ile czasu zajmuje włamanie się w siodło strumyka (b17)


11

Jadę na dwutygodniową wycieczkę i szukam wygodnego siodła, które sprawi, że moje przejażdżki będą przyjemne i wydajne.

Mam około miesiąca na włamanie się do siodła.

Jak długo powinienem spędzać na łamaniu strumyka b17, zanim zabiorę go na wycieczkę?

Jakieś wskazówki, jak to przyspieszyć?


Kupiłem mój rok temu, jeździłem na nim dwa razy i po prostu nie mogłem go znieść ... ślizgałem się po całym siedzeniu i byłem obolały kilka dni później. Wyszedłem w zeszłym tygodniu, po prostu przejechałem około 10 mil, mój tyłek jest nadal obolały. Nie chcę na tym usiąść, żeby się włamać. Czuję się jak śliska 2x4.
Jay Highsmith,

Mówisz więc, że 3 przejażdżki to za mało.
kmm

Odpowiedzi:


14

Wokół siodełek Brooks jest wiele kompletnych i kompletnych bezsensów. Jeśli chodzi o siodła, wszystko dla kogoś działa i dla nikogo nic nie działa.

Zasada nr 1. Jeśli w pierwszym dniu nie będzie wystarczająco wygodny, nigdy nie będzie wygodny.

Komfort siodła polega na tym, aby uzyskać odpowiedni kształt dopasowany do pleców, skórzane siodła, takie jak Brooks, włamią się i z czasem staną się bardziej wygodne, ale nie zmienią znacząco kształtu. Jeśli masz źle ukształtowane strumyki, nigdy się nie „włamie” i nie poczujesz się swobodnie.

Miesiąc nie jest wystarczająco długi, aby znacząco zmienić siodło Brooks. Ale jeśli teraz działa dla ciebie, będzie lepiej dla ciebie za miesiąc.

Brooks dostaje dużo dobrej prasy, ponieważ są szersze niż typowe siodła drogowe, a zatem dla wielu osób jest to pierwsze zastosowane siodło, które naprawdę im pasuje. Jednak jeśli twój Brooks nie pasuje, to tylko ciężkie, drogie źródło bólu.


Jako właściciel B17 +1. Z czasem wydaje się to wygodniejsze, ale wiele z nich jest prawdopodobnie dlatego, że używam go dłużej.
Batman

@Batman Nie sądzę, że to tylko to. Kilka lat temu przełączyłem się na B17. Po kilku tygodniach zacząłem zastanawiać się, czy to poprawa, więc ponownie przetestowałem swoje stare żelowe siodło. Nie byłem 10 mil w dół drogi, zanim zawróciłem, by wrócić i wziąć mój B17. Różnica była niesamowita i to było dopiero po kilku tygodniach docierania (jednak bardzo agresywnie potraktowałem ją olejem Neatsfoot, gdy był nowy).
Carey Gregory,

18

Łamiąc skórzane siodło Brooks B17 itp., Tworzysz w skórze „doliny” dla kości sitowych i obszaru krokowego kości miednicy.

Dlatego potrzebujesz wystarczająco dużo czasu, aby skóra zdeformowała się w tych trzech obszarach. W sieci dostępne są różne informacje. Z mojego doświadczenia wynika, że około 500 km jazdy (czyli około 25 godzin przy prędkości 20 km / h) zapewnia wystarczająco dobre docieranie.

SITBONE

Zgadzam się jednak z „Fred the MagicWonder Do”, jeśli nie jest z grubsza wygodny w pierwszym dniu, tj. Z grubsza szerokość nie jest wystarczająco dobra, to nigdy nie będzie.

Z tych czynników najważniejszym czynnikiem decydującym o komforcie siodła jest całkowita efektywna szerokość sitka . Mierzy się to w cm, a potrzebna szerokość zależy od dwóch rzeczy:

 1. Szerokość podstawy = szerokość kości sitowych (w cm, zwykle 10-14 cm)
 2. Dodatkowo wymagana dodatkowa szerokość dla pozycji jazdy (w cm, zwykle 0-4 cm)

  1. triathlon + 0 cm
  2. sportowy + 1 cm
  3. trekking +2 cm
  4. miasto +3 cm
  5. całkowicie pionowo +4 cm

W razie wątpliwości wybierz szerszy. Węższy powoduje ból.

