Jakiego rodzaju konserwacji potrzebuje piasta z dynamo Shimano?


Odpowiedzi:


4

Mam piastę z dynamem Schmidta i jest „bezobsługowa”. Wykorzystuje uszczelnione łożyska nabojowe, więc nie ma nic do smarowania. Piasta Shimano prawdopodobnie ma podobny projekt?


1
Jak mogę najlepiej powiedzieć, ta odpowiedź jest zła. Przynajmniej niektóre modele piast Shimano Dynamo mają regulowane łożyska. Zobacz odpowiedzi poniżej.
dlu

7

Typowe piasty Shimano Dynamo w rzeczywistości nie używają uszczelnionych łożysk nabojowych, patrz dokumentacja techniczna DH-3N71 i DH- 3D72. Hamulce Shimano używają jednak dobrych uszczelek i, miejmy nadzieję, powinny być bezobsługowe przez wiele tysięcy mil.

Alistair Spence ma dobry widok rozstrzelony Alfine DH-S500, który jest bardzo podobny do DH-3D71. Odsyła tam również do przewodnika dezasemblacji PDF, którego oryginał można zobaczyć (bez zdjęć) w archiwum internetowym . Kroki są w zasadzie takie same jak standardowa piasta przednia, z zastrzeżeniem, że ważne jest, aby uważać, aby nie zerwać drutu osi.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.