Czy bagażnik na bagażnik jest w porządku, opierając się o szybę hatchbacka?


11

Wydaje mi się, że to jedno z tych oczywistych pytań, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi (nawet w podręczniku do szafy!).

Właśnie kupiłem stojak na rowery (mieści tylko 2 rowery) do mojego hatchbacka Subaru. Przekonałem się, że mogę zamontować bagażnik tak, aby nie naciskał na szybę tylnej szyby, ale zamontowanie go tak nisko wymaga zdjęcia przedniego koła roweru (przynajmniej dla wygody, prawdopodobnie bądź w porządku).

Czy zamiast tego mogę zamontować go tak, aby zębatka dociskała się do tylnej szyby? Czy jest to prawdopodobne lub możliwe do złamania przedniej szyby?

Pamiętaj, że moja tylna szyba nie jest pęknięta, chociaż samochód ma ponad 10 lat.

EDYCJA: Bagażnik rowerowy, który jest Thule Thruway Pro 2, wykorzystuje dwa wyściełane pianką pręty jako główne punkty styku między bagażnikiem a samochodem. Myślę, że to pytanie jest prawdopodobnie ważne dla każdego stojaka rowerowego z wyściełanymi prętami jako punktów kontaktowych, nie tylko stojaków rowerowych Thule.


Jaka część bagażnika dotyka przedniej szyby? Mam stojak na rowery, który jest rzeczywiście zaprojektowany, aby dotykać przedniej szyby, ale który faktycznie ma plastikowe miseczki do kontaktu. Kiedy widzisz, jak te rzeczy poruszają się szybko, nie pomyślałbym, że metal na szkle jest zdrowy.
PeteH,

@PeteH: Punkty styku są wyściełanymi pianką prętami, a nie plastikowymi miseczkami. Zobacz edycję.
skybluecodeflier

Jeśli używasz go na dobrych, gładkich drogach i przy lekkich rowerach i jesteś ostrożnym kierowcą, to tak. Przed użyciem wyczyść szklaną i dotykającą szkła część stojaka. Ale jeśli ulice są jak powierzchnia księżyca (jak mój kraj), szukałbym innego rodzaju stojaka. Albo bagażnik dachowy, albo bagażnik montowany na zaczepie. Osobiście miałem Toyotę Sprinter Carib i miałem problem ze szkłem ze swoim stojakiem. Zakończyłem cięcie stelaża i używanie części do wykonania niestandardowego, dodając kilka kawałków rurki EMT.
Jahaziel

Odpowiedzi:


8

Będąc jednocześnie właścicielem hatchbacka i bagażnika, mogę powiedzieć, że tak ... i nie.

Mam stojak Saris Bones 3, a stopy lekko wytrawiły okno. Chociaż stopy są z bardziej gumowatego plastiku, myślę, że gdy pod nimi jest brud i żwir i porusza się (nawet niezauważalny ruch), szlifuje w oknie. Zwykle całkiem dobrze czyści, ale mogę powiedzieć, gdzie są ślady stóp.

Polecam nałożenie skarpetki lub innego materiału na stopy (ciała też by nie skrzywdziły). Upewnij się również, że punkt kontaktowy jest czysty, co oznacza zgubienie lub usunięcie stojaka, aby wyczyścić za nim.

Wreszcie, nigdy nie miałem problemu z poślizgiem lub przemieszczaniem się stelaża, ale większość ciężaru (nawet na twoim typie stelaża) będzie spadać na dolne stopy lub drążki.


+1 Do czyszczenia szkła i stóp przed użyciem. Gumowe nóżki lepiej są czyste i używane bezpośrednio. Plastikowe (ish) stopy działają lepiej do czyszczenia i pokryte, jak mówisz, skarpetą lub jeszcze lepiej niektórymi kawałkami starej dętki.
Jahaziel

3
Lepszym sposobem uniknięcia zarysowania jest użycie taśmy izolacyjnej. Skarpety pozwolą, aby piasek dostał się pod punkty nacisku. Taśma nie porusza się po szybie, ruch odbywa się między taśmą a punktami mocowania stojaka.
mattnz

2

W maju kupiłem bagażnik rowerowy Thule zamontowany na bagażniku do mojego Lexusa.

Wczoraj podczas jazdy tylna szyba eksplodowała!

Po otwarciu bagażnika było oczywiste, że nacisk metalowych klipsów, które dotykały szkła, spowodował jego pęknięcie. Według faceta, który wymienił szybę, folia do przyciemniania szyb była przyczyną, dla której szyba nie pękła w samochodzie!

Mam nadzieję, że nikomu to się nigdy nie zdarza, a teraz nie wiem, jak się porusza!


1
Dobra anegdota, metal w żadnym momencie nie powinien stykać się ze szkłem. Szczerze mówiąc, uważam, że instrukcje by to powiedziały.
renesis

Tak, tylko wyściełane części stojaka powinny dotykać szkła. W szczególności należy uważać na wszelkie ostre rogi metalu, które mogłyby z powodu wiatru lub wibracji uderzyć w szkło.
Daniel R Hicks,

2

Zdecydowanie zalecam nałożenie kawałka szerokiej taśmy izolacyjnej na szybę CLEAN, z którą zetkną się gumowe / przyssawki stojaka rowerowego. Zapobiega to dostaniu się brudu pod gumowe / przyssawki i zarysowaniu szkła. Nie udało mi się tego zrobić tylko raz i od tego momentu nigdy więcej tego nie zrobiłem.


1

Ta instrukcja pokazuje to w oknie. THRUWAY
I nie przypuszczałbym, że jakikolwiek stojak z wyściełanymi prętami ma punkty kontaktowe.


Dzięki - tak, instrukcja wyjaśnia to, choćby pośrednio, w sposób dość jasny. Chociaż myślę, że druga odpowiedź lepiej pasuje do tego, o co prosiłem.
skybluecodeflier

Fajnie, ale schemat szafy na oknie nazwałbym jawnym.
paparazzo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.