Możesz zmierzyć długość sitbone za pomocą papieru tekturowego (jak karton wysyłkowy Amazon). Zobacz informacje w SQ Lab dotyczące pomiaru (nie potrzebujesz specjalnego urządzenia, możesz to zrobić na prostym krześle).

Pomiar szerokości siodełka SQ Lab

Pomiar szerokości sitbone

Teoretycznie, jeśli B17 jest dla ciebie wystarczająco szeroki, po włamaniu będzie jeszcze wygodniejszy. Jeśli nie jest wystarczająco szeroki, spróbuj Brooks B67 .

Jeśli dobrze pamiętam, maksymalna efektywna szerokość siedzenia siodła Brooks B17 wynosi 12-12,5 cm , ale musisz to sprawdzić. Jeśli twoja całkowita efektywna szerokość jest większa niż ta, po włamaniu okaże się niewygodna, ponieważ twoje kości sitowe będą znajdować się nad metalową częścią siodła, gdzie nie może się odkształcić. Tak więc, skórzane siodła liczą się nie całkowita szerokość, ale części, które mogą się odkształcać wewnątrz metalowej ramy U. Również w przypadku innych marek siodełek należy to sprawdzić.

Średnie szerokości sitbone dla mężczyzn i kobiet

Punkty kontaktowe Sitbone

Duża część mężczyzn uważa, że ​​szerokość Brooks B17 jest wygodna, i ci ludzie piszą w recenzjach, jak to jest wygodne. Ci, którzy narzekają, prawdopodobnie mają większą odległość między sitbonesami i / lub jeżdżą bardziej pionowo, a B17 nie jest dla nich wystarczająco szeroki.

Mam szerszą niż przeciętna szerokość sitka (12,5 cm) i jeżdżę w pozycji trekkingowej (14,5 - 15,5 cm) i nic dziwnego, że B17 było dla mnie niewygodne. B67 był lepszy. Ostatecznie zdecydowałem się na 15 cm siodło SQ Lab 604 , ponieważ jest wodoodporne i często jeżdżę na rowerze w deszczu / zimnie (mokro). Nie podoba mi się, gdy pada deszcz, zatrzymuję się, staję na nogach, skóra pobiera wodę i sprawia, że ​​jestem mokra przez cały dzień.

Brooks B17 widok z dołu - szerokość

KROCZE

Innym decydującym czynnikiem jest głębokość kroku - czy jest miejsce na część krokową kości miednicy, czy też kość i genitalia uderzają w twardy plastik / metal.

 • Siodła anatomiczne lub skórzane mają / tworzą miejsce na krocze.
 • Ta część komfortu, której nie można poczuć podczas pierwszej jazdy na skórzanym siodle, dopiero po włamaniu.
 • Jest niezależny od wielkości siodełka.
 • Dla 1-2 godzin jazdy lub pozycji triathlonowych („siedzenie na nogach”) komfort krocza nie ma tak wielkiego znaczenia. Ma to znaczenie zwykle po przejechaniu 50-60 km. Kiedy boli mnie krocze, po prostu nie mogę więcej jeździć. Kiedy siodło ma rację, moje pośladki są zmęczone, ale nie ranią, a ja mogę przejechać ponad 100 km.

Ponieważ krocze ma mniejszy ciężar, a gdy boli, nieświadomie staniesz bardziej na nogach, więc „dolina krocza” zajmuje więcej czasu, może nawet dwukrotnie. Na początku boli, a wraz z upływem czasu, a skóra powoli deformuje się, będzie coraz lepiej.

Anatomiczne siodło, które ma wbudowaną dolinę na krocze, potrzebuje tylko trochę zabawy z kątem siodła, w przeciwnym razie nie powinno boleć od pierwszego dnia.

Pamiętaj, że jeśli zmienisz kąt skórzanego siodła po włamaniu, może być tak, że dolina krocza nie jest wystarczająco głęboka i boli ponownie, aż zdeformuje się zgodnie z twoją nową pozycją.

