Kolarstwo nocne: czy warto stosować drut elektroluminescencyjny?


18

Obecnie w Wielkiej Brytanii jest zima, więc dla bezpieczeństwa do pracy i do pracy potrzebuję świateł i odblaskowych powierzchni. Czytałem o tym, że miejscowi ludzie tracą życie na rowerze, więc nie chcę być tak widoczny i bezpieczny, jak to tylko możliwe. Obecnie mam:

Oświetlenie

Odblaskowy

Zastanawiam się nad zakupem i dopasowaniem drutu elektroluminescencyjnego do ramy roweru, aby być bardziej widocznym. Czy ktoś ma jakieś przemyślenia lub doświadczenia z pierwszej ręki?

Z jednej strony uważam, że jaśniejszy i bardziej widoczny jestem, tym bezpieczniejszy jestem. Jednak na moim rowerze jest już dużo oświetlenia i odblaskowych powierzchni. Upewniłem się również, że przednie światła są białe, tylne czerwone i inne odblaskowe powierzchnie. Martwię się więc, że el wire może dodać do mieszanki niestandardowy i mylący kolor.

Aktualizacja: 4 grudnia 2012 roku
w Suntekstore znalazłem trochę el wire za 6 funtów, więc postanowiłem spróbować! Nagrałem też szybki film Mój rower z drutem elektrycznym


Świetny opis tego, jak zapalić rower, wolałem wrócić później.
sixtyfootersdude

Po tym, jak wielu przyjaciół zostaje potrąconych przez samochody, zarówno pieszych, jak i rowerzystów, nawet w biały dzień, jazda nocą, całkiem szczerze, przeraża mnie do cholery. Staram się omijać główne drogi razem; jeździć po chodnikach tam, gdzie to możliwe (nie jest tak, że w nocy jeździ na nich wielu pieszych) i wracać do dróg mniej uczęszczanych, nawet jeśli jazda jest dłuższa. Jeśli chodzi o jego wartość, uważam, że poruszające się elementy odblaskowe (korby, nogi, koła itp.) Są bardziej zauważalne i możliwe do zidentyfikowania w niewielkiej odległości w nocy i są łatwiejsze do zmierzenia odległości niż pojedyncze światło.
rajd 25

Jestem sceptyczny, czy drut EL dodałby więcej niż zwykłe paski odblaskowe. Na ogół nie jest bardzo jasne. I jest to jeszcze jedna bateria, z którą trzeba sobie poradzić. Jeśli NAPRAWDĘ chcesz być widoczny, zdobądź ksenonowe światło stroboskopowe.
Daniel R Hicks,

Linki do rzeczy na Amazon są zepsute
Jason S

Moje własne doświadczenie z drutem EL prowadzi mnie do wniosku, że po prostu nie jest wystarczająco jasny, aby wiele pomóc. Podoba mi się ten pomysł i mogą istnieć inne technologie, które byłyby bardziej skuteczne.
Adam Rice

Odpowiedzi:


21

Istnieją pewne interesujące badania tutaj (str 56-60), pośród niektórych porządnych porównań metodologii sugerują, że materiał odblaskowy na głównych stawów sprawia prawdziwą różnicę mający rowerzyści są rozpoznawalne i identyfikowane. Rozumiem, że rozumiem, że światła są tylko światłami i mogą być (mniej więcej) czymkolwiek innym niż materiał odblaskowy na kostkach i kolanach, wprowadza ruch i sprawia, że ​​wyglądasz jak rowerzysta w podświadomości widza.

Nie oznacza to, że nie powinieneś zapalać się jak choinka, ale niezwykłe i nieoczekiwane rzeczy niekoniecznie pomogą ci zostać zauważonym.


6

Myślę, że największą zaletą drutu EL jest to, że zwiększy to twoją widoczność z boku . Przednie i prawdziwe światła nie są do tego świetne.

W moim folderze mam zainstalowane światła kół - z małymi kółkami w folderze tworzą one bardzo wyraźny wzór, bardzo zauważalny dla kierowców, którzy w innym przypadku prawdopodobnie by mnie skrzywdzili.


6

Na moich korbach też mam taśmę odblaskową 3M. Powinny być dobrze widoczne, a ruch wyraźnie wskazywałby, że jestem rowerem, a nie samochodem.


To prawda, ale taśma odblaskowa wymaga źródła światła, aby była użyteczna. Jednak nowsze odbłyśniki uciekają przy bardzo niewielkim świetle przychodzącym. Białe odblaskowe reflektory szprychowe radzą sobie bardzo dobrze, szczególnie w porównaniu do starych żółtych.
Criggie

4

Przepraszam, nie mam pojęcia, jak wygląda drut elektryczny. Jako kierowca najlepszymi cechami, szczególnie w mieście, są migające diody LED z przodu iz tyłu, odblaskowe opaski na kostki (działają pod dowolnym kątem) oraz reflektory przymocowane do kół roweru.

