tylnym stojaku można by postawić średniej wielkości pizzę, choć prawdopodobnie chcielibyście dodać jakąś platformę.)
Daniel R Hicks,

2
Uwielbiam to pytanie! Na rowerze wyposażonym w megafon po prostu umieszczam pizzę na łodydze i trzymam boki pudełka od wewnątrz nadgarstków.
linguamachina

2
Serwis pizzy kilka pięter nade mną dostarcza na rowerze. Mają specjalne torby dokładnie w kształcie pudełek po pizzy.
Philipp

7
Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musisz przejmować się zbytnim pochylaniem się podczas pokonywania zakrętów. Podczas pokonywania zakrętów zawsze pochylasz się tak, aby suma grawitacji i siła odśrodkowa wskazywały od środka ciężkości w kierunku opon - tzn. Układ ciało-rower jest równoległy do ​​sił wywołanych przez zakręt. Dlatego twoja pizza zawsze będzie „odczuwać” siłę prostopadłą do dna podtrzymującego pudła, która po prostu dociska jej ciasto do ciasta, tak jak w przypadku grawitacji w stanie ustalonym. Trzeba tylko zadbać o to, aby nie przyspieszać i hamować zbyt mocno, ponieważ tam polewa będzie miała tendencję do poślizgnięcia.
Benedikt Bauer

4
Co powiesz na brzuch? Wydają się być dobrze przystosowani do pracy.
BPugh

Odpowiedzi:


22

Aby uzyskać najlepsze przenoszenie pizzy, potrzebujesz pneumatycznego zawieszenia pneumatycznego, opartego na wahadle, wyposażonego w stabilizator poprzeczny. Są to / były używane przez rowerzystów dostarczających ramen w Japonii, chociaż stają się coraz rzadsze (ludzie nie zamawiają makaronów ramen dostarczanych jak kiedyś) i obecnie głównie na motocyklach:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Z jednym z tych dzieci twoja pizza (lub ramen) nie będzie kołysać się na boki, podskakiwać i skończyć w jednym wielkim zakrzepłym bałaganie.

Oczywiście kosztuje około 400 USD i można go dostać tylko w Japonii. Ale jeśli poważnie myślisz o noszeniu pizzy, jest to jedyna droga.


5
To jest niesamowite. Znacznie bardziej wyrafinowane niż uchwyty motocyklowe do transportu pizzy w USA, które są po prostu pudełkiem z pewną izolacją i stojakiem w środku, aby nałożyć pizze.
Batman

6
Traktujemy nasz ramen poważnie.
RoboKaren,

1
Wygląda to jak idealny montaż go-pro :)
Criggie

20

Zwykle po prostu puszczam sznurek w pizzach na tylnym bagażniku i powoli przechodzę przez nierówności i nie agresywnie skręcam. Działa dobrze na jedno ciasto. Możesz przymocować jakąś sklejkę lub coś do regału, aby zapewnić platformę, jeśli chcesz.

Jednak w przypadku wielu ciast (dostawa) uważam, że dobrym pomysłem może być nosidełko w stylu motocyklowym (na przykład potrzebujesz przynajmniej torby zatrzymującej ciepło).


3
Czy ciasto jest synonimem pizzy?
James Bradbury,

7
W USA „ciasto” odnosi się do całej pizzy (w przeciwieństwie do kromki). Amerykanie amerykańscy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, jak zlokalizowany jest ten termin.
EP

2
Musisz wtedy mieszkać na pustkowiu pizzy. Słyszałem to na północnym wschodzie, a także w regionie chicagoland.
Batman

2
Nazywamy je plackami w miejscach, w których poważnie traktujemy naszą pizzę (głównie Nowy Jork / New Haven) i Chicago, gdzie mają taką obrzydliwość, którą nazywają „pizzą”, ale której my, True Believers®, nie przyjmujemy do wiadomości.
RoboKaren,

2
Regularnie transportuję pizzę na tylnym stojaku z siatką na bungee. Pudełko po pizzy ma 11 cali z boku. Ta konfiguracja jest bardzo bezpieczna. Nie czuję potrzeby, żeby zwalniać. [ Zdjęcie .]
dan-gph

7

Do bagażnika przymocowałem na stałe wodoodporny kwadrat świerkowy (42 x 43 cm²) za pomocą 8 zamków kablowych. Zaokrąglone rogi, wywiercone otwory na linki bungee, linki bungee z zamkami kablowymi trwale przymocowanymi z przodu siedliska (aby nie zostały skradzione).

Jest to tani brud, świetna pomoc w codziennym transporcie dowolnych towarów i trwa już ponad rok.

(Stamtąd wzięto stamtąd: http://borumat.de/fahrrad-gepaecktraeger-platte (niemiecki) i http://borumat.de/bilder/rad/hochstapelei.jpg )


-1

W przypadku listew upuszczających jest to tak proste:

(o ile pudełko do pizzy jest mniejsze niż kierownica).

Plastikowa torba z pudełkiem do pizzy jest zawieszona na kapturach, a spód jest podtrzymywany przez linki zmiany biegów. Jeśli nie masz plastikowej torby wokół pizzy, możesz ją trzymać rękami.

Możesz w jakiś sposób dostosować metodę do bullhornów i pasków na czas. W przypadku płaskich prętów można zawiesić paski z plastikowej torby na prętach, a resztę położyć na trzonie.

EDYCJA: Tak, ta metoda nie jest najbezpieczniejsza dla ciebie i pizzy, jeśli chcesz ją stosować regularnie. Ale dla mnie ma to sens jako doraźny sposób noszenia ciasta z najbliższej pizzerii. Testowałem go tylko podczas 5-minutowej jazdy z tanią pizzą o grubym cieście i był w idealnym stanie, gdy otworzyłem pudełko.


1
Wygląda na okropny pomysł.
Darth Egregious

2
Nie wydaje się to zbyt bezpieczne, gdy masz coś w pobliżu swoich hamulców (choć chyba już wcześniej nosiłem artykuły spożywcze na moich końcach kierownicy na moim MTB) lub z przodu, gdzie mogłoby to wpłynąć na twoje sterowanie lub jeśli nie masz błotników, weź złapany za kierownicę, jeśli coś pójdzie nie tak. Pomyśl też o swoich słabych dodatkach!
Batman

12
Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz zjeść pizzę zgniecioną po jednej stronie pudełka, czekając na karetkę, ponieważ zacięły się przednie hamulce.
Neil Fein,

@NeilFein ... podczas gdy starałeś się ominąć samochód, który skręcił na twoją ścieżkę, ponieważ twoje przednie światło było schowane za pizzą.
David Richerby,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.