W przeciwnym razie oto link do włamania się do siodła: Przełamanie skórzanego siodła

To najbardziej odtwórcza strona, którą znalazłem na temat siodełek Brooks: Skórzane siodła - SWHS.home.xs4all.nl


Dzięki za obszerną odpowiedź i ilustracje! Jest jedna rzecz, której nie rozumiem. Mówisz, że większość mężczyzn uważa B17 za wygodny, ale używając twoich liczb, zakres szerokości (siedzenie + pozycja jazdy) daje całkowity zakres 10 - 18 cm. Optymalna szerokość B17 (12 cm) wydaje się więc dość niska w porównaniu do typowego zakresu. Więc jeśli twoje liczby są poprawne, doszedłem do wniosku, że większość mężczyzn próbujących i oceniających B17 ma wąskie (10-11 cm) siedziska i jeździ dość sportowo (+ 1 / + 2 cm) - wydaje się to mało prawdopodobne zbieg okoliczności.
askielboe

1
Tak, tak właśnie jest, jak sądzę. B17 jest używany głównie w pozycjach sportowych. W przypadku pozycji pionowej wątpię, czy ktoś i tak wybierałby tak wąskie siodło, sądząc po wyglądzie. W przypadku pozycji pionowych widziałem B67 do zaoferowania.
olee22,

2

Kwalifikacje: Jestem bardzo długoletnim zawodnikiem Brooks. Mam B17, Pro i C17 i kocham je wszystkie. Wjechałem na 630 km na B17.

Powiedziałbym, żeby nie martwić się włamaniem do twoich potoków. Od pierwszego dnia powinien czuć się dobrze, nawet na 100 km.

Musisz spędzić miesiąc na jeździe z kluczem imbusowym (dojazdy będą działać) i skupić się na prawidłowym ustawieniu siodła. Może to spowodować lub zniszczyć całą pozycję na rowerze.

Dobry punkt wyjścia:

 • Trzasnął do samego końca (spowoduje to odciążenie rąk i górnej części ciała). Poważnie, to jest najważniejsza rzecz. Jest to problem z potokami, zwłaszcza że ich szyny nie są wystarczająco długie. Wystarczy odsunąć go do końca i użyć sztycy z oparciem.
 • wystarczająco wysoki, abyś mógł dotknąć pedału piętą, gdy kolano jest lekko ugięte (jeśli kolana trochę bolą, to baw się tym, wykonując przyrosty mniejsze niż jedna ósma cala)
 • przechylił do tyłu smidge, tak aby tylna część siodła była wypoziomowana.

Przejechałeś 630 km / 390 mil w jeden dzień?!?
rclocher3

2

Nie mogę się zgodzić z tą „niewygodną od pierwszego dnia”. To tak samo, jak buty - musisz je włamać, ale także dostosować się do nich. Wiele powodów, dla których ludzie się poddają, polega na tym, że ludzie nie wkładają w nie mil.

Mam chyba 10 siodełek, a mój partner ma cztery na tej samej liczbie motocykli. Włamują się i zmieniają kształt i moim zdaniem nic nie jest bardziej wygodne dla długotrwałego ruchu rowerowego. koncertowaliśmy od wielu lat i jeździłem na wielu długich imprezach Audax, w tym PBP, które obejmowały siedzenie nad tym przez 79 godzin na 1200 tys. W tych okolicznościach zapewniam cię, że moda nie stanowi problemu. Po prostu nie ma na rynku innego produktu, który dostosowałby się do Ciebie w taki sposób. Powiedziawszy to, dziwnie mam taki, który po prostu nigdy nie zmiękł, mimo że został ostemplowany „zmiękczony”. Próbowałem wszystkich oczywistych rzeczy, ale jeśli ktoś ma jakieś nowe pomysły na to, jak je złagodzić, chciałbym je usłyszeć. Ma dwadzieścia lat i podróżuje do Brompton od co najmniej dziesięciu. Ogólnie jednak moją radą byłoby przyjrzeć się ludziom, którzy robią duże odległości i zobaczyć, z czego korzystają. Oczywiście jest wiele wyjątków, ale siodła Brooks są zdecydowanie najczęstszym wyborem, ponieważ są po prostu wygodniejsze.


Witamy w Bicycles @Miles. Dobra pierwsza odpowiedź. Moją główną sugestią dla przyszłych postów jest skupienie się na temacie pytania, ponieważ jest to strona z pytaniami i odpowiedziami, a nie ogólna strona dyskusji. Zachęcam do wzięcia udziału w wycieczce i sprawdzenia w centrum pomocy . Znowu witamy.
andy256,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.