Jeśli nigdy nie prowadziłeś samochodu, pamiętaj o tym tylko dlatego, że widzisz samochód , nie oznacza, że ​​kierowca cię widzi. Kierowcy samochodów często są zaślepieni światłami innych pojazdów, a nawet niektórymi źle ustawionymi lub osłoniętymi światłami bezpieczeństwa. Również zima powoduje parowanie szyb, a jeśli źle wyczyszczone lub zabrudzone smarem, nawet lampy uliczne mogą powodować problemy.

Kiedy w młodości jeździłem na rowerze regularnie, mogłem osiągnąć w mieszkaniu prędkość 25 km / h. Kierowcy samochodów oczekują, że rowerzyści będą podróżować nieznacznie powyżej tempa marszu.

Nawiasem mówiąc, jedyny raz, kiedy zostałem zmuszony do zjechania z drogi, znajdowałem się w biały dzień na prostej drodze, nosząc wszystko, co było możliwe, aby był widoczny. Na szczęście byłem czujny, w przeciwnym razie mógłbym zostać ranny. Nie dostałem numeru kierowcy, który go popełnił, inaczej go zgłosiłbym.


3

Po przeczytaniu artykułu z czasopisma @Unsliced ​​link myślę, że odpowiedź jest niewątpliwie tak. Co ciekawe, dobrze jest dowiedzieć się, że korzyść z fluorescencyjnego, nie odbijającego materiału jest najwyraźniej niewiele więcej niż noszenie całej czerni po zachodzie słońca.

Dodam moją 2c: IMO najlepszą luminescencją za „złotówkę” jest „ kamizelka klasy 2 ansi ” - tj. Kamizelka dla robotników budowlanych. Kosztują 10 USD, są super jasne w świetle i owijają się wokół ciała. Co ciekawe, noszenie jednego z nich często wywołuje „dodatkową” przestrzeń dla pieszych i samochodów. Może dlatego, że wygląda „oficjalnie”?


Kamizelki ochronne wydają się wywoływać te reakcje od kierowców, a więc, co dziwne, mój kask świeci (niezależnie od tego, czy jest włączony, czy wyłączony).
Neil Fein

1
+1 za sugestię kamizelki ansi klasy 2, dobrze jest mieć kamizelkę owijającą ciało, miałem problem ze zniżkową kamizelką Lidl, która ma małe klipsy do zamocowania. Ze względu na słabe mocowanie części odblaskowe z boku trwały tylko rok, więc trzeba je ulepszyć do niektórych kamizelek z lepszymi mocowaniami, być może do niektórych kamizelek Ansi II.

Fluorescencyjne kolory wydają się jasne w świetle dziennym, ponieważ pochłaniają promieniowanie UV ze światła słonecznego i ponownie emitują je jako światło widoczne dla naszych oczu. W nocy nie uzyskują tego zwiększenia jasności, ale dzięki jasnym kolorom są nadal o wiele lepsze niż czerń. I papier popiera to, co daje odblaskowi fluoro wynik 15%, w porównaniu z jedynie 2% dla czerni.
David Richerby

Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych spotykam więcej samochodów z reflektorami o wysokiej temperaturze (niebieskawym), HID lub LED. Niemal każdy napotkany reflektor rowerowy lub pieszy jest niebieskawy. Popularne pigmenty o wysokiej widoczności fluoryzują zarówno w świetle niebieskim, jak i UV. Interesujące byłoby ponowne przyjrzenie się powiązanym badaniom z tymi nowymi reflektorami - podejrzewam, że przedmioty fluorescencyjne byłyby teraz lepsze.
jeffB

1

Wow, to około 5 razy więcej światła niż na moim rowerze! Dobrze dla ciebie! Jestem wielkim fanem tych odblaskowych kurtek, które naprawdę zapalają się w reflektorach samochodowych.

Myślę, że zgadzam się z tobą w sprawie mylącego koloru, a niektóre stany mają prawa dotyczące tego, jakie kolorowe oświetlenie możesz mieć w samochodzie. Głównie z dobrego powodu, ponieważ kierowcy rozpraszają się, gdy widzą coś niezwykłego.


Nie jest jasne, czy rozproszenie uwagi kierowcy pomoże, czy skrzywdzi cię.
sixtyfootersdude

1
Ponieważ nie odpowiada to bezpośrednio na pierwotne pytanie, lepiej byłoby, gdyby był to komentarz niż odpowiedź. Nawiasem mówiąc, dobra uwaga na temat oświetlenia kolorów. Ze względu na ich bardziej wrażliwą pozycję, myślę, że rowerzyści uciekają przed takimi rzeczami, jak migające światła, za które ciągnęłyby się samochody.
Neil Fein,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.